ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/6610/19

провадження № 1-кс/753/2573/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" березня 2019 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., за участю секретаря судового засідання Лаптєвої Ю.М., прокурора Кузіва Р.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 2 Кузіва Р.В. про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019101020000002 від 03.01.2019,

В С Т А Н О В И В:

Прокурора Кузів Р.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на отримання безпосередньо у ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА код 40319613 (місто Київ, бул. Л.Українки, 21, приміщення 201) документів на підставі яких до виконання робіт на об'єкті будівництва Будівництво громадсько - житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Зарічна, 16 у Дарницькому районі м.Києва 25.11.2018 виконувалися роботи із залученням працівників та техніки ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА код 40319613, а саме за вказаний період договорів, актів виконаних робіт, довідок про вартість робіт, кошторисів, а також дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що групою прокурорів Київської місцевої прокуратури №2 м.Києва здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального провадження №42019101020000002 від 03.01.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.

На обґрунтування клопотання прокурор вказує, що вході досудового розслідування встановлено, що 25.11.2018 на будівельному майданчику за адресою: м.Київ, вул. Зарічна, 16, де здійснюється будівництво житлових будинків (об'єкт: будівництво громадсько - житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Зарічна, 16 у Дарницькому районі м.Києва), внаслідок порушення щодо неналежного закріплення опори крану під час виконання будівельних робіт кран перекинувся на задню вісь та стріла впала на будівельну конструкцію, де будівельники виконували роботи, при цьому вказане порушення створило загрозу загибелі людей, які виконували будівництво на вказаному об'єкті. Вказане кримінальне правопорушення кваліфіковано за ч.1 ст.272 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що підрядником будівництва вказаного об'єкту є ТОВ МАРСИНГБУД (код 40560991). Також, встановлено, що вказаним підприємством із ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ТРАНС (код 40040820) та ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА (код 40319613) (субпідрядники) укладалися договірні відносини на виконання будівельно - монтажних робіт на об'єкті Будівництво громадсько - житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Зарічна, 16 у Дарницькому районі м.Києва, зокрема на використання автокранів. Вказані документи перебувають у ТОВ МАРСИНГБУД (код 40560991), ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ТРАНС (код 40040820) та ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА (код 40319613) у зв'язку із тим, що між вказаними підприємства укладалися договірні відносини з цього приводу. Значення вказаних документів полягає у тому, що із інформації, яка міститься у них можна бути зробити висновок щодо того чи мали підприємства субпідрядники право на виконання робіт на вказаному об'єкті, чи отримували вони на це спеціальний дозвіл у передбаченому законом порядку (в тому числі і спеціальний дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (автокранів)), причин порушень, що створило загрозу загибелі людей. Вказані документи будуть використані в якості доказів тих обставин, які підлягають доказуванню під час досудового розслідування. Саме за допомогою вказаних документів можна отримати інформацію про правомірність дії та дотримання вимог відповідно законодавства ТОВ МАРСИНГБУД (код 40560991), ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ТРАНС (код 40040820) та ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА (код 40319613).

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, підтвердив обставини викладенні в клопотання та просив його задовольнити.

Особа, у володінні якої знаходяться такі документи, в судове засідання не викликалась, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України.

Заслухавши прокурора, вивчивши клопотання, копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3, 4, 5 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст.ст. 161, 162 КПК України, документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ, але вони містять охоронювану законом таємницю

З доданих до клопотання документів не вбачається, що підрядником будівництва вказаного об'єкту є ТОВ МАРСИНГБУД та що вказане підприємство із ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ТРАНС (код 40040820) та ТОВ СПЕЦ.ТЕХ.ОРЕНДА (код 40319613) (субпідрядники) укладалися договірні відносини на виконання будівельно - монтажних робіт на об'єкті Будівництво громадсько - житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Зарічна, 16 у Дарницькому районі м.Києва, тому слідчий суддя дійшов до висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити, оскільки прокурор не довів слідчому суді можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, тому слідчим суддею встановлено, що потреби досудового розслідування не виправдовують такий ступінь втручання у господарську діяльність підприємств, про який ідеться в клопотанні прокурора.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 22, 132, 160, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 2 Кузіва Р.В. про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019101020000002 від 03.01.2019 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Заставенко М.О.

Дата ухвалення рішення 29.03.2019
Зареєстровано 07.04.2019
Оприлюднено 08.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 753/6610/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону