КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
05 квітня 2019 року м. Київ № 320/1587/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "НВН ПЛЮС" до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
ТОВ "НВН Плюс" звернулось до суду, пред'явивши вимоги до ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування ППР від 08.01.2019 р. №№0000301412 та 0000621406.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, після одержання позовної заяви, поміж іншого з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали позову та приєднані до нього документи, суд вважає за необхідне його повернути, з огляду на таке:
як слідує із змісту позовної заяви остання підписана директором товариства ОСОБА_1, на підтвердження повноважень якого надано витяг з ЄДРПОУ.
Згідно з частиною третьою статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
За змістом частин першої, третьої статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи, зокрема, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Частиною шостою статті 59 КАС України встановлено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Положення наведених норм процесуального права дають підстави для висновку, що повноваження представника юридичної особи, в тому числі суб'єкта владних повноважень, можуть підтверджуватись: довіреністю, яка видана від її імені та підписана особою, уповноваженою на це законом або установчими документами.
На підставі ч.1 ст.4 Закону України "Про господарські товариства" акціонерне товариство, товариство з обмеженою і товариство з додатковою відповідальністю створюються і діють на підставі статуту, повне і командитне товариство - засновницького договору.
Положеннями ч.2 цієї ж статті унормовано, що установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень.
Згідно ч.1-2, 4 ст.62 Закону України "Про господарські товариства" у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Членами виконавчого органу можуть бути також і особи, які не є учасниками товариства. Дирекція (директор) вирішує усі питання діяльності товариства, за винятком тих, що належать до виключної компетенції загальних зборів учасників. Загальні збори учасників товариства
можуть винести рішення про передачу частини повноважень, що належать їм, до компетенції дирекції (директора).
Дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених даним Законом та установчими документами.
Таким чином, законодавець, запровадивши норму процесуального закону, яким зобов'язав керівника юридичної особи надавати у якості доказу своїх повноважень статут, положення чи інший установчий документ, виходив із того, що встановленню судом при відкритті провадження у справі підлягає не факт зайняття певною особою керівного становища, а обсяг її повноважень щодо звернення до суду, який може перекриватись повноваженнями загальних зборів та/або дирекцією, як колегіальним органом.
Таким чином, витяг з ЄДРПОУ не відповідає жодним визначеним законом критеріям для підтвердження права керівника юридичної особи на участь у розгляді справи, в тому числі і шляхом підписання позовної заяви. Таке право директора не підтверджено і законом.
Згідно п.3 ч.4 ст.169 КАСУ, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має право його підписувати.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "НВН Плюс" (код 33927649, м. Бровари, вул. Чкалова,3) до Головного управління ДФС у Київській області (код 39393260, м. Київ, вул. Народного Ополченнчя, 5а) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - повернути позивачеві.
2. Роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81082572 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні