Справа № 240/128/19
Провадження № 2/240/117/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року смт. Олександрівка
Олександрівський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді - Шинкаренко А.І.,
за участі секретаря судового засідання - Камака О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Олександрівка за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, та на утримання дружини, до досягнення дитиною трирічного віку,
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2019 року позивач - ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше, ніж 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць, починаючи стягнення з 20.02.2019 року і до досягнення дитиною повноліття. А також, просить стягнути з ОСОБА_2 на її утримання аліменти у розмірі 1/6 частини його доходів щомісячно, до досягнення донькою - ОСОБА_3, віку трьох років, тобто, до ІНФОРМАЦІЯ_16.
В обгрунтування заявлених позовних вимог посилається на те, що з 18 квітня 2006 року перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. Від даного шлюбу в них народилась донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка мешкає разом з позивачем та перебуває на її утриманні. Відповідач з січня 2017 року проживає окремо, та матеріальної допомоги на утримання дитини, та на її утримання, до досягнення дитиною віку трьох років, не надає, повністю переклавши матеріальне забезпечення доньки на неї.
Ухвалою Олександрівського районного суду Донецької області від 15.03.2019 року справу призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення учасників справи.
У судове засідання позивач не з'явилась, надала письмову заяву з проханням розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, наполягає на їх задоволенні, та не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином про час і місце судового розгляду, шляхом направлення судової повістки за місцем його реєстрації, а також, опублікування повідомлення, 15.03.2019 року, на офіційному веб-сайті суду http://court.gov.ua/sud0537. Від відповідача не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, поважних причин неможливості явки в судове засідання суду останній не повідомив. За таких обставин, враховуючи згоду позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 280 ЦПК України (а.с. 6).
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснюється.
Згідно ст. ст. 12, 13, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, наякі вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи дотримуючись принципів диспозитивності та змагальності сторін.
Суд розглядає справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що сторони з 18.04.2006 року перебувають у шлюбі, зареєстрованому міським відділом реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 338 (а.с.9).
Від шлюбу у сторін народилась донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 26 жовтня 2017 року виконавчим комітетом Староварварівської сілдьської ради Олександрівського району Донецької області, актовий запис № 1 від 26.10.2017 року (а.с. 10).
Згідно довідки Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області від 13.02.2019 року № 111, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, та має наступний склад сім'ї: син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, мати - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_7, вітчим - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_8, брат - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_9 ,та брат - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10 ( а.с. 11).
Відповідно до довідки військово-цивільної адміністрації сіл Нижня Вільхова, Верхня Вільхова, Малинове, Плотина та Пшеничне Станично-Луганського району Луганської області № 85 від 05.03.2019 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_11, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ( а.с. 17).
Суд, відповідно до частини першої статті 3 Конвенції про права дитини, частин сьомої та восьмої статті 7 Сімейного кодексу України, при вирішенні будь-яких питань щодо дітей, повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дитини.
Статтею 51 Конституції України гарантовано, а статтею 180 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька, обов'язком особистим, індивідуальним, а не солідарним.
Судом встановлено, що між сторонами не має домовленості відносно розміру сплати аліментів відповідачем на утримання неповнолітньої доньки.
Частиною першою та другою статті 27 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року, визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до статті 8 Закону України Про охорону дитинства , кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Згідно ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій
сумі, за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я і матеріальне становище дитини та платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків; наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів; інші обставини, що мають істотне значення.
Суд виходить з того, що відповідач ОСОБА_2 є особою працездатного віку, не має на утриманні інших осіб, має нормальний стан здоров'я, і має об'єктивну можливість виплачувати аліменти на утримання дитини. Будь-яких доказів, які б це спростовували, відповідачем не надано.
Виходячи з принципу пропорціональності та співмірності, суд вважає, що розмір аліментів, визначений позивачкою у розмірі 1/4 частина від доходу - буде достатнім та відповідатиме тій ситуації, що склалась між сторонами.
Таким чином, суд вважає, що з ОСОБА_2 слід стягнути аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини від доходу відповідача щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму громадян для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Згідно ст. 75 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного і той з подружжя, який потребує матеріальної допомоги, має право на отримання аліментів за умови, що другий з подружжя може їх надавати.
Відповідно ж до вимог ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка батька дитини до досягнення дитиною трирічного віку, при цьому дружина має таке право незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
З позову вбачається, що позивач доглядає за малолітньою дитиною - ОСОБА_3, тому не працює, і не отримує самостійний дохід.
Суд також враховує ту обставину, що позивач отримує соціальні виплати, у зв'язку з народженням дитини.
При цьому, виходячи з вимог розумності і справедливості, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2 може надавати своїй дружині матеріальну допомогу, так як він має працездатний вік, має нормальний стан здоров'я, не має на утриманні інших осіб, а доказів, які б це спростовували, відповідач суду не надав.
Визначаючи розмір аліментів на утримання дружини, суд враховує, що позивачка отримує соціальні виплати на дитину, нею також заявлений позов про стягнення аліментів на утримання їх спільної неповнолітньої дитини, також, суд приймає до уваги, що даний вид аліментних зобов'язань є недовготривалим, і призначається лише до досягнення дитиною трирічного віку, тому суд вважає, що розмір аліментів на дружину у розмірі 1/6 частини від доходу відповідача буде розумним, достатнім і відповідатиме інтересам обох сторін.
Згідно ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до ст.430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України „Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, а також у разі коли в
позовній заяві об'єднано одночасно дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно із частиною 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Пунктом 1 частини 2 статті 141 ЦПК України передбачено, що у разі задоволення позову судовий збір стягується з відповідача. Враховуючи, що позивач за позовами про стягнення аліментів, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір , звільнена від сплати судового збору, суд вважає за необхідне, на підставі ч.6 ст. 141 ЦПК України, стягнути з відповідача судовий збір в сумі 1536,80 грн. в дохід держави, за позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, та про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 95, 141, 263-264, 280-282, 430 ЦПК України, ст.ст. 84,180, 181, 182, 183, 191 СК України, суд,
У Х В А Л И В:
ПозовОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, та на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку - задовольнити повністю.
Стягувати зОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_12, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1), на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_13, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2) аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення від дня пред'явлення позову до суду - 20.02.2019 року, до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.
Стягувати зОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_12, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1) аліменти в розмірі 1/6 частини від усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, на утримання ОСОБА_1, (ІНФОРМАЦІЯ_13, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2), до досягнення донькою - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, віку трьох років, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_17, починаючи стягнення з 20 лютого 2019 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_12, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1), на користь держави судовий збір у розмірі 1536 ( одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 80 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Донецького апеляційного суду або через Олександрівський районний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст.265 ЦПК України:
Позивач - ОСОБА_1, місце реєстрації - АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2).
Відповідач - ОСОБА_2, місце реєстрації - АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1.
Суддя А.І. Шинкаренко
Суд | Олександрівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81062483 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Цивільне
Олександрівський районний суд Донецької області
Шинкаренко А. І.
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні