КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про судове доручення
09 квітня 2019 року м. Кропивницький Справа № 1140/2049/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
за участю секретаря судового засідання Бондар Я.Г.,
розглядаючи у судовому засіданні адміністративну справу за позовом
позивач: товариство з обмеженою відповідальністю "Вдала" (27500, Кіровоградська обл., м. Світловодськ, вул. Приморська, 38 "а", офіс 7, код ЄДРПОУ 39898184)
відповідач: Головне управління ДФС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 39393501)
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Кіровоградського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вдала" до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою суду від 11.01.2019 року провадження у цій справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №646/952/18, що розглядалася в порядку кримінального судочинства (кримінальне провадження №32018220000000037).
У судовому засіданні 09.04.2019 року суд на підставі статті 237 КАС України поновив провадження у справі.
Предметом спору у даній справі є висновки контролюючого органу про неправомірність формування позивачем даних податкового обліку по взаємовідносинах з ТОВ "Грейс Трейд" (код ЄДРПОУ 40409289) за період з жовтня 2016 року по січень 2017 року.
У ході розгляду справи виникла потреба у допиті в якості свідка у даній справі колишнього директора та засновника ТОВ "Грейс-Трейд" ОСОБА_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Статтею 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до статті 65 КАС України як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з'ясувати у справі. Свідок зобов'язаний з'явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з'явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.
Згідно зі статтею 83 КАС України суд, який розглядає справу або заяву про забезпечення доказів, у разі потреби збирання доказів за межами його територіальної юрисдикції доручає відповідному адміністративному суду провести певні процесуальні дії. В ухвалі про судове доручення коротко викладається зміст справи, що розглядається, зазначаються учасники справи, вказуються обставини, що належить з'ясувати, та докази, які слід зібрати суду, що виконує доручення, зокрема, перелік питань, поставлених свідку учасниками справи та судом. Ухвала про судове доручення надсилається до адміністративного суду, який буде її виконувати, не пізніше наступного дня з дня її постановлення та є обов'язковою для нього.
Відповідно до статті 84 КАС України ухвала про судове доручення невідкладно виконується судом, якому вона адресована, за правилами цього Кодексу, які встановлюють порядок вчинення відповідних процесуальних дій. У разі необхідності виконання судових доручень щодо збирання доказів здійснюється у судовому засіданні у встановленому цим Кодексом порядку. Учасники справи повідомляються про дату, час і місце вчинення процесуальної дії судом, який виконує доручення, проте їх неявка не є перешкодою для виконання доручення. Про виконання або про неможливість виконання з об'єктивних причин судового доручення постановляється ухвала, яка з протоколами про вчинення процесуальних дій і всіма зібраними на виконання судового доручення матеріалами невідкладно надсилається до суду, що розглядає справу. Якщо учасник справи чи свідок, які дали пояснення або показання суду, який виконував окреме доручення, з'являться до суду, що розглядає справу, то вони дають пояснення і показання у загальному порядку.
З метою з'ясування обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, суд дійшов до висновку про необхідність допиту колишнього директора та засновника ТОВ "Грейс-Трейд" ОСОБА_1 в якості свідка та доручення проведення цієї процесуальної дії Харківському окружному адміністративному суду, який знаходиться за місцем проживання свідка.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі направлення судового доручення щодо збирання доказів - до надходження ухвали суду, який виконував доручення, про виконання доручення або неможливість виконання доручення.
Керуючись статтями 65, 83, 236, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Доручити Харківському окружному адміністративному суду провести процесуальні дії, а саме допитати свідка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) з наступних питань:
1) Чи займався ОСОБА_1 господарською діяльністю від імені та в інтересах ТОВ "Грейс Трейд"?
2) Чи перебував ОСОБА_1 на посаді директора ТОВ "Грейс Трейд"? Якщо так, то в який період?
3) Чи укладав ОСОБА_1, як директор ТОВ "Грейс Трейд" з ТОВ "Вдала" (код ЄДРПОУ 39898184) угоди щодо продажу (поставки) останньому товарів? Якщо так, з'ясувати обставини укладання відповідного договору (договорів):
- хто займався підготовкою договору,
- на яких умовах цей договір укладено (предмет, кількість, якість та асортимент товару, його ціна, порядок оплати товару, умови поставки товару транспортом),
- яким чином відбувалося погодження умов договору, ціни товару,
- хто виступав ініціатором укладання договору та підписання інших документів, а також хто підписував їх (де, коли, з ким та за яких обставин),
- хто складав первинні документи, в скількох примірниках, в який спосіб відбувалось їх підписання, скріплення печатками з обох сторін та передача,
- в який спосіб проводився документообіг між ТОВ "Грейс Трейд" та ТОВ "Вдала"?
4) Чи мала місце поставка до ТОВ "Вдала" товарів за вказаним договором (договорами) у жовтні 2016 року - січні 2017 року? Якщо так, з'ясувати:
- періоди фактичного виконання угод,
- які фактичні дії були здійснені по виконанню договору та в чому вони полягали,
- які особи були задіяні під час їх виконання із кожної сторін угоди (ПІБ/найменування, адреси місцезнаходження або проживання),
- обставини поставки (перевезення, переміщення товару від продавця (постачальника) до покупця, вид та інші детальні характеристики транспорту, за допомогою якого здійснювалась доставка товару, найменування перевізника, найменування водія, їх місцезнаходження (місце проживання), пункти (адреси) завантаження та розвантаження (доставки) товару), хто був задіяний у навантажувальних та розвантажувальних роботах,
- походження поставлених товарів (найменування, адреса виробника, або особи, у якої попередньо товар був придбаний, місця знаходження, зберігання, відпуску цих товарів)
- які товаросупровідні документи складалися при цьому та підписувалися ОСОБА_1;
- наявність у ТОВ "Грейс Трейд" виробничих потужностей, складських приміщень, транспортних засобів, економічно необхідних для виконання вказаних господарських операцій?
5) Чи відображалися ТОВ "Грейс Трейд" вище вказані господарські операції в податковій звітності в періоді здійснення таких операцій ?
6) Чи мало місце отримання ТОВ "Грейс Трейд", ОСОБА_1 коштів від ТОВ "Вдала" чи інших осіб за поставлені товари? Якщо так, то коли, в якій формі і в якому розмірі? Чи є на даний час кредиторська чи дебіторська заборгованість та на яку суму?
7) Чи надавав ОСОБА_1 як директор ТОВ "Грейс Трейд" доручення на ведення господарської діяльності від імені ТОВ "Грейс Трейд" іншим особам? Чи передавав він іншим особам печатку підприємства? Якщо так, то кому (ПІБ/найменування, адреси проживання або місцезнаходження)?
8) Чи підписував ОСОБА_1 від імені ТОВ "Грейс Трейд" договір поставки №ДГ-0000002 від 26.10.2016 року, специфікації до нього, накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, копії яких надаються для пред'явлення для огляду в судовому засіданні? Чи належать підписи на вищевказаних документах ОСОБА_1?
2. Зупинити провадження в адміністративній справі до надходження ухвали Харківського окружного адміністративного суду про виконання доручення або неможливість виконання доручення.
3. Копію ухвали надіслати для виконання Харківському окружному адміністративному суду, учасникам справи - до відому.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду, через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81043911 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні