Справа № 464/7218/18
пр.№ 1-кс/464/19/19
У Х В А Л А
про скасування арешту
05 квітня 2019 року слідчий суддя Сихівський районний суд м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Приватного підприємства «КЛМ-Група» про скасування арешту майна,-
в с т а н о в и в :
директор ПП «КЛМ-Група» ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням в якому просить скасувати, накладений ухвалою слідчого судді Франківського районного суду м.Львова від 27.05.2016 у справі №465/1040/16-к, в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42016141080000019 від 19.02.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 4 ст.191 КК України, арешт розрахункових рахунків №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в ПАТ «Укрсоцбанк», які належить ПП «КЛМ-Група» (код ЄДРПОУ 35286771). В обґрунтування клопотання посилається на те, що старший слідчий Франківського ВП ГУ НП у Львівській обл. ОСОБА_4 необхідність накладення даного арешту мотивував тим, що ним здійснюється розслідування згаданого кримінального провадження, згідно якого розслідуванням встановлено групу осіб, діяльність якої полягає в наданні «послуг» розкрадання державних коштів та ухиленні від сплати податків підприємствами- переможцями тендерних закупівель. Тобто, єдиною підставою звернення слідчого з клопотанням про арешт став сам факт вчинення невстановленими особами кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 4 ст.191 КК України. Так, арешт на рахунки підприємства був накладений 27.05.2016 і слідство мало достатньо часу (більше двох років) для проведення необхідних слідчих та процесуальних дій. Натомість не було встановлено осіб, причетних до вчинення злочину, не оголошено нікому підозру. Розслідування на даний момент фактично зупинено. У свою чергу, арешт рахунків підприємства негативно впливає на його соціально-економічний стан. Не можливо здійснювати підприємницьку діяльність, а тому, він, як його власник, позбавлений засобів для нормального існування, у зв`язку з чим в подальшому буду змушений звернутися з позовом про стягнення моральної шкоди, яка йому була завдана внаслідок такої бездіяльності правоохоронних органів. В рамках досудового слідства обґрунтованої підозри нікому не оголошено, слідчі дії фактично не проводяться, що жодним чином не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого про арешт. Виходячи із зазначеного, можна дійти висновку, що в подальшому застосуванні арешту нема потреби, на даний момент відсутні обставини, які б слугували підставами для збереження арешту на розрахункових рахунках ПП «КЛМ-Група».
Заявник ОСОБА_3 подав до суду заяву за змістом якої підтримує заявлене ним клопотання про скасування арешту майна, просить таке задоволити, а розгляд даного питання здійснювати у його відсутності.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду клопотання, причин неявки не повідомили.
В силу положень ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання про скасування арешту здійснюється у відсутності учасників (сторін провадження), без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши матеріали клопотання та дослідивши додані до нього документи, оглянувши матеріали кримінальної справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі ухвали слідчого судді Франківського районного суду м.Львова від 27.05.2016 у справі №465/1040/16-к, в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42016141080000019 від 19.02.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 4 ст.191 КК України, накладено арешт на розрахункові рахунки №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в ПАТ «Укрсоцбанк», які належить ПП «КЛМ-Група» (код ЄДРПОУ 35286771).
Згідно наявної інформації, кримінальне провадження № 42016141080000019 від 19.02.2016 на даний час не завершене, винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 4 ст.191 КК України, не встановлено, обґрунтованої підозри нікому не оголошено, а розслідування на даний момент фактично зупинено, слідчі дії більше двох років не проводяться.
Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що виключає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Згідно із положеннями ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим. щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
За приписами ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора, може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи передбачені КПК України розумні строки досудового слідства, а також невизначеність власника підприємства тривалий час про долю арештованих рахунків, наявність перешкод для здійснення підприємницької діяльності та його дії в зв`язку з цим, суд вважає, що доводи клопотання про скасування арешту є обґрунтованими, оскільки судом встановлено, що на даний час відпала потреба в подальшому застосуванні арешту, як в такому, що не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, так як з 27.05.2016 (моменту накладення арешту) і по теперішній час заявнику не повідомлено про підозру, слідчі дії з ним не проводяться, прокурор та слідчий не з`явилися у судове засідання для спростування доводів заявника, в зв`язку з чим клопотання про скасування арешту підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 170-174, 369-372, 392-395 КПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
клопотання ПП «КЛМ-Група» про скасування арешту майна задоволити.
Накладений ухвалою слідчого судді Франківського районного суду м.Львова від 27.05.2016 у справі №465/1040/16-к, в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42016141080000019 від 19.02.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 3, 4 ст.191 КК України, арешт розрахункових рахунків №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в ПАТ «Укрсоцбанк», які належить ПП «КЛМ-Група» (код ЄДРПОУ 35286771) скасувати.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 81031904 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Рудаков І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні