ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
05 квітня 2019 року Справа № 912/903/19
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви Апрелівської сільської ради Бобринецького района Кіровоградської області, 27253, Кіровоградська область, Бобринецький район, с. Апрелівське, вул. Віктора Куліша, буд. 10;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРМЕТ Д", 28008, АДРЕСА_1
про зобов'язання виконати умови договору,
встановив: Апрелівська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області звернулась до Господарського суду Кіровоградської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРМЕТ Д" про зобов'язання виконати умови договору №2 від 04.04.2017, а саме надати Апрелівській сільській раді акти по технічному обстеженню обладнання та приладів, які підлягають списанню та сплатити вартість вилучених кольорових та чорних металів, лому і відходів дорогоцінних металів з переданого на обстеження обладнання та приладів.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162 та 164 встановлює низку вимог до позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
За вимогами частини 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Позовна заява, подана Апрелівською сільською радою Бобринецького району Кіровоградської області містить вимогу про сплату вартості вилучених кольорових та чорних металів, лому і відходів коштовних металів з переданого на обстеження обладнання та приладів.
Однак, позивачем у позовній заяві не вказано ціну позову. Матеріали позовної заяви не містять документів, з яких можливо було б встановити вартість металів, яку просить стягнути позивач. Також позивачем не надано обґрунтованого розрахунку такої суми.
В той же час, за вказану вимогу позивачем сплачено 1921 грн судового збору.
Заявляючи вимогу про зобов'язання сплатити вартість майна, позивачем не зазначено вартість такого майна, не вказано ціну позову, у зв'язку з чим суд не може перевірити правильність сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1921,00 грн.
За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Подана позивачем заява містить 2 вимоги:
- немайнового характеру (зобов'язання виконати умови договору, а саме - надати акти);
- майнового характеру (сплата вартості вилучених металів).
Таким чином, позивач при поданні позовної заяви мав сплатити судовий збір за вимогою немайнового характеру у розмірі 1 921 грн та 1,5 відсотка ціни позову за вимогою майнового характеру, у відповідності до ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України.
Позивачем сплачено 3842 грн, тобто за немайнову вимогу - 1921 грн судового збору і за майнову вимогу - 1921 грн судового збору.
Враховуючи вищезазначене, неможливо встановити, чи додержано позивачем процесуальні вимоги до позовної заяви, передбачені пунктом 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України стосовно сплати судового збору за вимогою майнового характеру, оскільки не визначено ціну позову.
Згідно із п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Заявником, всупереч вказаній нормі, не надано відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що позивачем не зазначено ціну позову та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі за вимогою майнового характеру з огляду на невизначення ціни позову; не зазначено про відомості щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, господарський суд вважає за необхідне позовну заяву Апрелівської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області № 61/01-15 від 29.03.2019, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Апрелівської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області залишити без руху.
2. Апрелівській сільській раді Бобринецького району Кіровоградської області усунути, встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
зазначити ціну позову, а саме вартість вилучених кольорових та чорних металів, лому і відходів дорогоцінних металів з переданого на обстеження обладнання та приладів та обґрунтований розрахунок суми, що стягується;
докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі за вимогою майнового характеру (в розмірі 1,5% від суми позову), в разі, якщо 1,5% від ціни позову більше ніж сплачений позивачем судовий збір у розмірі 1921 грн;
надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
3. Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
5. Копії ухвали направити:
Апрелівській сільській раді Бобринецького района Кіровоградської області (27253, Кіровоградська область, Бобринецький район, с. Апрелівське, вул. Віктора Куліша, буд. 10);
Товариству з обмеженою відповідальністю "УКРМЕТ Д" (28008, Кіровоградська обл.,
АДРЕСА_2).
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 05.04.2019 |
Номер документу | 80952859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні