Справа № 581/150/19
Провадження № 2/581/112/19
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
05 квітня 2019 року сел. ОСОБА_1
Липоводолинський районний суд Сумської області в складі: головуючого - судді Бутенка Д.В., за участю секретаря судового засідання - Самілик Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. ОСОБА_1 цивільну справу спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
в с т а н о в и в:
Сутність заявленої до суду вимоги
У березні 2019 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивувала тим, що у шлюбі від відповідача нею народжено неповнолітню дитину, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на даний час перебуває на її утриманні та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який на даний час є повнолітнім. 26 липня 2018 року шлюб між сторонами розірвано в судовому порядку. ОСОБА_2 зазначала, що відповідач у добровільному порядку коштів на утримання дитини не надає, сина вона виховує самостійно, що потребує постійних щомісячних витрат, оскільки син навчається в 9-му класі КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів. Зазначила, що відповідач є працездатним, офіційно працевлаштований, отримує пенсію по інвалідності, щороку отримує орендну плату за оренду належних йому двох земельних паїв, крім того, має у власності пасіку, яка також кожного року приносить йому дохід. У нього відсутні інші неповнолітні та непрацездатні утриманці. Просила суд щомісячно стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини, сина ОСОБА_4, у розмірі 1800 грн. щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Позиція позивача, відповідача по даній справі
У судовому засіданні ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала, та додатково пояснила, що відповідач не надає достатньої матеріальної допомоги на утримання меншого сина ОСОБА_4, надає частково допомогу старшому синові ОСОБА_5, який на даний час навчається м. Києві. На даний час вона проживає з сином не за місцем реєстрації, не в будинку батьків, а в іншому будинку який вона придбала в кредит та проводить в ньому ремонт. Щомісячно вона витрачає на харчування дитини в школі та вдома біля 1700 грн., більше 300 грн. оплачує вартість домашнього інтернету та мобільного зв'язку, до 2000 гривень витрачає періодично (при появі потреби, кожні два-три місяці) на придбання одягу та взуття молодшому сину.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково погодившись сплачувати щомісячно 1200 гривень аліментів на утримання молодшого сина та пояснив, що після розлучення з позивачкою він проживає один в найманій квартирі, періодично надає посильну матеріальну допомогу на утримання своїх синів. Крім того, зазначає, що він є інвалідом 3-ї групи, тому значні кошти йдуть на лікування. Твердження позивача про отримання ним щорічних значних доходів від пасіки, вважає таким, що не відповідають дійсності (за 2018 рік від пасіки він отримав дохід близько 6000-7000 гривень).
Процесуальні дії суду у даній справі
Ухвалою Липоводолинського районного суду Сумської області від 18 березня 2019 року у даній справі відкрито провадження, призначено судовий розгляд на 05 квітня 2019 року о 10 год. 00 хв.
Установлені судом обставини даної справи
З 15 серпня 1998 року і по 26 липня 2018 року сторони перебували у шлюбі. У шлюбі від відповідача позивачка народила сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, та сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9-11).
Неповнолітній ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, навчається у 9-му класі КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, дитина хронічних захворювань не має (а.с.12).
Позивач ОСОБА_2 проживає разом з неповнолітній сином ОСОБА_2, Я.С., ІНФОРМАЦІЯ_1, є працевлаштованою на постійне місце роботи, щомісячно отримує 6000 грн. (після всіх відрахувань), є зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, є особою з інвалідністю (ІІІ група загальне захворювання), за сумісництвом не працює, є розлученою, щомісячно придбаває ліки на підтримання свого стану здоров'я (а.с. 13).
Відповідач ОСОБА_3 є працевлаштованим на постійне основне місце роботи, щомісячно отримує заробітну плату в розмірі меншому від мінімальної заробітної плати (після всіх відрахувань), за сумісництвом не працює, є особою з інвалідністю (ІІІ група загальне захворювання), проживає окремо від неповнолітнього сина та його матері, інших дітей, окрім дітей від шлюбу з позивачкою, не має, інші непрацездатні утриманці у нього відсутні, є розлученим, також постійно приймає ліки на підтримання стану свого здоров'я, в с. Коцупіївка Липоводолинського району Сумської області займається пасічництвом.
Норми права, які підлягають застосуванню у даній справі
Статтею 180 СК України визначений обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
За змістом статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд ураховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 5) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 6) інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно з положеннями ч.1 ст.3 Конвенції про права дитини, ч.ч. 7,8 ст.7 СК України при вирішенні будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей і, тим більше, при захисті одного із основних прав дитини - права на утримання, яке кореспондується з конституційним обов'язком батьків утримувати дітей до їх повноліття.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не можу бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Висновки суду по суті заявленої вимоги
Приймаючи до уваги майнове та сімейне становище сторін, їх стан здоров'я та їх обопільний обов'язок утримувати їх спільну дитину до її повноліття, стан здоров'я самої дитини, положення чинного законодавства, якими визначено мінімально необхідний розмір аліментів, який має забезпечувати достатній рівень матеріального забезпечення дитини, застосовуючи засади розумності та справедливості, суд дійшов до висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання сина саме у твердій грошовій сумі в розмірі 1400 грн., але не менше мінімального розміру аліментів, визначених законом.
На думку суду, визначений розмір аліментів, який підлягає стягненню на підставі даного судового рішення, має забезпечити належний життєвий рівень дитини, задовольняючи її найнеобхідніші потреби з огляду на установлені судом вищевказані обставини щодо доходів сторін, їх сімейного стану та стану здоров'я й зростаючі потреби їх спільної дитини у зв'язку з дорослішанням.
На думку суду, стягнення аліментів з відповідача на користь позивача є втручанням держави у сімейне та приватне життя ОСОБА_3, проте воно ґрунтується на чітких, доступних та передбачуваних для нього нормах чинного сімейного закону, узгоджується з метою захисту прав дитини і відповідає нагальній потребі дитини на забезпечення її належного утримання батьками. Також на думку суду, у даній справі при встановленні розумного балансу між майновим становищем батьків (в тому числі, його майнового стану платника аліментів-відповідача по справі) та інтересами дитини на належне утримання для її повноцінного розвитку й виховання, суд надає перевагу інтересам останньої, оскільки відповідач є працездатним, є особою з інвалідністю, в іншому шлюбі не перебуває, неповнолітніх та непрацездатних утриманців не має, щорічно займається пасічництвом, (утримує пасіку), тобто він є здатним сплачувати аліменти на дитину, яка в силу свого віку та рівня розвитку не здатна самостійно себе утримувати (така правова позиція суду узгоджується зі змістом п.2 ст.8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод).
Розподіл судових витрат по справі
Відповідно до ст. 141 ЦПК України в зв'язку із задоволенням позову про стягнення аліментів на неповнолітню дитину з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави в сумі 768 грн. 40 коп.
Керуючись ст.2,4,12,13,81,89,141,263-265 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Задовольнити частково позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 1400 (одна тисяча чотириста) гривень, до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 05 березня 2019 року і до досягнення дитиною повноліття.
Розмір аліментів, що будуть стягуватися на підставі цього рішення суду у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Якщо в подальшому розмір аліментів у твердій грошовій сумі при обрахунку щомісячного аліментного платежу буде меншим від 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то аліменти з відповідача стягувати щомісячно у твердій грошовій сумі, яка еквівалентна розміру 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми аліментного платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 768 грн. 40 коп. судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення.До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Липоводолинський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_2 (зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків НОМЕР_1).
Відповідач: ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання невідоме, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків НОМЕР_2, місце роботи: комунальне підприємство Комунпослуга , код ЄДРПОУ 34072193).
Повне рішення суду складено 05 квітня 2019 року.
Суддя Д. В. Бутенко
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 08.04.2019 |
Номер документу | 80966382 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Бутенко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні