Рішення
від 03.04.2019 по справі 287/123/19
ОЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287/123/19

2/287/199/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2019 року м. Олевськ

Олевський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Стратовича О.В.

з участю:

секретаря судового засідання Корнєйчук О.В.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в залі судових засідань Олевського районного суду Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до міської ради Олевської об'єднаної територіальної громади про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

17.01.2019 року ОСОБА_1, звернулася до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що 23.02.2015 року помер її батько ОСОБА_2 та 29.12.2015 року померла її мати ОСОБА_3, після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з приватизованих земельних ділянок, розташованих на території Олевської ОТГ Житомирської області (колишньої Лопатицької сільської ради Олевського району Житомирської області) кадастровий номер - 1824485300:05:000:0032, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства , кадастровий номер - 1824485300:05:000:0101 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва . За життя своє майно ОСОБА_2 заповідав позивачці. Спадкоємцем першої черги за законом ОСОБА_3 є позивачка, інших спадкоємців за законом немає. У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася з моменту смерті матері та батька, у зв'язку з тим, що вважала, що спадщину після їх смерті прийняла вона, оскільки на момент смерті матері та батька проживала разом з ними. Позивач звернулася з заявою про оформлення спадщини та видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно до приватного нотаріуса Олевського районного нотаріального округу, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що вона пропустила передбачений законом шестимісячний строк для прийняння спадщини. Тому, просить визначити їй додатковий строк на прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала повністю, із підстав які наведено у поданій нею до суду позовній заяві, подавши при цьому до суду письмову заяву щодо розгляду справи у її відсутності.

Представник відповідача також надав до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, заявленні позовні вимоги визнає.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 , ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову на підготовчому судовому засіданні, та у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, суд проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.

Таким чином, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи установлено, що 23.02.2015 року помер батько позивачки ОСОБА_2 та 29.12.2015 року померла мати позивачки ОСОБА_3, після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з приватизованих земельних ділянок, розташованих на території Олевської ОТГ Житомирської області (колишньої Лопатицької сільської ради Олевського району Житомирської області) кадастровий номер - 1824485300:05:000:0032, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства , кадастровий номер - 1824485300:05:000:0101 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва . Позивачка є дочкою і спадкоємцем за законом на майна після смерті матері ОСОБА_3 та спадкоємцем за заповітом на майно після смерті батька ОСОБА_2, однак пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважної причини.

Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Частиною 1 статті 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно роз'яснень, наданих у п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України . Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину, а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину. За наявності у спадковій справі заяви спадкоємця про відмову від права на спадщину його вимоги про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задоволенню не підлягають. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Наведене свідчить про те, що позивач із поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивач пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті матері ОСОБА_3, з поважних причин та з урахуванням всіх обставин справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню. Суд визнає достатнім додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини тривалістю три місяці.

На підставі викладеного та керуючись: ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, 7,12,13,81,141, 200 , 206,247 ,258,259,263-265,273,354,355 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 до міської ради Олевської об'єднаної територіальної громади про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити додатковий строк для подачі заяви до приватного нотаріуса Олевського районного нотаріального округу про прийняття ОСОБА_1, спадщини за законом, яка залишилася після смерті ОСОБА_3, яка померла 29.12.2015 року, приватизованих земельних ділянок, розташованих на території Олевської ОТГ Житомирської області (колишньої Лопатицької сільської ради Олевського району Житомирської області) кадастровий номер - 1824485300:05:000:0032, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства , кадастровий номер - 1824485300:05:000:0101 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , тривалістю три місяці з моменту набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості про учасників справи згідно п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України :

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВМ №401774, ІПН - НОМЕР_1, місце проживання: 11031, с.Варварівка, вул.Шкільна, 26, Олевського району, Житомирської області.

Відповідач: міська рада Олевської об'єднаної територіальної громади, місце знаходження: 11001, м.Олевськ, вул.Володимирська, 2, Житомирської області, ЄДРПОУ 04343470.

Суддя: ОСОБА_4

СудОлевський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.04.2019
Оприлюднено05.04.2019
Номер документу80932209
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —287/123/19

Рішення від 03.04.2019

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Стратович О. В.

Ухвала від 21.01.2019

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Стратович О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні