Рішення
від 01.04.2019 по справі 917/38/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2019 Справа № 917/38/19

Господарський суд Полтавської області в складі судді Іванко Л.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Інфо-Сигнал", АДРЕСА_1, ідент. код 31380144

до товариства з обмеженою відповідальністю "Екоенерго-Буд", м.Глобине, вул.Карла Маркса, 170, ідент. код 37115145

про стягнення 25044,00 грн.

без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Полтавської області надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфо-Сигнал" (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоенерго-Буд" (далі - відповідач) про стягнення 25044,00 грн. заборгованості за виконані роботи згідно актів приймання виконаних будівельних робіт №1-09 за вересень 2016 року; №3-09 за вересень 2016 року; №4-09 за вересень 2016 року.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач виконав на замовлення відповідача роботи з прокладки трубопроводів, загальнобудівельні і монтажні роботи на загальну суму 108 724,80 грн., а відповідач порушив свої зобов'язання та провів оплату виконаних робіт частково в сумі 83 680,80 грн.

Відповідач відзив на позов суду не надав.

Інші заяви по суті справи до суду не надійшли.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 25.01.2019р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфо-Сигнал" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні без повідомлення сторін.

При цьому, вказаною ухвалою суду, зокрема, відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Екоенерго-Буд" було визначено строк до 25.02.2019р. для подання заяви з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено строк для подання відзиву на позов з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд даної справи судом та про його право подати заяву з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, відзив на позовну заяву, суд 28.01.2019р. направив на адресу відповідача, а саме: м. Глобине вул. Карла Маркса, 170 рекомендованим листом з повідомленням про вручення ухвалу про відкриття провадження у справі від 25.01.2019р. по даній справі.

Вищезазначена ухвала суду від 25.01.2019р., яка направлялася відповідачу на адресу: м. Глобине вул. Карла Маркса, 170 повернулася до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням встановленого строку зберігання".

За приписами частини 1 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Так, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 08.01.2019р. місцезнаходженням відповідача є: м. Глобине вул. Карла Маркса, 170, тобто адреса, на яку і направлялася ухвала суду.

За змістом п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд даної справи та про дату, час, місце проведення судового засідання.

У даному випадку судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Ухвала суду про відкриття провадження у справі була своєчасно направлена для розміщення до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі від 25.01.2019р. у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Згідно з ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 ГПК України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 9 статті 165 ГПК України.

За ч.13 ст.8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

За ч.2 ст.252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. За ст.248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд розпочав розгляд справи по суті відповідно до ч.2 ст. 252 ГПК України.

Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 2 ст.233 ГПК України дане рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі наявні у справі докази, суд встановив наступне.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Інфо-Сигнал" (далі - позивач, ТОВ "Інфо-Сигнал") на замовлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоенерго-Буд" (далі - відповідач, ТОВ "Екоенерго-Буд") виконано роботи з прокладки трубопроводів, загальнобудівельні і монтажні роботи, м.Запоріжжя, об'єкт замовлення ТОВ "ПЖК-Запоріжсталь" на загальну суму 108 724,80грн.

ТОВ "Інфо-Сигнал" в повному обсязі виконані вищезазначені роботи на загальну суму 108 724,80 грн., про що свідчать підписані між "Інфо-Сигнал" та ТОВ "Екоенерго-Буд" наступні документи:

- акт приймання виконаних будівельних робіт № 1-09 за вересень 2016p., довідка про вартість виконаних будівельних робіт і затрат № 1 -09 за вересень 2016р. на суму 8338,80 грн.

- акт приймання виконаних будівельних робіт № 3-09 за вересень 2016 p., довідка про вартість виконаних будівельних робіт і затрат № 3-09 за вересень 2016 р. на суму 51 410,40 грн.

- акт приймання виконаних будівельних робіт № 4-09 за вересень 2016 р., довідка про вартість виконаних будівельних робіт і затрат № 4-09 за вересень 2016 р. на суму 48 975,60 грн.

Станом на 24.12.2018 р. ТОВ Екоенерго-Буд частково здійснило оплату ТОВ "Інфо-Сигнал" за виконані роботи у сумі 83 680,80 грн., залишилася несплаченою сума боргу в розмірі 25 044,00 грн.

28.11.2018 р. за вих. № 24/11 на адресу Відповідача надіслана вимога про сплату заборгованості за виконані роботи в сумі 25 044,00 грн. Дану вимогу Відповідач отримав 11.12.2018 p., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Згідно з частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає з договору або актів цивільного законодавства.

Таким чином, обов'язок зі сплати заборгованості за виконані роботи в сумі 25 044,00 грн. у відповідача настав 11.12.2018 р.

Згідно зі ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконувати належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог що звичайно ставляться.

Відповідач не здійснив оплати за виконані роботи в сумі 25044,00 грн., чим порушив зобов'язання з оплати вартості виконаних робіт.

Відповідно до ст. ст. 7, 13 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

За приписами статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обгрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. ст. 73, 77 ГПК України.)

Відповідачем не надано доказів проведення оплати вартості виконаних позивачем робіт в сумі 25 044,00 грн.

З огляду на викладене, позовні вимоги про стягнення 25044,00 грн. боргу за виконані роботи обгрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 232, 236-241,252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити повнстю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Екоенерго-Буд" (м.Глобине, вул.Карла Маркса, 170, ідент. код 37115145) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Інфо-Сигнал" (АДРЕСА_1, ідент. код 31380144) 25044,00 грн. основного боргу, 1762,00 грн. відшкодування витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Іванко Л.А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.04.2019
Оприлюднено02.04.2019
Номер документу80859235
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/38/19

Рішення від 01.04.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 25.01.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 08.01.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні