Ухвала
від 27.03.2019 по справі 592/4728/19
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа №592/4728/19

Провадження №1-кс/592/2507/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2019 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 32019200000000008 від 31.01.2019 р. за ч. 3 ст. 204 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий своє клопотання мотивує тим, що починаючи з серпня 2018 р. по теперішній час ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_1 ) незаконно виготовляє, зберігає з метою збуту та транспортує з цією ж метою алкогольні напої, які становлять загрозу для життя та здоров`я людей.

В ході досудового розслідування, під час обшуку території, будівель та споруд які використовуються товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕЛІВЕРІ», що розташовані на земельній ділянці кадастровий номер 5910400000:04:142:0033 за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Садова 16, які належать товариству з обмеженою відповідальністю «КОНОТОП-ГАЗБУД», в ході проведення якого виявлено та вилучено поштове відправлення в якому містилась сировина для незаконного виготовлення підакцизних товарів (алкогольних напоїв), а саме: поштове відправлення на ім`я ОСОБА_5 ТТН №0880214085, яке являє собою картонні коробки, без будь-яких написів, у кожній із коробок містяться пластикові ємності, приблизним об`ємом по 10 л. кожна, в яких міститься прозора рідина з характерним запахом спирту загальним об`ємом приблизно 500 літрів.

В подальшому, 28.03.2019 р. проведено огляд вищевказаних речей та рідин, в ході якого було встановлено 25 картонних коробок без будь-яких написів, які заклеєні прозорою клейкою стрічкою та опечатано биркою, на яких містяться підписи понятих та слідчого. Так, оглядом встановлено, що у кожній із коробок знаходиться по 2 пластикові прозорі ємності без будь-яких написів та марок акцизного податку, приблизним об`ємом по 10 л. кожна, які заповненні прозорою рідиною з характерним запахом спирту, концентрація спирту якої складає 90?, загальним об`ємом приблизно 500 л.

Під час проведення досудового розслідування, ОСОБА_4 була надана письмова заява, в якій він зазначив, що поштове відправлення, яке містило ємності з спиртово-водними рідинами та було вилучено 27.02.2019 р. під час проведення обшуку території, будівель та споруд, які використовуються товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕЛІВЕРІ» за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Садова 16, у кримінальному провадженні №32019200000000008, він не замовляв та не має ніякого відношення до їх придбання, йому не відомо чому на його прізвище були надіслані дані поштові відправлення, а також надав згоду на їх знищення.

В ході проведення слідчих (розшукових) дій направлених на розкриття злочину, встановлення осіб, що причетні до вчинення злочину та свідків, показання яких мають значення для провадження та фактів, щодо придбання та подальшої реалізації ОСОБА_4 вищезазначених спирто-водних рідин (підакцизних товарів) не встановлено.

На даний час встановлено, що вилучені під час проведення досудового розслідування спиртово-водні рідини, не містять на собі відомостей, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, але разом з тим встановлено, що вони не відповідають вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей, джерело їх походження не відоме, відповідні документи, що підтверджують якість та безпеку даних спиртовмісних рідин відсутні, а тому вказані ємності, спиртово-водні рідини відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-ХІV від 14.01.2000 зі змінами та доповненнями відносяться до неякісної та небезпечної продукції і відповідно до ст. 5 цього Закону підлягають обов`язковому вилученню з обігу.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012 зазначено, що речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.

Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, передаються для їх технологічної переробки або знищення за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів.

У зв`язку з невідповідністю даних спирто-водних рідин вимогам законодавства, що регулює їх виробництво та обіг, а також враховуючи те, що дані рідини вилучені з вільного обігу вони не можуть бути реалізовані.

Крім того, забезпечення технологічної переробки даних речових доказів є невиправдано коштовним.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив задовольнити.

Вислухавши думку слідчого, перевіривши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що 31.01.2019 р. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32019200000000008 зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, досудове розслідування у якому здійснює слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.

27.02.2019 р. на підставі ухвали слідчого судді від 20.02.2019 р. було проведено обшук території, будівель та споруд, які використовуються ТОВ «ДЕЛІВЕРІ», що знаходяться за адресою: м. Конотоп, вул. Садова, 16, які належать ТОВ «КОНОТОП-ГАЗБУД», в ході проведення якого виявлено та вилучено поштове відправлення, у ході проведення якого було виявлено та вилучено майно відповідно до протоколу обшуку від 27.02.2019 р.

Виявлене та вилучене майно було визнано постановою слідчого від 28.02.2019 р. речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.

З вказаної постанови слідчого вбачається, що в ході проведення обшуку було виявлено та вилучено поштові відправлення в яких містилися тютюнові вироби без марок акцизного податку та з наявними марками акцизного податку та сировину для незаконного виготовлення підакцизних товарів (алкогольних напоїв), зокрема, поштове відправлення перемотане чорною поліетиленовою плівкою на ім`я ОСОБА_5 ТТН № 0880214085, яке являє собою 25 картонних коробок без будь-яких написів, у кожній із коробок міститься по 2 пластикові прозорі ємності з закрутками та тримачами червоного кольору, приблизним об`ємом по 10 л. кожна в яких міститься прозора рідина з характерним запахом спирту (вміст спирту 90 градусів), загальним об`ємом приблизно 500 л.

Частина 3 статті 204 КК України передбачає відповідальність за незаконне виготовлення товарів, вказаних у частині першій або другій цієї статті, з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, а так само незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків.

Кваліфікуючими ознаками злочину передбаченого ч. З ст. 204 КК України є; 1) незаконне виготовлення підакцизних товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становить загрозу для життя і здоров`я людей; 2) незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків.

Недоброякісними визнаються сировина і матеріали, які не відповідають встановленим стандартам, нормам, правилам і технічним умовам.

У матеріалах клопотання відсутні відомості про те, чи призначалася в рамках кримінального провадження судово-хімічна експертиза з метою встановлення походження вилученої рідини, яким способом вона була виготовлена (промисловим чи саморобним), а також чи входять до складу рідини, шкідливі речовини (матеріали), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.

Згідно п. 2 ч. 6ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Правила зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересилання, та схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження визначені Порядком зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2012 № 1104.

У відповідності до п. 28 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, повязаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2012 № 1104, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, які через громіздкість або з інших причин, визначених уКримінальному процесуальному кодексі України, не можуть зберігатися без зайвих труднощів в обладнаних приміщеннях або в інших місцях зберігання, визначених у пунктах 17-26 цього Порядку, передаються (крім випадків, коли такі речові докази повернуто власникові або передано йому на відповідальне зберігання) за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду торговельному підприємству для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, обставини викладені в клопотанні не відповідають зазначеним положеннямКПК України, на які посилається слідчий у клопотанні, як на підставу реалізації речових доказів та, які регламентують правила зберігання і реалізацію речових доказів, тому слідчий суддя дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання.

Керуючись ст. 100 КПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 32019200000000008 від 31.01.2019 р. за ч. 3 ст. 204 КК України відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення27.03.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80926532
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —592/4728/19

Ухвала від 27.03.2019

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Алфьоров А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні