КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4527/19

Провадження № 1-кс/234/2307/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

04 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря Каліберди А.О., слідчого Левандовського О.В.,

розглянув клопотання слідчого Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Левандовського О.В., яке погоджено з прокурором прокуратури Донецької області Степаненко І.В., у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

ВСТАНОВИВ:

21.03.2019 року слідчий Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Левандовський О.В., звернувся до слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області із клопотанням, яке погоджене із прокурором прокуратури Донецької області Степаненко І.В., про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у якому зазначив, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62019050000000273 від 12.03.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 368 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.

Підставами для реєстрації кримінального провадження стала інформація ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях щодо вимагання працівниками Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області неправомірної вигоди від ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за непритягнення їх неповнолітнього сина ОСОБА_5 до відповідальності за вчинене правопорушення.

Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що до вказаної протиправної діяльності причетні начальник сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 та інспектор з ювенальної превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7

Так, 14.03.2019 приблизно о 13 год. 30 хв. ОСОБА_3 знаходячись в службовому кабінеті НОМЕР_7 адміністративного приміщення Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54, на вимогу ОСОБА_6 та ОСОБА_7 передала в якості неправомірної вигоди ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 15000 (п'ятнадцять тисяч) гривень, якими останні розпорядились за своїм розсудом.

У ході проведення досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні з метою запобігання втраті вказаних грошових коштів - предмету неправомірної вигоди в сумі 15000 грн., отриманих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в якості неправомірної вигоди від ОСОБА_3, а також у зв'язку з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, а також з метою виявлення інших джерел та доказів, що мають суттєве значення для з'ясування обставин злочину та встановлення осіб, що його вчинили 14.03.2019 після передачі заявницею ОСОБА_3 неправомірної вигоди ОСОБА_6 та ОСОБА_7, слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську проведено невідкладні слідчі дії - обшук службових кабінетів НОМЕР_7 та НОМЕР_8 інспектора з ювенальної превенції сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 та начальника сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 відповідно, які знаходяться в адміністративній будівлі Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54.

Під час вказаних обшуків були виявлені та вилучені речі та документи, які мають значення у кримінальному провадженні, а також частина неправомірної вигоду в сумі 2000 грн.

Разом з цим, встановлено, що працівник поліції ОСОБА_7 під час вчинення кримінального правопорушення використовувала мобільний телефон з абонентськими номерами ПрАТ Київстар НОМЕР_1 та НОМЕР_2. При цьому, працівник поліції ОСОБА_6 під час вчинення кримінального правопорушення використовував мобільні телефони з абонентськими номерами ПрАТ Київстар НОМЕР_3 та НОМЕР_4, що підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Крім того, встановлено, що заявники (свідки) в даному кримінальному провадженні, а саме ОСОБА_3 використовувала мобільний телефон з абонентським номером ПрАТ Київстар НОМЕР_6, а ОСОБА_4 використовував мобільний телефон з абонентським номером ПрАТ Київстар НОМЕР_5, за допомогою яких зв'язувались з вказаними працівниками поліції з зазначених вище питань, що підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Отримання інформації у період часу з 15.01.2019 по 15.03.2019 щодо з'єднань, отримання смс-повідомлень абонентів стільникового зв'язку ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 надасть змогу встановити місцезнаходження вказаних осіб під час їх зустрічей, а також зв'язки та здійснення дзвінків між собою, таким чином, надавши додаткові докази про можливе вчинення вказаними працівниками поліції кримінального правопорушення.

Відомості про дату, час, направлення телефонних розмов зазначених абонентів та зони обслуговування базових станцій оператора мобільного зв'язку, на території яких відбувались ці з'єднання, зберігаються на електронних носіях інформації, володільцем яких є ПрАТ Київстар , яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53 та отримати ці відомості інакше ніж шляхом надання тимчасового доступу до документів (електронних носіїв), що їх містять - неможливо.

Виходячи з того, що дана інформація може бути використаною як доказ, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, в яких буде відображена вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування у даному провадженні є потреба в отриманні (вилученні) такої інформації, яка перебуває в оператора мобільного зв'язку ПрАТ Київстар .

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши слідчого, який наполягав на задоволенні клопотання з підстав зазначених у ньому дійшов таких висновків.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, відповідає вимогам ст.160 КПК України та погоджено з прокурором.

В клопотанні зазначені наступні речі та документи: документи, які містять інформацію про з'єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг , які перебувають у володінні оператора телекомунікації - ПрАТ Київстар .

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України вказані документи ПрАТ Київстар належать до охоронюваної законом таємниці.

Враховуючи положення п.п.5, 7, 12 ч.1 ст. 39 Закону України Про телекомунікації , за якими оператори телекомунікації зобов'язані вести достовірний облік телекомунікаційних послуг, що надаються споживачеві, зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги та надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги, наявні підстави вважати, що документи, які містять інформацію про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, наявні у документації юридичної особи - ПрАТ Київстар .

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи перебувають у володінні оператора телекомунікацій ПрАТ Київстар , самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в цих документах будуть використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, а їх вилучення необхідно для досягнення мети отримання доступу до документів, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Левандовського О.В., яке погоджено з прокурором прокуратури Донецької області Степаненко І.В., у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Левандовському Олексію Валентиновичу, Купріяненко Денису Олеговичу, Давидовій Владиславі Євгенівні, Гасанову Джангіру Відаді огли, Олійнику Сергію Васильовичу, Медведєву Костянтину Ігоровичу, Ясиновському Павлу Володимировичу, Туровській Валерії Олександрівні, Громико Андрію Васильовичу, Боргуну Євгену Васильовичу та Кирильчук Яні Вікторівні, або будь-якій іншій особі на підставі доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, тимчасовий доступ до документів, в тому числі електронних, які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) ПрАТ Київстар , розташованого за адресою: м. Київ, вулиця Дегтярівська, 53-А, що містять відомості про дату, час, направлення телефонних з'єднань, смс-повідомлень, отримання послуг мобільного Інтернету абонентів з телефонними номерами:

-абонента ОСОБА_7 НОМЕР_1 та НОМЕР_2;

-абонента ОСОБА_6 НОМЕР_3 та НОМЕР_4;

-абонента ОСОБА_4 НОМЕР_5;

-абонента ОСОБА_3 НОМЕР_6,

а також про зони обслуговування базових станцій оператора мобільного зв'язку, на території яких відбувались з'єднання, вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо - за період з 15.01.2019 по 15.03.2019, згідно ст. 39 Закону України Про телекомунікації , з наданням можливості зробити копії цих документів на електронні та паперові носії.

Строк дії ухвали встановити до 02.05.2019 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. Ю. Кравченко

Зареєстровано 10.04.2019
Оприлюднено 10.04.2019
Дата набрання законної сили 04.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/4527/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.08.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 28.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону