СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/4835/19

Провадження № 1кс/712/2823/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

09 квітня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Романенко В.А., при секретарі Назаренко М.О, розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12019251010001668, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області майором поліції ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області майор поліції ОСОБА_1 з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12019251010001668, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, 04.04.2019 до СВ Черкаського відділу поліції надійшли матеріали працівника поліції з приводу того, що 03.04.2019 приблизно о 15 год. 50 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, з поштового відділення № 3 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Київська область, м. Фастів, вул. Галафеєва, 43а, від ОСОБА_2 надійшла посилка ув'язненому установи ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований у упаковці з під кетчупу Торчин 2 п/е пакета із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, та у упаковці з під майонезу Торчин п/е пакет із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до с/п № INZ1033171.

Під час огляду місця події 03.04.2019 було виявлено та вилучено: 3 п/е пакети із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до с/п № INZ1033171.

Таким чином, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання в галузі судової експертизи.

В судове засідання слідча не з'явилась, до суду скерувала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи задовольнити.

Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області майора поліції ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010001668, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України судову експертизу наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати копію даної ухвали, 3 п/е пакети із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до с/п № INZ1033171.

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об єднання об єктів, повне або часткове використання об'єкта дослідження згідно методичних вимог по дослідженню наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю слідчому Чигрин Н.О. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об'єктів.

Доручити слідчому Чигрин Н.О. або за його дорученням іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Романенко В.А.

Зареєстровано 10.04.2019
Оприлюднено 10.04.2019
Дата набрання законної сили 09.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону