СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Кримінальне провадження № 1-кп/428/234/2018

Справа № 428/4650/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2018 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Комплєктової Т.О.,

за участю секретаря Подрябінкіної М.О.,

прокурорів Фесенка О.В., Рибалкіна В.О.,

захисників ОСОБА_1, ОСОБА_2,

ОСОБА_3, ОСОБА_4,

обвинувачених ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017130000000117 від 08.04.2017 року у відношенні:

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5,

ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_7, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_8, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9,

обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_11, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_12, МЖК Мрія АДРЕСА_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_13, -

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Сєвєродонецького міського суду Луганської області перебуває кримінальне провадження у відношенні ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_8 обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України.

У судовому засіданні прокурор звернувся з письмовим клопотанням про продовження строку обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 при обранні запобіжного заходу у виді застави ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.11.2017 року.

В обґрунтування клопотання зазначив, що ризики, встановлені слідчим суддею під час досудового розслідування, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, які існували на час обрання стосовно ОСОБА_6 запобіжного заходу, не зменшилися та реально існують на цей час. Так, про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме - ризику переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, свідчить тяжкість злочину, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_6, оскільки у разі визнання ОСОБА_6 винним у скоєні інкримінованих тяжких корупційних злочинів, останньому загрожує реальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, а також те, що обвинувачений має реальну змогу переховуватись від органу досудового розслідування та суду на території окремих районів Луганської області, які є непідконтрольними органам державної влади України та знаходиться поряд з місцем вчинення кримінального правопорушення. Про існування ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме - незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, свідчить те, що ОСОБА_6 займає посаду головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, обізнаний про боротьбу державних органів з корупційними проявами, про кримінальну відповідальність за вчинення корупційного злочину, такого як вимагання та отримання неправомірної вигоди, має тісні зв'язки зі співробітниками зазначеного органу, у зв'язку з чим, у випадку не продовження строку дії покладених на обвинуваченого обов'язків, існує реальна загроза незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні. Стосовно ризиків передбачених п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризиків вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити вчинення кримінального правопорушення, у вчиненні якого ОСОБА_6 обвинувачується, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином свідчить те, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень за попередньою змовою групою осіб, метою діяльності якої було систематичне, протягом тривалого часу, вимагання та отримання неправомірної вигоди, про що свідчать обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме вимагання та отримання групою осіб щомісяця з квітня 2017 року по листопад 2017 року неправомірної вигоди. Строк дії обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6, спливає 02.11.2018 року, а тому просив суд продовжити строк обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 на два місяці.

Прокурор Рибалкін В.О. підтримав вказане клопотання.

Захисник ОСОБА_2 заперечував проти задоволення клопотання прокурора, вважав, що відсутні підстави для продовження строку дії обов'язків, покладених на ОСОБА_6

Обвинувачений ОСОБА_6 заперечував проти задоволення клопотання прокурора та підтримав думку захисника.

Інші учасники кримінального провадження підтримали думку захисника ОСОБА_2

Вислухавши думку сторін кримінального провадження, суд вважає, що клопотання прокурора про продовження строку обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 при обранні запобіжного заходу у вигляді застави ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.11.2017 року, підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч.ч. 1,2 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід, щодо обвинуваченого. При цьому вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Так, частиною 5 ст.194 КПК України встановлено перелік обов'язків, які слідчий суддя, суд покладають на підозрюваного, обвинуваченого у разі застосування запобіжного заходу не пов'язаного з триманням під вартою

Вказані обов'язки відповідно до ч. 6 ст.195 КПК України можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора, в порядку передбаченому статтею 199 КПК України.

Судом встановлено, що органом досудового розслідування ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України , який відповідно до ст. 12 КК України, відносяться до категорії тяжких злочинів.

Відповідно до ухвали слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.11.2017 року з моменту звільнення з під варти у зв'язку з внесенням застави ОСОБА_6 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави. Зазначеною ухвалою на обвинуваченого ОСОБА_6 покладено наступні обов'язки: прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; не відлучатися з місця проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну місця проживання, роботи; утримуватись від спілкування зі свідками, визначеними слідчим; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвалами Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.01.2018 року, 21.03.2018 року, 14.05.2018 року, 04.07.2018 року, 03.09.2018 року було продовжено строк покладених на обвинуваченого обов'язків по 02.11.2018 року.

При вирішенні питання доцільності продовження строку обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6, суд виходить з необхідності уникнення ризиків, визначених ст. 177 КПК України та встановлених під час досудового розслідування слідчим суддею. Підстави, за яких судом було застосовано до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді застави та покладені відповідні обов'язки, а також обставини які при цьому враховувались не змінились, а ризики не зменшились, а тому суд вважає, що виконання покладених на обвинуваченого обов'язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України забезпечить його належну процесуальну поведінку та відповідатиме вимогам закону.

Суд також враховує доводи сторони захисту, викладені на користь обвинуваченого ОСОБА_6, але вважає, що у даному випадку ці доводи не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому розгляді кримінального провадження у встановлені законом строки, а також забезпечення виконання обвинуваченим процесуальних обов'язків та запобіганню процесуальним ризикам.

На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення обвинуваченим покладених на нього обов'язків, суд вважає необхідним продовжити строк обов'язків, покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.11.2017 року при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави, на строк два місяці, тобто по 25 грудня 2018 року включно.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 31,194, 195, 331, 369 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк дії обов'язків, покладених на ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, на підставі ухвали слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 25.11.2017 року, а саме:

- не відлучатися із населеного пункту, в якому обвинувачений проживає, перебуває чи зареєстрований, без дозволу суду;

- повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання, роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Дана ухвала діє по 25 грудня 2018 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали проголошено 29.10.2018 року о 08 годині 30 хвилин.

Суддя Т. О. Комплєктова

Зареєстровано 04.04.2019
Оприлюднено 04.04.2019
Дата набрання законної сили 26.10.2018

Судовий реєстр по справі 428/4650/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 10.06.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2020 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 23.12.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 27.09.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону