ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
03.04.2019Справа № 910/453/19
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Констракшн" (м. Київ)
До Фізичної особи-підприємця Коган Дмитра Олександровича (м. Київ)
Про стягнення 30.292,97 грн.
Суддя Ващенко Т.М.
Секретар судового засідання Шаповалов А.М.
Представники сторін: не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Констракшн" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Фізичної особи-підприємця Коган Дмитра Олександровича про стягнення 30.292,97 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем умов Договору від 01.03.18. № 12 оренди нежитлового приміщення.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.02.19. відкрито провадження у справі № 910/453/19, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання). Крім того, означеною ухвалою суду визначено учасникам господарського процесу строки для надання відзиву, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив.
Відповідачем у встановлений судом строк письмового відзиву на позов не подано, доказів на обґрунтування своєї правової позиції у справі не надано.
При цьому судом встановлено, що відповідачу ухвалу суду про відкриття провадження в даній справі, направлено на адресу, визначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, конверт з вказаною ухвалою повернуто на адресу суду підприємством зв'язку з посиланням на закінчення встановленого строку зберігання поштового відправлення.
Отже, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи № 910/453/19.
У разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України).
Оскільки наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними у справі матеріалами.
При цьому судом враховано, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. 2 ст. 252 ГПК України).
Положеннями ст. 248 ГПК України унормовано, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За приписами ч. 6 ст. 233 ГПК України у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України).
Розглянувши надані документи і матеріали, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
01.03.18. між позивачем (орендодавець) та відповідачем (орендар) укладено Договір № 12 оренди нежитлового приміщення (далі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого орендодавець зобов'язувався передати, а орендар зобов'язувався прийняти в тимчасове, строкове, платне користування частину нежитлового приміщення (приміщення та/або об'єкт оренди - за договором), що знаходиться за адресою: м. Київ, просп. В.Маяковського, 26, загальною площею 127,1 кв.м.
У п. 2.1. Договору сторони домовились, що орендна плата є договірною. За користування орендованим приміщенням орендар сплачує орендодавцю орендну плату, місячний розмір якої з урахуванням індексації на момент початку дії договору становить 28.000,00 грн., в тому числі ПДВ.
Згідно п. 2.3. Договору орендна плата сплачується орендарем щомісячно, незалежно від наслідків господарської діяльності шляхом перерахування суми, яка визначена цим Договором у безготівковій формі.
У відповідності до п. 2.4. Договору орендодавець на підтвердження наданих послуг, останнім робочим днем календарного місяця, за календарний місяць, надає орендарю акт наданих послуг.
Як передбачено в п. 2.5. Договору термін сплати орендної плати до 5 (п'ятого) числа поточного місяця.
За умовами п. 2.6. Договору вартість компенсації по комунальним послугам (електроенергія, вода, центральне опалення, експлуатаційні та інші послуги), вивозу побутових відходів не входить до складу орендної плати і сплачується Орендарем окремо згідно фактичного використання на підставі виставлених орендодавцем рахунків протягом трьох банківських днів з дати отримання рахунку.
Відповідно до п. 2.10. Договору строк оренди розраховується та нарахування орендної плати здійснюється з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі і до моменту підписання відповідного акту про повернення приміщення орендодавцю.
Згідно пунктів 3.2.2., 3.2.3. пункту 3.2. Договору відповідач взяв на себе зобов'язання вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі, незалежно від наслідків господарської діяльності, компенсувати орендодавцю витрати по фактично спожитим комунальним послугам (електрична енергія, теплопостачання, водопостачання, каналізація, експлуатаційні та інші послуги) за тарифами, встановленими законодавством, згідно показників лічильників або відповідних розрахунків, але не менше їх фактичного використання Орендарем:
Розмір компенсації за споживання електричної енергії розраховуються по формулі:
Wo=P+(W3-Pc)xK, де
Wo - загальне споживання електричної енергії за звітний період Орендарем, кВт;
W3- загальне споживання електричної енергії по торговому комплексу, згідно звіту в ПАТ Київенерго ,
Р - спожита кількість електричної енергії Орендарем по потужностях електрообладнання,
Рс - спільне споживання електричної енергії Орендарями по потужностях електрообладнання в торговому комплексі, кВт;
К - співвідношення площі приміщення Орендатора до загально орендованої площі в торговому комплексі, %;
К= (So:Sз) х 100%, де
So - площа орендованого Орендарем приміщення, кв.м.;
Sз - загальна площа орендованих приміщень в торговому комплексі, кв.м.;
Розмір компенсації за водопостачання та водовідведення розраховується у
співвідношенні кількості працівників Орендаря до загальної кількості працюючих в
торговому комплексі по формулі:
К в/к=(Ор:Зр) х З в/к, де
К в/к - сума платежу за водопостачання, що підлягає компенсації Орендарем;
Ор - загальна кількість працівників Орендаря;
Зр - загальна кількість працівників орендарів Торгівельного комплексу;
З в/к - загальна сума, що підлягає сплаті за фактично надані послуги з водопостачання за звітний місяць, згідно з рахунком ПАТ Київводоканал ;
Розмір компенсації за опалення розраховується у співвідношенні орендованої площі до загальної опалювальної площі торгового комплексу по формулі:
К о/п = (По : Пз) х З о/п, де
К о/п - сума платежу за опалення, що підлягає компенсації Орендарем;
По - загальна площа орендованого Орендарем Приміщення згідно з Актом приймання-передачі Приміщення за цим Договором;
Пз - загальна опалювальна площа в торговому комплексі;
З о/п - загальна сума, яка підлягає оплаті за опалення по Торговому комплексу за звітний місяць, згідно з рахунком ПАТ Київенерго ;
Розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електричної енергії та спожитої води приймається з 15 числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця. При розрахунках за фактично спожиту електроенергію та спожиту воду поняття розрахунковий період та календарний місяць вважаються прирівняними. Вартість фактично спожитих комунальних послуг визначається на підставі показників лічильників встановлених на Об'єкті оренди, у разі відсутності лічильників пропорційно займаній площі (пункт 3.2.4 Договору).
Згідно підпункту 3.2.5. пункту 3.2. Договору вивезення і знешкодження твердих побутових відходів покладається на орендаря або орендар компенсує орендодавцю вартість зазначених відходів та вивезення і знешкодження твердих побутових відходів в разі їх проведення останнім протягом п'яти банківських днів згідно виставлених рахунків.
Строк дії Договору сторонами погоджено пунктом 8.1 з 01.03.18. по 28.02.19. включно.
У відповідності до наявного в матеріалах справи акту приймання-передачі від 01.03.18., позивач передав, а відповідач прийняв об'єкт оренди за Договором в орендне користування.
Заявою від 02.04.18. орендар звернувся до орендаря з проханням дострокового розірвання Договору.
За вказаних підстав між сторонами 30.06.18. підписано Угоду про розірвання Договору, умовами якої позивач та відповідач дійшли згоди розірвати Договір з 01.07.18.
На виконання вказаної угоди сторони за Договором 30.06.18. підписали акт повернення приміщення за Договором. У вказаному акті ними зафіксовано, що на день його складання у Орендаря перед Орендодавцем наявна заборгованість за Договором по орендній платі та комунальним платежам на загальну суму 30.292,97 грн., яку орендар зобов'язується сплатити до 20.09.18.
На підставі наявних в матеріалах справи підписаних сторонами актів надання послуг за Договором, банківських виписок по особовому рахунку позивача, рахунків на оплату, судом встановлено наступне.
Позивачем нараховано відповідачу 10.966,87 грн. компенсації за електроенергію за березень 2018 року-червень 2018 року, з них відповідачем сплачено 9.002,27 грн., неоплаченими залишились грошові кошти за компенсацію електроенергії на суму 1.964,60 грн.
Позивачем нараховано відповідачу 1.049,06 грн. компенсації за комунальні послуги за березень 2018 року - червень 2018 року, з них відповідачем сплачено 720,69 грн., неоплаченими залишились грошові кошти за компенсацію комунальних послуг на суму 328,37 грн.
Позивачем нараховано відповідачу 112.000,00 грн. орендної плати за березень 2018 року - червень 2018 року, з них відповідачем сплачено 84.000,00 грн., неоплаченою залишилась орендна плата на суму 28.000,00 грн.,
загальна сума заборгованості за Договором становить 30.292,97 грн.
Оскільки відповідно до умов підписаного між сторонами акту повернення приміщення за Договором відповідач зобов'язався сплатити заборгованість за Договором в сумі 30.292,97 грн. до 20.09.18., позивач вручив відповідачу лист-нагадування про необхідність сплатити вказану суму грошових коштів.
Оскільки відповідач позивачу 30.292,97 грн. не сплатив, вказане зумовило звернення позивача з даним позовом до суду.
Відповідно до частини 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно зі ст. ст. 76-77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд відзначає наступне.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Приписами ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України встановлено, що в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Тобто, згідно із положеннями чинного законодавства України, правовою підставою користування певним майном є відповідний договір оренди.
За своє правовою природою даний Договір є договором оренди.
До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цих Кодексом (ч. 6 ст. 289 ГК України).
Згідно з ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Орендар зобов'язаний своєчасно вносити орендну плату за користування приміщенням (п. 4.2 Договору).
За приписами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Доказів оплати заборгованості в сумі 30.292,97 грн. відповідач до матеріалів справи не надав.
Строк оплати вказаних грошових коштів є таким, що настав.
З огляду на викладене в сукупності суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача про стягнення з відповідача 30.292,97 грн. заборгованості з оплати орендної плати, з відшкодування плати за електроенергію та комунальні послуги, з огляду на що позов задовольняється повністю.
Відповідно до положень ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 86, 129, ч. 9 ст. 165, 231, 232, 233, 236-238, 240, 241, 252 ГПК України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Коган Дмитра Олександровича (АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Констракшн" (02222, м. Київ, просп. Маяковського, буд. 26; ідентифікаційний код 35369648) 30.292 (тридцять тисяч двісті дев'яносто дві) грн. 97 коп. основного боргу, 1.921 (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.
Суддя Т.М. Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2019 |
Оприлюднено | 04.04.2019 |
Номер документу | 80917896 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні