ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа №522/2174/19

Провадження № 1-кс/522/4337/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2019 року Місто Одеса

Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси Коваленко В.М., за участю секретаря Гулям У.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Одеській області Гарбуза О.Г., погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області Пояцикою С.М., про арешт тимчасово вилученого майна, -

У С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ УСБУ в Одеській області Гарбуз О.Г. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Одеської області Пояцикою С.М, про накладення арешту на майно, вилучене 20.03.2019р. в ході проведення огляду місця події поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_1

В обґрунтування доводів клопотання слідчий посилається на наступне.

Слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22019160000000022 від 22.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 ст.305 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у лютому 2019 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до протиправної діяльності було залучено громадянина Республіки Молдова ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 Того ж дня ОСОБА_3 через митний пост Кучурган Одеської митниці ДФС, у пішому порядку прибув до України з Республіки Молдова та приїхав у м. Одесу, де в період з 15.00 до 16.00 у квартирі АДРЕСА_5 , отримав від ОСОБА_2 наркотичний засіб метадон у вигляді порошкоподібної речовини, поміщений до 7 поліетиленових пакетиків, які з метою ускладнення виявлення під час митного контролю приховав у внутрішній порожнині свого тіла - прямій кишці, для подальшого контрабандного переміщення та передачі ОСОБА_1 на території Республіки Молдова.

Також встановлено, що ОСОБА_2 залучив свого знайомого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якому шляхом міжнародних банківських переказів Monegram ОСОБА_1 переказує грошові кошти для придбання вказаного наркотичного засобу. На даний час ОСОБА_5 фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 , де може зберігати придбані для подальшої реалізації наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори.

20.03.2019 при прибутті слідчих та оперативних співробітників УСБУ в Одеській області для проведення обшуку за адресою АДРЕСА_4 на підставі ухвали слідчого судді біля вхідних воріт зазначеного будинку були виявлені ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Неподалік від вказаних осіб на асфальті біля дерев`яних балок - опор зовнішньої стіни будинку знаходиться запаяний поліетиленовий згорток чорного кольору та порожній стакан для гарячих напоїв ТМ SOCAR з пластиковою кришкою. З пояснень ОСОБА_5 зазначений згорток містить наркотичний засіб - метадон у кількості 6 чеків (доз), які він придбав у цей день (20.03.2019) у особи на ім`я ОСОБА_7 для особистого вживання.

В період з 17 години 36 хвилин до 17 години 55 хвилини 20 березня 2019 року слідчим в ОВС слідчого відділу УСБУ в Одеській області капітаном юстиції Дунаєм Денисом Олеговичем поблизу будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , проведено огляд місця події, під час якого виявлено та вилучено: один запаяний поліетиленовий згорток чорного кольору та один порожній стакан для гарячих напоїв ТМ SOCAR з пластиковою кришкою.

Тому з метою забезпечення збереження вилучених у кримінальній справі предметів та документів, які за обставинами кримінального провадження після проведення відповідних слідчих дій та експертного дослідження можуть бути визнані речовими доказами, а також забезпечення можливої конфіскації майна за вироком суду, слідчий просить накласти арешт на вилучене майно.

В судове засідання слідчий не з`явився, відповідно до письмової заяви просить здійснити розгляд клопотання за відсутності сторони обвинувачення, клопотання підтримує в повному обсязі.

Власник майна в судове засідання не з`явився, згідно з письмовою заявою просить здійснити розгляд клопотання за його відсутності.

Дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові підстави для арешту майна в контексті положень закону, якими керувався слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна.

Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Правові підстави для арешту майна в контексті наявності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та можливості використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

Встановлено, що слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22019160000000022 від 22.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 ст.305 КК України.

Обставини, що дають підстави слідчому судді прийти до висновку про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину аргументовані доданими стороною обвинувачення до клопотання доказами, а саме: протоколом огляду місця події від 20.03.2019р., протоколом допиту свідка ОСОБА_5 від 21.03.2019р., протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 20-21.03.2019р. та іншими матеріалами в їх сукупності.

З огляду на викладене є достатньо підстав вважати, що зазначене у клопотанні майно, яке було вилучене 20.03.2019р. в ході проведення огляду місця події поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_1 -є предметом злочину, передбаченого ч.2 ст.305 КК України та містить відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, отже на даному етапі досудового розслідування мають значення речових доказів, оскільки вони самі по собі або у сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Правові підстави для арешту майна в контексті розумності та співрозмірності обмеження права власності із врахуванням наслідків арешту майна.

Слідчий суддя враховує й те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження, які станом на теперішній час вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладення арешту, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні та забезпечення проведення, призначених у кримінальному провадженні судових експертиз.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 170-173 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Одеській області Гарбуза О.Г. - задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене 20.03.2019р. в ході проведення огляду місця події поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_1 а саме:

- один запаяний поліетиленовий згорток чорного кольору;

- один порожній стакан для гарячих напоїв ТМ SOCAR з пластиковою кришкою.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Виконання ухвали доручити слідчому та прокурору у кримінальному провадженні №22019160000000022.

Копію ухвали направити сторонам кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

04.04.2019

Зареєстровано 05.04.2019
Оприлюднено 05.04.2019
Дата набрання законної сили 04.04.2019

Судовий реєстр по справі 522/2174/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.05.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 29.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 29.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 02.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону