Справа №: 343/179/19
Провадження №: 2/0343/208/19
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
11 квітня 2019 року м. Долина
Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:
головуючого судді - Тураша В. А.,
секретаря - Лукань О.З.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду в м.Долина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, суд -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання їх дітей: сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочку, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в розмірі по 2000 грн., в місяць на кожну дитину з часу подачі позовної заяви до суду та до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з відповідача на її користь вартість послуг адвоката при складанні позовної заяви згідно квитанції.
Свої вимоги мотивує тим, що вона, ОСОБА_1., 22.08.2008 року уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 , який був зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області, актовий запис № 150.
Після одруження відповідач став проживати з нею однією сімбѕїєю в будинку її мами ОСОБА_5, яка є власником даного будинку. В цьому будинку відповідач є зареєстрований по даний час.
Від спільного проживання в шлюбі у них народились діти : син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочка, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Проте життя між ними в останній час не склалося по причині нерозуміння відповідачем своїх батьківських та сімейних обовбѕїязків. В липні 2018 року відповідач поїхав до своїх батьків у Північну Македонію, як він сказав - на 10 днів. Чи дійсно він поїхав до своїх батьків , їй невідомо. Де він зараз є - не знає. Однак до цього часу він не приїжджав , писав декілька СМС повідомлень на мобільний телефон, обіцяв скоро приїхати, але не приїхав.
З його поведінки вона зрозуміла, що він немає наміру дальше жити з нею як дружиною та дітьми однією сім'єю. Коштів на утримання сім'ї, а головне дітей - він не дає. Саме відсутність коштів поставило її та дітей у важке матеріальне становище. Відповідач фізично здоровий, немає інших утриманців.
Офіційно ОСОБА_2 в Україні не працював, він займався різного роду бізнесовими справами без реєстрації. Також він набрав кредитів у банках, вчасно їх не погасив , саме вона змушена частково їх погашати. Проте на повне погашення , а це біля 100000 грн., кошти відсутні. Її сім'я не має власного житла, вони проживають у будинку її мами.
З врахуванням того, що відповідач фізично здоровий, неофіційно заробляв, щомісячний дохід
був різний , то вона вважає, що він повинен сплачувати по 2000 грн. в місяць на кожну дитину до досягнення ними повноліття.
Позивачка ОСОБА_1., в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, зіславшись на вищевикладені обставини. Просила позов задоволити. Не заперечила проти заочного розгляду справи
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання на виклик не з'явився, хоч про дату, час і місце судового засідання повідомлений у встановленому Законом порядку , про що свідчать оголошення на офіційному веб-сайті Долинського районного суду за веб-адресою : dl.if.court.gov.ua. про виклик в судове засідання (а.с.13,23), від нього не поступив відзив на позов.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Верховною Радою України 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Чч. 1, 2 ст. 27 Конвенції , передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Ст. 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Ст.183 СК України визначено, що у випадку, коли платник аліментів має нерегулярний дохід, частину доходу отримує в натурі, або за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
В судовому засіданні встановлено, що сторони по справі перебувають у шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 22.08.2008р.(а.с.2).
Від спільного проживання у них народилося двоє дітей: ІНФОРМАЦІЯ_1 року - син, ОСОБА_3 (копія повторного свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 а.с.3) та ІНФОРМАЦІЯ_2 року - донька, ОСОБА_4 (копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 а.с.4).
Довідка №346 про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб видана виконавчим комітетом Гошівської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області 04.03.2018 року свідчить про те, що ОСОБА_1., зареєстрована за адресою АДРЕСА_1. До складу сім'ї входять: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., - дочка; ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3., - син ; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4., - чоловік (а.с.6).
Як встановлено в судовому засідання та не заперечується позивачкою - відповідач на даний час офіційно не працює та не має стабільного доходу.
Оскільки відповідач офіційно не працевлаштований та немає постійного доходу та регулярного заробітку, то суд, враховуючи обставини визначені ст.182 СК України і роз'яснення, що містяться у п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 3 від 15 травня 2006р. "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", прийшов до висновку про наявність підстав для стягнення аліментів саме у твердій грошовій сумі.
Відповідно до положень ст.141 СК України мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою.
Визначаючи розмір аліментів судом враховується матеріальне становище позивачки ОСОБА_1, матеріальне становище відповідача ОСОБА_2., те, що він тимчасово не працює, не має стабільного доходу, відсутність у нього інших утриманців, яких він зобов'язаний утримувати у відповідності до вимог Закону, а також інші обставини, що мають істотне значення для вирішення спору, та приходить до висновку, що з урахуванням положень статті 182 СК України щодо встановлення мінімального розміру аліментів відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів , ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік , з відповідача слід стягувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей Чочкова Д.П., ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у розмірі 1550,00 гривень, на кожну дитину щомісячно.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 141 ЦПК України. На підставі ст. ст. 180-182, 184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 141, 247, 258, 259, 263-265, 268,280-282,430 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
ВИР І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задоволити частково .
Проводити стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в твердій грошовій сумі в розмірі 1550 (одна тисяча п'ятсот пятдесят) гривень , на кожну дитину щомісячно.
Стягнення аліментів розпочати з 06 березня 2019 року і проводити до повноліття дітей.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає обов'язковому негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 768,40 гривень судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 500,00 гривень витрат за надання правової допомоги згідно квитанції
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду .
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН, жителька АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4., останнє відоме місце проживання АДРЕСА_1.
Суддя:
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2019 |
Оприлюднено | 12.04.2019 |
Номер документу | 81089811 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Тураш В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні