КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/5125/19

Провадження № 1-кс/234/2756/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

09 квітня 2019 року Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області-Лутай А.М.

за участю секретаря судового засідання - Пагуліч Д.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Краматорську клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.03.2019 року за №12019050390001206, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08 квітня 2019 року слідчий Доценко М.І. звернувся до слідчого судді із клопотанням про проведення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що 24.03.2019 приблизно о 20 годині 00 хвилин ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходячись в квартирі АДРЕСА_1, під час сварки із мешканкою зазначеної квартири, малознайомою йому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, умисно наніс ОСОБА_3 лезом ножа, який тримав у правій руці, не менше 10 ударів в область життєво важливих органів, а саме в область шиї. Від отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_3 померла на місці. Смерть ОСОБА_3 настала в результаті множинних колото-різаних ран шиї з пошкодженням зовнішньої сонної артерії та внутрішньої яремної вени, глотки, ускладненою гострою крововтратою.

25.03.2019 року в ході проведення огляду місця події, а саме квартири АДРЕСА_2 було вилучено та виявлено: фрагмент паркету, квадратної форми, із полімерного матеріалу, зеленого кольору, із нашаруванням речовини бурого кольору; зіскоб речовини бурого кольору, з меблевої стінки в залі (шафи); рушник червоного кольору, із білими вставками, із рідиною бурого кольору.

25.03.2019 гр-на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 було затримано в порядку ст.208 КПК України за підозрою у скоєнні умисного вбивства ОСОБА_3 і під час його особистого обшуку було вилучено кофту чорного кольору, куртка чорного кольору, спортивні штани сірого кольору.

25.03.2019 під час огляду місця події - садової ділянки №109, розташованої на 5 лінії садового товариства Катеринича поблизу вул.Парковам.Краматорськабуло виявлено та вилучено кухонний ніж, фарфорову кришку із нашаруванням речовини бурого кольору, жіночі труси із нашаруванням речовини бурого кольору.

26.03.2019 на підставі ухвали слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області судово-медичним експертом Краматорського відділення СМЕ було проведено судово-медичний розтин трупу загиблої ОСОБА_3, під час якого були відібрані зразки крові ОСОБА_3 на марлі, 1 шматок шкіри із ранами, зрізі нігтьових пластин з рук ОСОБА_3 (висновок експерта № 110 від 26.03.2019).

Слідчий зазначає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи речових доказів.

У зв'язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Згідно ст.93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи, зокрема, щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про проведення експертизи тому, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження (встановлення тяжкості та характеру отриманих потерпілою тілесних ушкоджень) необхідні спеціальні знання в галузі медицини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи - задовольнити.

Призначити судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні №12019050390001206 від 25.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:

1.1.Яка групова приналежність крові потерпілої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 ?

1.2. чи є на наданих на дослідження: фрагменті паркету, квадратної форми, із полімерного матеріалу, зеленого кольору, і зіскобі речовини бурого кольору, з меблевої стінки в залі (шафи); рушнику червоного кольору, із білими вставками, вилучених 25.03.2019 року в ході проведення огляду місця події, а саме квартири АДРЕСА_2 кров людини?

1.3. чи є на наданих на дослідження фарфоровій кришці, жіночих трусах, вилучених 25.03.2019 під час огляду місця події - садової ділянки №109, розташованої на 5 лінії садового товариства Катеринича поблизу вул.Паркова м.Краматорська кров людини?

1.4 Якщо так, то яка їх групова приналежність?

1.5 чи є на наданих на дослідження кофті, куртці, спортивних штанах, вилучених 24.03.2019 під час особистого обшуку підозрюваного ОСОБА_2 кров людини?

1.6. Якщо так, то яка їх групова приналежність?

1.7. Чи можуть вказані сліди походити від потерпілої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2?

2.1. Чи є кров, клітини, мікрочастки тканин людини в піднігтьовому вмісті обох рук потерпілої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2?

2.2. Якщо так, то яка їх групова та статева приналежність?

2.3. Чи можуть вказані сліди походити від потерпілої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2?

3.1. Чи є кров, клітини, мікрочастки тканин людини на наданому на дослідження, кухонному ножі, вилученому 25.03.2019 під час огляду місця події - садової ділянки №109, розташованої на 5 лінії садового товариства Катеринича поблизу вул.Паркова м.Краматорська?

3.2. Якщо так, то яка їх групова та статева приналежність?

3.3 Чи можливе походження виявлених слідів від потерпілої ОСОБА_4 Володимирівни, ІНФОРМАЦІЯ_2?

4.1. Чи є на представленому шматку шкіри пошкодження, їх характер, чим вони заподіяні: ріжучім, колючим, колюче-ріжучим, рубаним, пилячим предметом? Визначити конструктивні властивості травмуючого предмету?

4.2. Чи заподіяні на вказаному шматці шкіри пошкодження, представленим на експертизу клинком кухонного ножа?

Проведення експертизи доручити експертам КЗ Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради, розташованого за адресою: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14 .

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

Для дослідження експертам надати:

-шматок шкіри із ранами трупа ОСОБА_3, вилучений 26.03.2019 в Краматорського відділенні СМЕ під час судово-медичного розтину трупу останньої;

-зрізи нігтьових пластин з рук ОСОБА_3, вилучені 26.03.2019 в Краматорського відділенні СМЕ під час судово-медичного розтину трупу останньої;

-кофту, куртку, спортивні штани, вилучені 24.03.2019 під час особистого обшуку підозрюваного ОСОБА_2;

-кухонний ніж, фарфорову кришку, жіночі труси, вилучені 25.03.2019 під час огляду місця події - садової ділянки №109, розташованої на 5 лінії садового товариства Катеринича поблизу вул.Парковам.Краматорська;

-фрагмент паркету, квадратної форми, із полімерного матеріалу, зеленого кольору, зіскоб речовини бурого кольору, з меблевої стінки в залі (шафи); рушнику червоного кольору, із білими вставками, вилучені 25.03.2019 року в ході проведення огляду місця події, а саме квартири АДРЕСА_2;

- зразки крові ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 , знаходяться у відділенні імунології КЗ Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи ДОР (висновок експерта Краматорського відділення судово-медичної експертизи № 110 від 26.03.2019);

Дозволити експертам використовувати в роботі дані, отримані в ході проведення експертиз по даному кримінальному провадженню.

Дозволити експертам згідно ст.69 ч.5 п.3 КПК України повне або часткове знищення об'єктів експертизи або зміну їх властивостей.

Роз'яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.М.Лутай

Зареєстровано 09.04.2019
Оприлюднено 09.04.2019
Дата набрання законної сили 09.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/5125/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону