Рішення
від 08.04.2019 по справі 343/284/19
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 343/284/19

Провадження №: 2/0343/247/19

Р І Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2019 року м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючого судді - Андрусіва І.М. ,

секретаря зудового засідання - Димид О.З.,

розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в порядку спрощеного позовного провадження в залі Долинського районного суду Івано-Франківської області цивільну справу №343/284/19 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОГРЕС", Раківської сільської ради Івано-Франківської області про визнання права власності на нерухоме майно,

за участю: представника позивача- адвоката - Малетина А.Я.

В С Т А Н О В И В

ОСОБА_2, просить визнати за ним право власності на нерухоме майно- льонопереробний пункт загальною площею 525,1 м кв, який знаходиться за адресою по АДРЕСА_1.

В обгрунтування позову покликається на те, що він провів повний розрахунок за льонопереробний пункт, який отримав на підставі виданого на його ім"я спілкою селян сільськогосподарського підприємства "Прогрес" сертифікату акцій. Він також виготовив на своє ім"я технічний паспорт. Раківською сільською радою присвоєно льонопереробному пункту поштову адресу. Він не має змоги провести державну реєстацію нерухомого майна, оскільки втратив чинність наказ Міністерства аграрної політики України №62 від 14.03.2001 року. Звертаючись до ТзОВ "Прогрес" про нотаріальне посвідчення договору купівлі - продажу, отримав відповідь, що не можливо вчинити даної нотаріальної дії, оскільки технічна документація та правоустановлюючі документи на вказане приміщення відсутні. Наведене стало підставою для захисту його невизнаного права на льонопереробний пункт та зверненню до суду з даним позовом.

Ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області від 15.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.

Представник позивача-адвокат Малетин А.Я в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити.

Відповідачі в судове засідання не з"явились, однак подали зави, в яких позов визнали та не заперечили щодо задоволення позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, свідків, взявши до уваги заяви представинків відповідачів про визнання позову, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Ст. 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю, а право власності набувається в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст. 182 ЦК України право власності на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Ч. 1 ст. 321 ЦК України передбачає, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація прав проводиться на підставі, зокрема, рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є власником майнового паю колишнього КСП "Прогрес" (реорганізовано в ТзОВ "Прогрес"), що підтверджується копією свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (сертифікат акції) серії НОМЕР_2 від 01.07.1995 року (а.с. 18).

На підставі поданої ОСОБА_2 заяви від 10.03.2000 про виділення на його майновий пай старе приміщення- льонопереробного пункту з доплатою, яке директорм ТзОВ "Прогрес" задоволено (а.с. 9).

Згідно накладної №192 від 25.05.2000 ОСОБА_2 було доплачено 1490 гривень до майнового сертифікату на суму 310 грн. за льонопереробний пункт (а.с. 10, 17).

Про те, що вищевказане нерухоме майно після 2000 року не входило до необоротних активів майна пайового фонду реорганізованого КСП "Прогрес" в частині необоротних коштів, свідчать Акт розрахунку уточненого пайового фонду КСГП "Прогрес" від 25.03.2001, уточнена структура пайового фонду ТзОВ "Прогрес" станом на 01.01.2002 року (а.с. 30-32).

Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснили, що вони та ще двоє осіб, які вже померли, після розпаду колгоспу, стали засновниками ТзОВ "Прогрес". ОСОБА_2 мав пай у колгоспі, а після його розпаду, доплативши відповідну суму, викупив льонопереробний пункт. Документ, який свідчив про придбання ним даного пункту, є накладна.

Рішенням Раківської сільської ради № 28 "Про присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомості (громадський будинок льнопереробний пункт) від 28 вересня 2018 року об'єкту нерухомості присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_1 (а.с. 16).

Як вбачається з копії технічого паспорта на виробничий будинок АДРЕСА_1, виготовленого 05.09.2018 на ім'я ОСОБА_6 нерухоме майно складається з: пункту 1 площею 385, 4 кв м, пункту 2 площею 136, 7 кв.м. (а.с. 11- 15).

Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідачі позов визнали повністю, і це не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в зв`язку з неможливістю проведення державної реєстрації права власності на вказаний вище об'єкт нерухомості за особою, яка набула його у встановленому законом порядку, що встановлено в судовому засіданні, та визнанням позову відповідачами, за позивачем слід визнати право власності на нерухоме майно, льонопереробний пункт загальною площею 525,1 м кв, який знаходиться за адресою по АДРЕСА_1, а позов слід задовольнити.

На підставі наведеного, ст. 41 Конституції України, ст. ст. 182, 321, 328, 364, 386, 392 ЦК України, ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , керуючись ст.ст. 12, 13, 141, 265, п.6 ст. 268 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на нерухоме майно- льонопереробний пункт загальною площею 525,1 м кв, який знаходиться за адресою по АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач:ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1.

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес", зареєстроване за адресою с. Раків Долинського району Івано-Франківької області, код ЄДРПОУ: 02126082;

Відповідач: Раківська сільська рада Долинського району Івано-Франківської області, зареєстрована в с. Раків Долинського району Івано-Франківської області, ЄДРПОУ: 04356053.

Суддя Долинського районного суду І.М. Андрусів

Повне судове рішення складено: 09 квітня 2019 року

СудДолинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення08.04.2019
Оприлюднено09.04.2019
Номер документу80990754
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —343/284/19

Рішення від 08.04.2019

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Рішення від 04.04.2019

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Андрусів І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні