Рішення
від 28.03.2019 по справі 340/779/18
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа№340/779/18

Провадження № 2/340/70/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2019 року смт Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді Бучинського А.Б.,

з участю секретаря судового засідання Фурманюк В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за правилами загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Верховинського районного споживчого товариства, Замагорівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно ,-

в с т а н о в и в:

позивач звернувся до суду із позовними вимогами до відповідача про визнання дійсним, договору купівлі-продажу нежитлової будівлі - магазину "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, укладеного 22.12.2017 та визнання за ним права власності на нерухоме майно - нежитлове господарське приміщення, загальною площею 197,9 кв.м., яке розташоване за адресою АДРЕСА_1.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що він взяв участь в аукціоні щодо придбання нежитлової будівлі - магазину "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, за умовами якого 07.12.2017 ним сплачено 170 грн. реєстраційного внеску та 14830 грн гарантійного внеску. За результатами проведеного аукціону, 22.12.2017 між ним та Верховинським районним споживчим товариством було укладено договір купівлі-продажу, згідно якого він за суму 150000 грн. придбав нежитлову будівлю - магазин "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області. Згідно умов договору, він здійснив доплату на суму 135 000 грн., після чого відповідач Верховинське РСТ згідно акту приймання-передачі основних засобів від продавця до покупця від 22.12.2017 передав майно йому. Такий договір нотаріально посвідчений не був, оскільки Верховинське РСТ не може надати необхідні правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості та ухиляється від його нотаріального посвідчення.

Оскільки договір купівлі-продажу не був нотаріально посвідчений, він не може здійснити державну реєстрацію об'єкта нерухомого майна. Вважає, що ним набуто право власності на нежитлову будівлю - магазин "Левада" на законних підставах, а тому просить позов задовольнити.

Позивач в підготовче засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Представник позивача подав заяву про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позові, просить позов задовольнити. Не заперечив проти заочного розгляду справи.

Відповідачі в судове засідання повторно не з'явилися, про дату, час і місце судового засідання належним чином повідомлялися, причин неявки суду не повідомили, відзив на позовну заяву до суду не подали.

Ухвалою суду від 28.03.2019 постановлено провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення .

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх в сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 брав участь в аукціоні з придбання нежитлової будівлі - магазину "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, за умовами якого ним було внесено на користь Верховинського райспоживтовариства суму 170,00 грн. оплати за реєстраційний внесок та 14830,00 грн. як гарантійний внесок (а.с.19-20).

22.12.2017 між ОСОБА_1 та Верховинським районним споживчим товариством було укладено договір купівлі-продажу основних засобів (майнового комплексу) (а.с.15-17), згідно якого продавець продає, а покупець купує магазин "Левада" (стіни - металоконструкцій, покрівля - шифер, підлога бетон шифер) в с.Замагора, вартістю 150000,00 грн. Оплату вартості покупець повинен здійснити до 22.12.2017 та набуває право власності з моменту повної оплати вартості основних засобів (майнового комплексу).

На виконання умов даного договору позивачем згідно платіжного доручення проведено доплату двома частинами, в сумі 14830,000 грн від 07.12.2017 та в сумі 135000,00 грн. від 22.12.2017 (а.с.18-19).

На підставі акту приймання передачі основних засобів від Продавця до Покупця від 22.12.2017 (а.с.14) Верховинське райСТ в особі ОСОБА_3 передало ОСОБА_1 нежитлове господарське приміщення з інвентарним номером 006, вартістю 150000,00 грн.

Відповідно до технічного паспорта на нежитлове господарське приміщення від 08.12.2015 (а.с.8-10), що знаходиться в АДРЕСА_2, загальна площа приміщення складає 197,9 кв.м.

Рішенням Замагірської сільської ради №20 від 10.04.2018 (а.с.11) будівлі магазину "Левада" присвоєно адресу: АДРЕСА_1.

Також, рішенням Замагірської сільської ради від 31.01.2018 позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку площею 0,0822 га в оренду для підприємницької діяльності на прис.Долина Нижня (а.с.12).

Позивач звернувся до суду із позовом визнання договору купівлі-прожажу дійсним та визнання за ним права власності на нежитлову будівлю - магазин "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, який обґрунтовує тим, що договір купівлі-продажу на підставі якого він набув у власність спірну будівлю, не був посвідчений нотаріально, оскільки продавець не може надати необхідні правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості та ухиляється від його нотаріального посвідчення.

Відповідно до п.1 ст. 328 чинного ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно з ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Правочини можуть визнаватися дійсними виключно з підстав, визначених частиною другою статті 219 і частиною другою статті 220 ЦК України.

У відповідності до ч. 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

За таких обставин, оскільки покупець ОСОБА_1 повністю виконав умови договору купівлі-продажу від 22.12.2017, сплатив за придбане майно грошові кошти, таке було йому передане згідно акту приймання-передачі основних засобів, один з контрагентів не може надати необхідні правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості та таким чином ухиляється від його нотаріального посвідчення, а тому не зважаючи на відсутність нотаріального посвідчення такого договору, у суду є всі підстави для визнання дійсним договору купівлі-продажу нежитлової будівлі - магазину "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, укладеного 22.12.2017 між ОСОБА_1 та Верховинським районним споживчим товариством.

Таким чином, оскільки судом визнано дійсним договір купівлі-продажу від 22.12.2017 та встановлено, що позивач набув право власності на спірне майно у встановленому законом порядку, а тому слід визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно - нежитлове господарське приміщення, загальною площею 197,9 кв.м., яке розташоване за адресою АДРЕСА_1. За таких обставин позов слід задовольнити повністю.

Керуючись ст.ст.10-13, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 280-284, 354, 355, Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дійсним, договір купівлі-продажу нежитлової будівлі - магазину "Левада", що знаходиться в с. Замагора, Верховинського району, Івано-Франківської області, укладеного 22.12.2017 між ОСОБА_1 та Верховинським районним споживчим товариством.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителем АДРЕСА_3 право власності на нерухоме майно - нежитлове господарське приміщення, загальною площею 197,9 кв.м., яке розташоване за адресою АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд Івано-Франківської області або безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_3; персональний ідентифікаціний номер НОМЕР_1.

Відповідачі:

Верховинське районне споживче товариство, юридична адреса: смт Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, вул. Франка,12; ЄДРПОУ 01753078,

Замагорівська сільська рада Верховинського району Івано-Франківської області, юридична адреса: с.Замагора, Верховинський район, Івано-Франківська область, ЄДРПОУ 04357354.

Повний текст рішення суду складено 04.04.2019.

Суддя: Бучинський А.Б.

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення28.03.2019
Оприлюднено05.04.2019
Номер документу80933647
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —340/779/18

Рішення від 28.03.2019

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Бучинський А. Б.

Рішення від 28.03.2019

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Бучинський А. Б.

Ухвала від 28.03.2019

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Бучинський А. Б.

Ухвала від 05.03.2019

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Бучинський А. Б.

Ухвала від 28.12.2018

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Бучинський А. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні