Справа № 279/250/19
Провадження 2/279/691/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2019 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого-судді Коваленко В.П.,
за участю секретаря Комарової О.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження в підготовчому судовому засіданні в м. Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Горщиківської сільської ради Коростенського району Житомирської області, третя особа: Приватний нотаріус Коростенського районного нотаріального округу Житомирської області ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що 04.11.2014 року померла її мати - ОСОБА_3. Після смерті матері відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 3,70 га, кадастровий номер 1822381200:03:000:0065, яка розташована на території Горщиківської сільської ради Коростенського району Житомирської області, що належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ№ 849088 від 31.05.2006 року.
Позивач вказала, що є єдиним спадкоємцем після смерті спадкодавця.
Зазначила, що в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері,так як вважала, що є єдиним спадкоємцем після смерті матері, та в будь - який момент може її прийняти, також перебувала в скрутному матеріальному становищі та не мала коштів на оформлення спадщини .
Позивач в судове засідання не з'явилась, про день і час розгляду справи була повідомлена належним чином, надала суду заяву про розгляд справи в її відсутності, вказавши, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, направив до суду заяву про розгляд справи в його відсутності, вказавши, що при вирішенні спору покладається на розсуд суду.
За таких обставин суд вважає за можливе розглядати дану справу на підставі наявних матеріалів, без фіксації технічними засобами. Відповідно до вимог ч.3 ст.200 ЦПК України суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні у випадку визнання позову відповідачем.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 04.11.2014 року в с. Горщик Коростенського району Житомирської області померла ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть серія І-ТП № 25205 а.с.10).
Позивач по справі є донькою померлої (копія свідоцтва про народження, копія свідоцтва про одруження, копія паспорта а.с.4-8,11-12), а отже, відповідно до ст. 1261 ЦК України, спадкоємцем 1 черги за законом після смерті матері.
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
З копії паспорту позивача ( а.с. 4-8) слідує, що позивач на час відкриття спадщини зі спадкодавцем не проживала. Отже, вона для прийняття спадщини мала подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
08.12.2018 року позивач звернулась до приватного нотаріуса Коростенського районного нотаріального округу ОСОБА_2 з заявою про прийняття спадщини, але у видачі свідоцтва було відмовлено, в зв,язку з пропуском встановленого законом строку для прийняття спадщини після смерті спадкодавця ( а.с.14).
Згідно довідки № 104/16/01-16 від 06.02.2019 року, виданої Коростенською районною державною нотаріальною конторою, після смерті ОСОБА_3 спадкоємці з заявами про прийняття спадщини в нотаріальну контору не звертались, спадкова справа не заводилась. ( а.с.21)
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Враховуючи необізнаність позивача щодо строків прийняття спадщини, тяжке матеріальне станоще, суд вважає, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини, передбачений ст. 1270 ЦК України, з поважної причини, а тому позов слід задовольнити.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 263-265,268 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ч.3 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері - ОСОБА_3, яка померла 4 листопада 2014 року протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Житомирської області протягом тридцяти днів шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: Коваленко В.П.
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 08.04.2019 |
Номер документу | 80958273 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коваленко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні