УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
02 квітня 2019 р. Справа № 120/913/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1)
до: Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області (адреса: вул. Б.Хмельницького, 18, м. Жмеринка, Вінницької області, 23100)
про: визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) до Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області (адреса: вул. Б.Хмельницького, 18, м. Жмеринка, Вінницької області, 23100) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 22.03.2019 року позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 було залишено без руху, у зв'язку із несплатою судового збору та невідповідністю позовної заяви вимогам ст. 160 КАС України.
На виконання вимог вищевказаної ухвали, 28.03.2019 року позивачем подано до суду заяву про збільшення позовних вимог, в якій ОСОБА_1 просить:
- постановити рішення, яким визнати протиправними дії Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області;
- скасувати вимогу (недоїмку) в сумі 18274,50 грн.;
- зобов'язати Жмеринське Управління ГУ ДФС у Вінницькій області зняти ОСОБА_1 з обліку як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як самозайнятої особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Вивчивши матеріали заяви про збільшення позовних вимог, суд встановив, що вона не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, у заяві про збільшення позовних вимог не зазначено поштовий індекс відповідача.
Відповідно до ч. 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. № 3674-VI.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як передбачено приписами ч.2 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред'явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року для працездатних осіб встановлено у розмірі 1921 гривень.
Зі змісту заяви про збільшення позовних вимог вбачається, що позивачем додатково заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру про зобов'язання Жмеринського Управління ГУ ДФС у Вінницькій області зняти ОСОБА_1 з обліку як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як самозайнятої особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
При цьому, зі змісту заяви про збільшення позовних вимог та доданих до неї документів вбачається, що позивачем, на виконання вимог ухвали суду від 22.03.2019 року, до суду надано платіжні доручення про сплату судового збору в загальному розмірі 27,20 грн.
З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що позивачем не надано до суду документу про сплату судового збору за звернення до суду із даною заявою про збільшення позовних вимог у повному обсязі.
Відтак, за подання до суду заяви про збільшення позовних вимог в даній справі, яка містить додатково одну позовну вимогу немайнового характеру, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 768,40 грн (1921,00 грн. * 0,4 = 768,40 грн.).
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на викладене вважаю, що дану заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків у спосіб сплати судового збору в розмірі 768,40 грн. за наступними реквізитами: УК у м.Вінниці/м.Вінниця/22030101, ЄДРПОУ 38054707, Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 34318206084001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд.
Крім того, позивачу в заяві про збільшення позовних вимог необхідно вказати поштовий індекс відповідача.
Керуючись ст. 160, 161, 169 КАС України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог по адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) до Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області (адреса: вул. Б.Хмельницького, 18, м. Жмеринка, Вінницької області, 23100) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Чернюк Алла Юріївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2019 |
Оприлюднено | 02.04.2019 |
Номер документу | 80860117 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні