Ухвала
від 04.04.2019 по справі 761/9238/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/9238/19

Провадження № 1-кс/761/6638/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2019 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого з ОВС3-говідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняфінансових розслідуваньОфісу великихплатників податківДФС ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромвідділу Генеральноїпрокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32019100110000019 від 11.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України,-

в с т а н о в и в:

До слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС3-говідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняфінансових розслідуваньОфісу великихплатників податківДФС ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромвідділу Генеральноїпрокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32019100110000019 від 11.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, а саме: коштів з банківських рахунків ТОВ «Торговий дім «Белагро» (код 41629624), а саме: № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 які відкриті у АТ «Сбербанк» (МФО 320627), та заборонити їх відчужувати.

Обґрунтовуючи клопотання слідчий вказує на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019100110000019 внесеного 11.02.2019 роук до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст. 205 КК України.

В ході досудового розслідування кримінального провадження допитано в якості свідка ОСОБА_5 , який показав, що на протязі 2018 року за грошову винагороду у розмірі 500 гривень без мети зайняття підприємницькою діяльністю зареєстрував (перереєстрував) на своє ім`я наступні підприємства: ТОВ "Модельні рішення", ТОВ "Торговий дім "Белагро", ТОВ "Радуга 2018".

Крім цього, він на прохання невстановленої особи на ім`я ОСОБА_6 відкрив рахунки в КБ «Приват Банк» та АТ «Сбербанк». Реєстраційні документи підприємств підписував в приватного нотаріуса.

До ведення фінансово-господарської діяльності підприємств ТОВ "Модельні рішення", ТОВ "Торговий дім "Белагро", ТОВ "Радуга 2018" він не має жодного відношення, печаток підприємств не отримував, клієнт-банком не користувався. Документів фінансово-господарської діяльності від імені вказаних вище підприємств не складав та не підписував.

Враховуючи, що кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ Торговий дім «Белагро», відкритих в банківських установах, а також ті, що можуть надійти на банківські рахунки вищевказаного підприємства, можуть бути доходом від вчиненого кримінального правопорушення та отримані за рахунок доходів від вчиненого кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на вказане майно.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву з додатками про розгляд клопотання за його відсутності.

При цьому, клопотання розглядається за відсутності представника особи, яка є власником майна, із огляду на те, що розгляд за таких обставин є необхідним з метою забезпечення збереження майна.

Статтею 131 КПК України передбачено вичерпний перелік видів заходів забезпечення кримінального провадження, серед яких є арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.

В клопотанні слідчий наводить підставу застосування арешту майна те, що кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Модельні рішення», відкритих в банківських установах, а також ті, що можуть надійти на банківські рахунки вищевказаного підприємства, можуть бути доходом від вчиненого кримінального правопорушення та отримані за рахунок доходів від вчиненого кримінального правопорушення.

Враховуючи сукупність вищенаведених обставин, існують достатні підстави вважати, що кошти з банківських рахунків ТОВ «Торговий дім «Белагро» (код 41629624), а саме: № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 які відкриті у АТ «Сбербанк» (МФО 320627), мають ознаки доказу у кримінальному провадженні №32019100110000019 від 11.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, оскільки відповідають критеріям ст. 98 КПК України, що вказує на необхідність вжиття заходу забезпечення кримінального провадження арешту вказаного майна з метою збереження речових доказів.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.170, 171, 172, 173, 174 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

Клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , задовольнити.

Накласти арешт та заборонити відчужувати кошти з банківських рахунків ТОВ «Торговий дім «Белагро» (код 41629624), а саме: № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 які відкриті у АТ «Сбербанк» (МФО 320627).

Зобов`язати банківську установу негайно (протягом робочого дня) надати співробітникам органу, що здійснює контроль за дотриманням податкового законодавства інформацію у письмовому вигляді про суму коштів, що будуть знаходитись на рахунку на час надання ухвали для виконання у вигляді довідки.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Крім того, відповідно до ст.174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.04.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу81059861
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/9238/19

Ухвала від 04.04.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Левицька Т. В.

Ухвала від 20.03.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

Ухвала від 20.03.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні