Ухвала
від 09.04.2019 по справі 308/3724/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

308/3724/19

У Х В А Л А

09.04.2019 року м. Ужгород

Слідчийсуддя Ужгородськогоміськрайонного судуЗакарпатської області ОСОБА_1 ,з участюслідчого - ОСОБА_2 ,секретаря судовихзасідань ОСОБА_3 ,розглянувши клопотання заступника начальника відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення обшуку 02.04.2019 іншого володіння особи, яке належить громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та знаходилося на території будинку АДРЕСА_1 , (стара адреса : АДРЕСА_2 )., -

В С Т А Н О В И В:

З внесеного клопотання слідчого, яке погоджено з прокурором, вбачається, що 04.04.2018 до СУ ГУНП в Закарпатській області, з прокуратури Закарпатської області, для подальшого проведення досудового розслідування, надійшли матеріали кримінального провадження за №42018070000000107 відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.03.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, за фактом незаконного використання торгових марок компанії «The Procter Gamble Company», що спричинило матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

04.04.2018 представником потерпілого по вказаному кримінальному провадженню ОСОБА_5 , під час допиту було повідомлено, що компанія «The Procter Gamble Company» (далі Компанія) є виробником високоякісної продукції для домашнього та професійного використання, зокрема, миючих засобів, засобів для чищення і прання. Завдяки якості продукції, компанія здобула у світі та Україні визнання і бездоганну репутацію. Компанія є власником та представляє на ринку України більш ніж 500 торговельних марок, зокрема такі добре відомі, як «АRIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Mr. Proper», «Head shouders», «Safeguard» та інші.

Право на використання торговельних марок Компанії в Україні мають тільки два товариства, а саме ТОВ «Проктер енд Гембл Трейдінг Україна» та ТОВ «Проктер енд Гембл Україна», які є ексклюзивними імпортерами/дистриб`юторами продукції компанії в Україні.ТОВ Проктер енд Гембл Україна» здійснює виробництво/фасування пральних порошків торгових марок «ARIEL», «TIDE», «GALA» на заводі в м. Покров (Дніпропетровська обл.) лише в картонне упакування (400, 450 г.) та поліетиленові мішки (від 1,5 до 15 кг.), засоби для миття посуду торгової марки «FAIRY» в пластикову тару 0,5 л., 1 л., певна продукція ввозиться до України. Продукція торгових марок «LENOR», «Head shoulders», в асортименті ввозиться до України. На українському ринку продукція торгових марок «ARIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Head shoulders, реалізується ТОВ Проктер енд Гембл Трейдінг Україна через офіційну дистриб`юторську мережу, що включає дистриб`юторів та великі торгівельні мережі («Метро», «Ашан», «Сільпо», «Космо»), на підставі укладених угод.

В той же час, згідно заяви представника компанії «The Procter Gamble Company» ОСОБА_5 , правоохоронними органами України періодично виявляється низка підпільних виробничих цехів, у яких фасуються фальсифіковані миючі засоби, засоби для чищення і прання в картонні упаковки і пластикові відра/каністри, які маркуються торговельними марками компанії «The Procter Gamble Company», а саме торговельними марками : «АRIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Mr. Proper», «Head shouders», «Safeguard» та інші. Згідно наявної інформації, компанія «The Procter Gamble Company» вважає, що виробничі потужності по виготовленню та фасуванню фальсифікованої продукції можуть знаходитись на території Закарпатської області.

Згідно рапортів, що надійшли від співробітників відділу Закарпатського управління ДВБ НП України, на виконання доручень слідчого, достовірно встановлено, що у результаті проведених оперативно розшукових заходів, було встановлено, що в приміщенні будинку та господарських прибудовах до нього, розташованих на території земельної ділянки з кадастровим номером 2124884800:02:004:0015, що в АДРЕСА_1 , знаходиться підпільних цех по виготовленню фальсифікованої продукції. Встановлено, що даний підпільний цех організував громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_3 (користується автомобілем «Лексус» н.з. НОМЕР_1 ) разом з невідомими особами, при цьому фальсифікована продукція ними маркується торгівельними марками компанії «The Procter Gamble Company», а саме торгівельними марками : «ARIEL» та «TIDE», та збувається на ринки міста Ужгорода та Мукачева.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земельна ділянка з кадастровим номером 2124884800:02:004:0015, розташована за адресою : АДРЕСА_2 (назва не чинна) на якій розташовано об`єкт незавершеного будівництва. Вказана земельна ділянка зареєстрована на правах приватної власності ОСОБА_7 .

В той же час встановлено, що згідно рішення Ужгородської міської ради № 97 від 23.11.2006, до 2006 року частина вулиці до № 96 мала назву Стародоманинська, а на даний час вона має нову назву Тисянська, згідно рішення Ужгородської міської ради № 750 від 12.09.2017.

Крім того, на виконання доручення слідчого, від співробітників відділу Закарпатського управління ДВБ НП України, надійшов протокол допиту свідка ОСОБА_8 , який показав, що йому відомо про функціонування підпільного цеху де виготовляється та фасується фальсифікована продукція (порошків, миючих засобів) різних торгівельних марок, а саме на території приватного будинку, що розташований між будинками АДРЕСА_4 та АДРЕСА_5 .

02.04.2019 працівниками відділу Закарпатського управління ДВБ НП України спільно з СУ ГУНП в Закарпатській області, на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_9 від 27.03.2019, було проведено санкціонований обшук за адресою : м. Ужгород, вул. Тисянська, буд. № 11 (стара адреса : АДРЕСА_2 ), у ході проведення якого було виявлено та вилучено прозорий поліетиленовий пакет з грубо подрібненою рослинною речовиною зелено коричневого кольору (зовні схожою на канабіс) та пристрій для подрібнення рослинних речовин у вигляді металевого предмету (барабану до револьвера для патронів) із залишками речовини рослинного походження зелено коричневого кольору, які упаковано в спецпакет № 4427608.

На момент проведення обшуку за вказаною адресою знаходились наступні громадяни : ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які проживають у вказаному будинку на підставі договору найму житлового приміщення №1 від 01.03.2019.

Крім того, на момент проведення обшуку, у дворі будинку знаходився автомобіль марки «MERCEDES E220», 2002 року випуску, стального кольору, з іноземними номерними реєстраційними знаками « НОМЕР_2 », який належить громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Останній надав працівникам поліції письмову заяву про надання дозволу на проведення обшуку належного йому вищевказаного автомобілю. У ході обшуку вказаного автомобілю нічого вилучено не було.

Клопотання слідчогомотивоване тим,що проникнення вінше володінняособи,а самеавтомобіль марки«MERCEDESE220»,2002року випуску,стального кольору,з іноземниминомерними реєстраційнимизнаками « НОМЕР_2 »,який належитьгромадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .,проводилось уприсутності останньогоза йогодобровільною згодою(письмовою заявою про надання дозволу на проведення обшуку належного йому вищевказаного автомобілю), тобто проводилось без відповідної ухвали слідчого судді, а тому, відповідно до вимог ст.233 КПК України, виникла необхідність звернутися до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку вказаного автомобілю.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Зі змісту поданого слідчим клопотання вбачається, що в рамках відкритого кримінального провадження №42018070000000107, розпочатого за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.03.2018, 02.04.2019 працівниками відділу Закарпатського управління ДВБ НП України спільно з СУ ГУНП в Закарпатській області, на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_9 від 27.03.2019, було проведено санкціонований обшук за адресою : м. Ужгород, вул. Тисянська, буд. № 11 (стара адреса : АДРЕСА_2 ).

Крім того, на момент проведення обшуку, у дворі будинку знаходився автомобіль марки «MERCEDES E220», 2002 року випуску, стального кольору, з іноземними номерними реєстраційними знаками « НОМЕР_2 », який належить громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Останній надав працівникам поліції письмову заяву про надання дозволу на проведення обшуку належного йому вищевказаного автомобілю. У ході обшуку вказаного автомобілю нічого вилучено не було.

Слідчий пояснив, що обшук вказаного транспортного засобу проводився без відповідної ухвали слідчого судді, а тому, в органу досудового розслідування виникла необхідність звернутися до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку вказаного автомобілю.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Відповідно до ч.2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Частиною 2,3 статті 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого погодженого прокурором.

Враховуючи наведене та те, що з досліджених слідчим суддею матеріалів кримінального провадження вбачається, що проведення огляду вказаного в клопотанні транспортного засобу носило невідкладний характер, з метою фіксації всіх обставин даного кримінального правопорушення, слідчим наведено правові підстави для проникнення до вказаного в клопотанні майна, передбачені ч. 3 ст. 234 КПК України, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 234, 235, КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання заступника начальника відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_2 - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку іншого володіння особи 02.04.2019, а саме: автомобілю марки «MERCEDES E220», 2002 року випуску, стального кольору, з іноземними номерними реєстраційними знаками «BN52SRV», який належить громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та знаходився на території будинку АДРЕСА_1 , (стара адреса : АДРЕСА_2 ).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення09.04.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу81103150
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —308/3724/19

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні