Рішення
від 03.04.2019 по справі 635/3045/18
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/3045/18

Провадження № 2/635/311/2019

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2018 року

смт. Покотилівка Харківського району Харківської області

Харківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді - Токарєвої Н.М.,

при секретарі - Косогор С.Ф.,

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1,

представник позивача: ОСОБА_2,

відповідач: ОСОБА_3,

представник відповідача: ОСОБА_4,

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

07 травня 2018 року позивач звернулася до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_3 на свою користь аліменти на утримання малолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 2500,00грн., починаючи з дня подання позовної заяви до суду та досягнення дитиною повноліття.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що сторони перебували у шлюбі з 24 січня 1995 року, від шлюбу мають малолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Заочним рішенням Харківського районного суду Харківської області від 29 лютого 2016 року шлюб між сторонами розірваний, з жовтня 2015 року сторони проживають окремо, дитина проживає з матір'ю та знаходиться на її утриманні. Відповідач почав ухилятись від виховання малолітнього сина та не надає жодної матеріальної допомоги на його утримання. Позивач зазначає, що їй важко самостійно утримувати дитину, оскільки вона не працює, знаходиться вдома, виховуючи дитину, домовитись з відповідачем про добровільну сплату аліментів неможливо. Також, позивач зазначила, що відповідач ОСОБА_3 інших осіб на своєму утриманні не має, є фізичною особою-підприємцем, працює в ТОВ Спецелектропром на посаді директора та отримує заробітну плату не менше 10000,00грн. щомісяця.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти розміру аліментів та обставин, викладених у позовній заяві. Так, відповідачем зазначено, що з часу розпаду сім'ї до квітня 2018 року він добровільно надавав матеріальну допомогу на утримання дитини, систематично щомісяця перераховував грошові кошти на картковий рахунок матері дитини, за першою ж вимогою позивача купляє дитячу одежу, взуття, інші необхідні дитині речі. У зв'язку з перешкодами з боку відповідача, питання про участь у вихованні дитини та батька було вирішено у судовому порядку, рішенням Харківського районного суду Харківської області від 19 вересня 2017 року ОСОБА_3 надано можливість щомісячно кожної середи, четверга та суботи о 16 годині 00 хвилин, забирати та того ж дня о 20 годині 00 хвилин повертати сина його матері до досягнення дитиною шкільного віку. Також, відповідач зазначив, що перебуває у повторному шлюбі, має під опікою малолітню дитину - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює та не є фізичною особою-підприємцем. Відповідач не заперечує проти сплати аліментів у розмірі 1000,00грн.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 15 червня 2018 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання 16 липня 2018 року о 09.00 год.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 27 серпня 2018 року за клопотанням представника позивача з Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області витребувані відомості щодо офіційного працевлаштування ОСОБА_3 на будь-якій посаді, реєстрації його фізичною особою-підприємцем, суми виплачених доходів та утриманих податків за останній рік.

Сторони та представники сторін у судове засідання не з'явилися.

Представник позивача надала до суду заяву, якою підтримує позовні вимоги та просить їх задовольнити, розглянути справу у її відсутність та відсутність позивача.

Представник відповідача надала суду заяву, якою просить розглянути справу у її відсутність, ухвалити рішення з урахуванням відзиву та доданих до нього документів.

Враховуючи, що в судове засідання не з'явились усі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши надані докази у їх сукупності, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебували в шлюбі, що був зареєстрований 24 січня 1995 року Лівобережним відділом РАЦС Управління РАЦС м. Москва, актовий напис № 91. Від шлюбу сторони мають малолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії І-ВЛ № 311803, видане 01 березня 2013 року Фрунзенським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції).

Заочним рішенням Харківського районного суду Харківської області від 29 лютого 2016 року шлюб розірвано.

Судом встановлено, що після розірвання шлюбу малолітній ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає разом з матір'ю за адресою: смт Безлюдівка, вул. Блудова, № 18, Харківського району Харківської області. Відповідач проживає окремо від дитини в м. Харкові по вул. Ощепкова, б. 14/1, кв. 48.

Рішенням Харківського районного суду Харківської області від 19 вересня 2017 року встановлено спосіб та порядок участі відповідача ОСОБА_3 у вихованні малолітнього ОСОБА_7.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст. 141СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

За змістом ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Відповідно до ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Відповідно до ст.12 Закону України Про охорону дитинства на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини, отже, і витрати на потреби дитини також мають бути однаковими.

Одним із основних прав дитини є право на утримання, яке кореспондується з конституційним обов'язком батьків утримувати дітей до їх повноліття та знайшло своє закріплення у Сімейному кодексі України.

Частинами 1, 2 статті 182 Сімейного кодексу України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Наказом № 6/30 ТОВ Спецелектропром від 30 червня 2016 року виконання ОСОБА_3 обов'язків директора припинено.

Згідно відомостей з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також відповідно до повідомлення ДФС України ГУ ДФС у Харківській області від 16.05.2018 № 303/ЗПІ/20-40-08-04-15, 11 травня 2017 року зареєстровано припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3, в центральній базі даних Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів - інформація про доходи ОСОБА_3 - відсутня.

Під час судового розгляду справи встановлено, що відповідач ОСОБА_3 перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_8, від шлюбу має малолітню дитину - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3 (свідоцтво про народження серії І-ВЛ № 549092, видане 06 березня 2019 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області). Також, ОСОБА_3 на підставі рішення виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області від 18 січня 2011 року є опікуном малолітньої ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Як вбачається з наданих відповідачем квитанцій про здійснення касової операції ОСОБА_3 перераховував на рахунок ОСОБА_1 грошові суми щомісячно протягом часу з 19.01.2017 по 14.08.2018 включно.

Відповідачем в ході розгляду справи не надано суду доказів, які свідчать про наявність підстав для звільнення від обов'язку утримувати малолітнього ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Враховуючи вищевикладене, та з огляду на встановлені судом обставини, керуючись принципами розумності та справедливості, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню на суму 1500,00гр., але не менше 5 0 відсотків мінімального прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує на підставі ст. 141 ЦПК України та стягує з відповідача судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 78, 80, 81, 141, 263-265 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі 1500,00грн. (одна тисяча п'ятсот гривень нуль копійок) щомісячно, але не менше 50 відсотків мінімального прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягувати з дня пред'явлення позовної заяви до суду, тобто з 07 травня 2018 року і досягнення дитиною повноліття .

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 768,40грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до/або через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт серії МК № 710330, виданий Комінтернівським РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області 09 січня 1998 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, б. 18;

Відповідач - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, посвідка на постійне місце проживання серії ІН № 027529, видана 09.04.2013 органом 6301, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, б. 18 .

Повний текст рішення складений 03 квітня 2019 року.

Суддя Н.М. Токарєва

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.04.2019
Оприлюднено04.04.2019
Номер документу80908228
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/3045/18

Рішення від 03.04.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Рішення від 29.03.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 27.08.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 15.06.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 15.05.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні