МИХАЙЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Михайлівський районний суд Запорізької області

Справа № 321/385/19

Провадження № 1-кс/321/234/2019

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2019 року

Слідчий суддя - Машкіна Н.В.

за участю:

секретаря судового засідання - Бородіної І.В.,

розглянувши клопотання слідчого Михайлівського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про проведення судової експертизи, поданого в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР№12019080290000018 від 18 січня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України ,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Михайлівського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12019080290000018 від 18 січня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17.01.2019 року до Михайлівського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла письмова заява від ОСОБА_2 про прийняття заходів до мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1, який за місцем свого мешкання незаконно зберігає наркотичні засоби.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення 18.01.2019 року внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12019080290000018. Кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 309 КК України.

13.03.2019року отримано ухвалу Михайлівського районного суду Запорізької області, про дозвіл на проведення обшуку житла та іншого володіння особи за адресою: Запорізька область, Михайлівський район, смт. Пришиб, вул. Заводська, 17/19.

05.04.2019року у ході проведення обшуку житла та іншого володіння особи, за вищевказаною адресою, виявлено та вилучено с кляну банку, у якій міститься сухе насіння сіро-зеленного кольору.

Вказаний об'єкт належним чином вилучений, поміщений до відповідного пакувального матеріалу з відповідним надписом та підписами учасників слідчої дії. Згідно ст. 98 КПК України, вказані об'єкти можуть зберегти на собі сліди вчинення кримінального правопорушення або містити на собі інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи його обставин, що встановленні під час кримінального провадження.

На даний час, з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Статтею 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання

Згідно ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права. Слідчий або прокурор зобов'язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадження щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. Примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.

Згідно ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Слідчий Михайлівського ВП Василівського ВП в Запорізькій області ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, що згідно положень ст. 244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання. Через неявку учасників розгляду клопотання на підставі ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Внесене слідчим Михайлівського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 клопотання містить достатні дані про здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення.

Так, слідчим суддею встановлено, що на теперішній час, з метою встановлення хімічної приналежності вилученого, виникла необхідність у проведені хімічного дослідження.

Враховуючи все вище викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.242-244 КПК України слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Доручити проведення судової хімічної експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів експертам Запорізького НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експерту під час проведення хімічного дослідження, поставити наступні питання:

- чи є надана на дослідження скляна банка з вмістом сухого насіння сіро - зеленого кольору, наркотичним засобом, психотропною речовиною їх аналогом чи прекурсором, якщо так, то яким саме та яка його маса?

Під час проведення хімічного дослідження дозволити часткове знищення об'єктів наданих на дослідження або часткову зміну їх властивостей в межах необхідних для проведення даного виду дослідження, на підставі ст. 5 ЗУ Про судову експертизу .

Для проведення дослідження, направити судовим експертам:

-спец пакет № 0008826 у якому міститься скляна банка з вмістом сухого насіння сіро-зеленого кольору.

Копію ухвали про доручення проведення судової хімічної експертизи направити до Запорізького НДЕКЦ МВС України.

Після проведення експертизи об'єкти дослідження пакувати у первинні упаковки, а у разі значного пошкодження пакувального матеріалу, пакувати його разом з об'єктами дослідження до нових упаковок, при цьому здійснити збереження первинних бірок з підписами учасників та пакувати його разом з об'єктами дослідження.

Висновок експерта оформити на українській мові та направити до слідчого відділення Михайлівського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Михайлівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_3

Зареєстровано 11.04.2019
Оприлюднено 11.04.2019
Дата набрання законної сили 10.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону