Справа № 420/795/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження, визначеного ч. 5 ст. 262 КАС України, адміністративну справу за позовом головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов головного управління ДФС (Державної фіскальної служби) в Одеській області, в якому позивач просить суд стягнути з усіх відкритих банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо заборгованість зі сплати єдиного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 186 256,94 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю Ремардо має заборгованість зі сплати єдиного податку з юридичних осіб, що утворилась в наслідок несплати відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання, самостійно задекларованого ним в податковій декларації №9298551487 від 09.02.2018 року. Відповідач своєчасно податковий борг не сплатив, що стало підставою для звернення головного управління ДФС в Одеській області до суду із зазначеним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 18.02.2019 року позовну заяву головного управління ДФС в Одеській області було прийнято до розгляду, у справі було відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін. Зазначеною ухвалою товариству з обмеженою відповідальністю Ремардо було запропоновано в 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на адміністративний позов.
Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (ст. 258 КАС України).
Статтею 124 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями. Повістки про виклик у суд надсилаються учасникам справи, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а повістки-повідомлення - учасникам справи з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою. Судові виклики або судове повідомлення учасників справи здійснюється: юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Копію ухвали суду від 18.02.2019 року про відкриття спрощеного позовного провадження у справі було направлено відповідачу за адресою зазначеною позивачем в адміністративному позові та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вручено товариству з обмеженою відповідальністю Ремардо 25.02.2019 року. Разом з тим відповідач відзив на адміністративний позов та доказів на спростування позовних вимог головного управління ДФС в Одеській області не надав, клопотань про розгляд справи в судовому засіданні не заявив.
Судом під час розгляду справи встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Ремардо зареєстровано юридичним департаментом Одеської міської ради як юридична особа 06.05.2014 року за №13041020000002399, з 07.05.2014 року відповідач перебував на обліку в ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області як платник податків, а з 27.04.2017 року знаходиться на обліку в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області (а.с. 10).
09.02.2018 року відповідачем було подано до ДПІ у Суворівському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області податкову декларацію з єдиного податку платника третьої групи (юридичні особи) №9298551487 за 2017 рік, в якій товариством з обмеженою відповідальністю Ремардо було самостійно визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 186 400,00 грн. (а.с. 17).
Згідно інтегрованої картки платника податків (а.с.16), довідки-розрахунку заборгованості до бюджету (а.с.13), розрахунку податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо , у відповідача рахується податкова заборгованість у загальному розмірі 186 256,94 грн., яка виникла на підставі самостійно визначених підприємством податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації №9298551487 від 09.02.2018 року (а.с.17), зменшених на суму наявної у відповідача суми переплати в розмірі 143,06 грн.
Відповідачем у встановлені законодавством строки суму єдиного податку сплачено не було, з огляду на що позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Дослідивши адміністративний позов позивача, інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.16.1.4 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Главою 1 розділу XIV ПК України передбачено особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених Податковим кодексом України, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПК України).
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 ПК України.
Так відповідно до пункту 291.3 статті 291 ПК України юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку поділяються на чотири групи; до третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.
Відповідно до п.293.1, 293.3 ст. 293 ПК України, ставки єдиного для платників третьої групи встановлюються у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом; 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Згідно п. 294.1 статті 294 ПК України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Згідно з пунктами 296.3 та 296.4 статті 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.
Строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу передбачений підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, а саме: протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПК України).
Пунктом 300.1 статті 300 ПК України передбачено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України).
У зв'язку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання та з метою вжиття заходів щодо її погашення головним управління ДФС в Одеській області на адресу товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо було направлено податкову вимогу форми Ю від 23 лютого 2018 року №20737-17 на суму податкового боргу 186 256,94 грн. (а.с. 14).
Відповідно до вимог пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПК України, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному ПК України.
За приписами п. 41.2 ст.41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Згідно з п.п.95.1, 95.2, 95.3 ст.95 ПК України орган ДПІ здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову у товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо наявні відкриті розрахункові рахунки у банківських установах: р/р 26000054335406 (українська гривня), р/р 26003054345404 (євро) в Южному ГРУ ПАТ КБ Приватбанк , м. Одеса, МФО 328704; р/р 26005000020510 (євро), р/р 26005000020510 (українська гривня), в АТ Укрексімбанк , МФО 322313.
На підставі вищезазначеного та враховуючи те, що сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного податку третьої групи у загальному розмірі 186 256,94 грн. є узгодженою, зазначена заборгованість підприємства підлягає стягненню з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо .
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо про стягнення суми податкового боргу у розмірі 186 256,94 грн. є обґрунтованими, документально підтвердженими, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 192-194, 241-246, 251, 255, 257-258, 262, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ :
Адміністративний позов головного управління ДФС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул. Семінарська, 5) до товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо (65053, м. Одеса, проспект Добровольського, 8А) про стягнення суми податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритих банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Ремардо (код ЄДРПОУ 39205900) суму податкової заборгованості зі сплати єдиного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 186 256,94 грн. (сто вісімдесят шість тисяч двісті п'ятдесят шість гривень дев'яносто чотири копійки) на бюджетний рахунок №31418698015008, отримувач коштів УК у м. Одесі/ Приморський район/18050300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 38016923.
Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII Перехідні положення КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя О.В. Білостоцький
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 09.04.2019 |
Номер документу | 80977262 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Білостоцький О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні