11.04.2019 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/484/19
Провадження № 2/533/229/19
У Х В А Л А
11 квітня 2019 року Козельщинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді - Оксенюк М. М.,
секретаря судового засідання - Шуліки Л. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Козельщина заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТОРГОВИЙ ДІМ БЕЛАГРО про захист прав споживачів та стягнення грошових коштів , -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТОРГОВИЙ ДІМ БЕЛАГРО про захист прав споживачів та стягнення грошових коштів .
Одночасно з позовною заявою, позивач надав до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться у відповідача ТОВ ТОРГОВИЙ ДІМ БЕЛАГРО , ідентифікаційний код юридичної особи: 41629624, на рахунку №26008013068979 у АТ СБЕРБАНК , МФО 320627, ІПН 416296226524 на суму 102 103,20 грн., саме на цей рахунок було здійснено попередню оплату за палива дизельного ДТ-3-К5, МНЗ в кількості 4 890 літрів з доставкою за адресою: Полтавська область, Козельщинський район, с. Андрійки, вул. Космонавтів, 10, на вищезазначену суму.
Необхідність вжиття заходів забезпечення позову заявник обґрунтовує тим, що відповідачем в добровільно порядку не виконується зобов'язання. Крім цього, в Єдиному реєстрі судових рішень наявні рішення щодо аналогічного невиконання зобов'язань зі сторони відповідача,а отже рішення суду в подальшому може бути невиконане або виникнуть складнощі щодо виконання рішення суду.
Згідно з ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
На підставі ч. 2 ст. ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши матеріали цивільного позову та матеріали заяви про забезпечення позову, суд приходить до висновку про задоволення заяви.
Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасників справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Виходячи із змісту ч. 3 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У відповідності до ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого.
Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.
Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника про те, що незастосування заходів по забезпеченню позову, може утруднити або взагалі унеможливити виконання рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Керуючись ст. ст. 149-154, 157, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити повністю.
З метою забезпечення позову накласти арешту на грошові кошти, які знаходяться у відповідача ТОВ ТОРГОВИЙ ДІМ БЕЛАГРО , ідентифікаційний код юридичної особи: 41629624, на рахунку № 26008013068979 у АТ СБЕРБАНК , МФО 320627, ІПН 416296226524 в межах заявленої суми позовних вимог в розмір 102 103,20 грн.
Ухвала є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню з дня постановлення незалежно від її оскарження та відкриття виконавчого провадження.
Копію ухвали для виконання направити до Козельщинського ВДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області - для негайного виконання, а сторонам - для відома.
Попередити, що особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд протягом 15 днів з дня її підписання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення копії ухвали.
Суддя
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2019 |
Оприлюднено | 15.04.2019 |
Номер документу | 81095289 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні