КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 625/131/19

Провадження № 1-кс/625/127/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.04.2019 року с.Різуненкове

Коломацький районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді - Лосєв Д.К.,

за участю секретаря - Калюжна Л.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Коломацького районного суду Харківської області клопотання начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи у кримінальному провадженню № 12019220750000029 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 звернувся з клопотанням у якому просить призначити судово-трасологічну експертизу, до проведення якої залучити експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експерта поставити таке запитання: чи придатний для встановлення групової приналежності слід матеріалу який вилучений на відрізок типу скотч, який виявлений та вилучений на внутрішній стороні дверей кухні будинку в ході огляду місця події 12.03.2019 року?

На обґрунтування клопотання заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 зазначає, що 12 березня 2019 року близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за дерев'яну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

Відомості про кримінальне правопорушення, відповідно до вимог ст.214 КПК України 12.03.2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220750000024 за попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України.

12.03.2019 року в ході огляду місця події за адресою вул. Видна, 21, сел. Коломак, Коломацького району, Харківської області, було вилучено: сокира металева із дерев'яною рукояткою, довжиною 51 см., розмір сокири 20 см.х14,5 см., на якій маються сліди бурого кольору, яка була виявлена біля порогу будинку та вилучена в паперовий коробок ( об'єкт №1); змив із пластикового вимикача в кухні будинку (об'єкт №2) поміщено в паперовий конверт; хустку білого кольору із слідами бурого кольору виявлена в кухні на підлозі (об'єкт № 3) поміщено у паперовий конверт; змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука, поміщено до паперового конверту (об'єкт № 4); змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля плити, поміщено до паперового конверту (об'єкт № 5); рукавиці чорного кольору із гумою жовтого кольору виявлені біля плити в кухні будинку на купі дров із плямами речовини бурого кольору, поміщено до паперового конверту (об'єкт №6); змиви із дверей паркану домоволодіння, а саме: нашарування бурого кольору, які поміщено до паперового конверту (об'єкт №7); хустку різнокольорову синтетичну виявлену на купі дров в кухні будинку перед пічкою на якій мається пляма бурого кольору розмір 12х2 см. (об'єкт №8) поміщено до паперового конверту; піджак сірого кольору на якому мається речовина бурого кольору, який виявлений в кухні біля ліжка (об'єкт №9) поміщено до паперового коробка; фрагмент дерев'яних сухих гілок виявлених на підлозі біля пічки в кухні будинку на яких маються сліди бурого кольору в кількості 7 штук (об'єкт №10) поміщено до паперового коробка; сліди папілярних візерунків на трьох відрізках липкої стрічки типу скотч та слід матеріалу на один відрізок типу скотч виявлені на внутрішній стороні дверей кухні будинку.

Заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 у своєму клопотанні зазначає, що для з'ясування обставин та проведення експертизи, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, проведення судово - трасологічну експертизу неможливо здійснити без наявних спеціальних знань, необхідним є призначення відповідної експертизи та залучення експерта Харківського НДЕКЦ МВС України.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, в матеріалах справи міститься заява начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 в якій він просить провести судове засідання за його відсутності.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України , експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно ст. 243 КПК України , експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України , у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України , клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України , сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2 , 7 , 69 , 242-244 , 309 КПК України , слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника - начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи - задовольнити.

Призначити судово-трасологічну експертизу, до проведення якої залучити експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експерта поставити таке питання:

- чи придатний для встановлення групової приналежності слід матеріалу який вилучений на відрізку липкої стрічки типу скотч, який виявлений та вилучений на внутрішній стороні дверей кухні будинку в ході огляду місця події 12.03.2019?

У випадку придатності слідів, або слідів на досліджуваних об'єктах для ідентифікації або встановлення групової належності слідоутворюючого об'єкту перевірити та поставити сліди на відповідальний облік та інформувати керівника підрозділу у разі позитивного результату перевірки.

Для дослідження експерту направити: паперовий конверт в якому знаходиться слід матеріалу який вилучений та вилучений на внутрішній стороні дверей кухні будинку в ході огляду місця події 12.03.2019 року, за адресою: вул. Видна, 21, сел. Коломак, Коломацького району, Харківської області.

Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області.

Крім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-трасологічні дослідження, відповідно до діючих нормативів, що поширюються на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші (не сформульовані) питання в межах компетенції експерта.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384, ст. 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.

Слідчий суддя Лосєв Д.К.

Зареєстровано 12.04.2019
Оприлюднено 15.04.2019
Дата набрання законної сили 10.04.2019

Судовий реєстр по справі 625/131/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 02.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 20.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 20.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону