Ухвала
від 04.04.2019 по справі 357/887/19
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/887/19

1-кп/357/636/19

Категорія 115

У Х В А Л А

04.04.2019 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

підозрюваної ОСОБА_4

розглянувши в залі судового засідання №4 Білоцерківського міськрайонного суду Київської області у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 та ч. 1 ст. 205 КК України

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Сквира Київської області, громадянки України, з повною загальною освітою, не заміжньої, зі слів працюючої офіціантом кафе «Арарат» без офіційного оформлення трудових відносин, маючої на утриманні малолітнього сина 2008 року народження, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої

у зв`язку із дійовим каяттям,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_4 є засновником та директором ТОВ «Тріплетс Пауер» (код 42120162).

ТОВ «Тріплетс Пауер» зареєстроване 08.05.2018 Відділом реєстрації Білоцерківської міської ради за адресою: Київська область м. Сквира, вул. Весняна 38, перебуває з 08.05.2018 на податковому обліку у Сквирському відділені Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Незважаючи на те, що вказане підприємство зареєстровано в державних органах влади, як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_4 сприяла у його реєстрації та створенні без мети здійснення господарської діяльності, передбаченої Статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, тобто вчинила злочини у сфері господарської діяльності, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_4 , за змовою з невстановленою слідством особою, розподіливши між собою ролі у спільному злочинному плані, надала свої анкетні дані, документи, що посвідчують особу та підписала статутні та інші установчі документи по реєстрації фіктивного підприємства - ТОВ «Тріплетс Пауер», за що отримала грошову винагороду.

У свою чергу, невстановлена слідством особа, відповідно до відведеної їй злочинної ролі, підготувала документи необхідні для реєстрації підприємства в органах державної влади та здійснила державну реєстрацію та надала можливість іншим особам використовувати створене підприємство, з метою прикриття незаконної діяльності.

Так, 08.05.2018 перебуваючи у місті Біла Церква б-р. Олександрійський, 94, за попередньою змовою з невстановленою слідством особою, за грошову винагороду, на виконання раніше розробленого злочинного плану, ОСОБА_4 підписала наступні документи:

-опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи» від 08.05.2018;

-заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи від 08.05.2018;

-протокол № 1 Загальних зборів Засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріплетс Пауер» від 08.05.2018;

-статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріплетс Пауер» від 08.05.2018.

У подальшому, ОСОБА_4 на прохання невстановленої слідством особи, за грошову винагороду, надала останній підписані нею документи, які відповідно до раніше розробленого злочинного плану подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ «Тріплетс Пауер» (ЄДРПОУ 42120162) та свої паспортні дані (серія НОМЕР_1 , виданий Сквирським РВ ГУ МВС України в Київській області 12 травня 2008 року), ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , з метою використання невстановленою особою суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ «Тріплетс Пауер», з метою прикриття незаконної діяльності, у виді здійснення експорту товарів невідомого походження до Турецької Республіки по підробленим документам без повернення валютної виручки в державу, сприяння в ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

У подальшому невстановлена слідством особа у невстановлений слідством точний час, 08 травня 2018 року подала до Відділу реєстрації Білоцерківської міської ради, за адресою: м. Біла Церква, б-р. Олександрійський, 94, 3-й поверх (приміщення готелю «Рось»), опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи» від 08.05.2018, заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи від 08.05.2018, протокол № 1 Загальних зборів Засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріплетс Пауер» від 08.05.2018, статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріплетс Пауер» від 08.05.2018, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, підписані ОСОБА_4 , про що 08 травня 2018 року до Єдиного державного реєстру внесено запис за №102018098000.

Таким чином, 08 травня 2018 року проведено державну реєстрацію ТОВ «Тріплетс Пауер» у Відділі реєстрації Білоцерківської міської ради.

Вчинення ОСОБА_4 , злочинних дій, пов`язаних з реєстрацією ТОВ «Тріплетс Пауер», як засновника вказаного підприємства та директора, надало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, використовуючи реквізити вказаної юридичної особи.

Так, невстановлена слідством особа отримала та використала можливість укладати від імені ОСОБА_4 , шляхом підроблення документів, господарські угоди та первинні бухгалтерські документи, що свідчили про походження товару, з метою здійснення експорту товарів до Турецької Республіки без повернення валютної виручки в державу, з використанням підроблених документів, та сприяла в ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Дії ОСОБА_4 , що сприяла у створені ТОВ «Тріплетс Пауер», здійснювалися у порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

-частини 3 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно з якою власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

-статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.

-статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

1)для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

2)установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

3)товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

4) юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

- статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:

1) у засновницькому договорі товариства визначаються зобов 'язання учасників створити товариство, порядок їх спільної діяльності щодо його створення, умови передання товариству майна учасників, якщо додаткові вимоги щодо змісту засновницького договору не встановлені цим Кодексом або іншим законом.

- статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

1) юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

2) порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

- статті 56 ГК України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

- статті 57 ГК України якою встановлено: .

1) установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

2) в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

3) у засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

4) статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

- статті 57 ГК України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

- статті 89 ГК України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства, а у визначених законом випадках - учасники товариства.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні пособництво фіктивному підприємництву, тобто сприяла у створенні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, тобто вчинила злочин, передбачений ч.5 ст.27 і ч.1 ст.205 КК України.

Під час досудового розслідування від підозрюваної ОСОБА_4 надійшла заява про звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям.

Прокурор своє клопотання підтримав.

Підозрювана ОСОБА_4 свою заяву підтримала та після роз`яснення їй наслідків та підстави звільнення від кримінальної відповідальності проти задоволення клопотання прокурора не заперечувала.

Згідно з п.1 ч.2.ст.284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

З матеріалів судового провадження встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 27 і ч.1 ст. 205КК України.

Відповідно дост.45КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

З матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 обгрнутовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 27 і ч.1 ст. 205КК України, який, відповідно до ст. 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості, та не є корупційним злочином, підозрювана є такою, що вперше скоїла злочин.

Відповідно до клопотання, прокурором встановлено у діях підозрюваної пом`якшуючі покарання обставини - щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

В судовому засіданні підозрювана, визнавши свою вину, негативно поставилася до своїх протиправних дій, жалкує про вчинене, запевнила, що зробила для себе належні висновки, що у свою чергу дає суду підстави зробити висновок, що остання щиро розкаялася та активно сприяла розкриттю злочину.

З огляду на усі вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що підозрювана може бути звільнена від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, на підставі ст.45 КК України, а кримінальне провадження щодо неї слід закрити.

На підставі викладеного, керуючисьст.ст. 12, 45 КК України, ст.ст.284, 350, 372, 395 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання прокурора прокуратури Київської області ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваної ОСОБА_4 у зв`язку із дійовим каяттям задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , підозрювану у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 27 і ч.1 ст. 205 КК України, від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям у кримінальному провадженні №32018110000000071 від 22.12.2018 року.

Судове провадження № 357/887/19, 1-кп/357/636/19 (кримінальне провадження №32018110000000071) щодо ОСОБА_4 - закрити у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Запобіжний захід щодо підозрюваної не застосовувався.

Речові докази у справі відсутні.

Процесуальні витрати відсутні.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд протягом семи днів з дня її проголошення.

СуддяОСОБА_1

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.04.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80934434
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Фіктивне підприємництво

Судовий реєстр по справі —357/887/19

Ухвала від 04.04.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Примаченко В. О.

Ухвала від 06.02.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Примаченко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні