СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

пр. № 1-кс/759/2402/19

ун. № 759/6942/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2019 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва Коваль О.А., при секретарі Грень О.О., за участю слідчого Кукси Є.В., розглянувши клопотання слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві Швеця В.В. про визнання законним тимчасового доступу до володіння особи в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100080002622 від 10.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України,

В С Т А Н О В И В :

До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві Швеця В.В., погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 8 Черніченком І.В., про визнання законним тимчасовий доступ до житла особи, а саме, огляд квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, який було проведено 10.04.2019 у період часу з 19 години 49 хвилин по 20 годину 40 хвилин, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні слідчого відділу Святошинського УП ГУНП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100080002622 від 10.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 09.04.2019 гр. ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуваючи у кафе Винний дворик , яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Зодчих, 52, порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, з використанням предмета заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, вчинили хуліганські дії, які виразилися в заподіянні тілесних ушкоджень гром. ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Крім цього у провадженні слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12019100080002613 від 10.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України та кримінальне провадження №12019100080002628 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.

10.04.2018 слідчим слідчого відділу Святошинського УП ГУНП у м. Києві в порядку ст. 208 КПК України були затримані гр. ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 та гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5, як особи, які обгрунтовано підозрюються у вчиненні вищевказаних злочинів.

З метою виявлення майна, яке було здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення 10.04.2019 слідчим слідчого відділу Святошинського УП ГУНП у місті Києві Єрмолко С.М., в присутності двох понятих та за добровільною письмовою згодою громадянки ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_6, у період часу з 19 години 49 хвилин по 20 годину 40 хвилин було проведено огляд житла, а саме квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 під час якого вилучили наступне:

- куртку зеленого кольору з маркуванням Адідас з білими смугами на рукавах, яку було поміщено до паперового пакету, засвідченого підписами всіх учасників процесуальної дії;

- мобільний телефон чорного кольору марки Леново імеі1:НОМЕР_1 із флеш-накопичувачем марки Арасеr на 16 GB, без сім-карти оператора мобільного зв'язку, поміщений по прозорого поліетиленового пакету, із пазовим замком, який прошитий зверху ниткою білого кольору наклеєно бирку із зазначенням підписів всіх учасників процесуальної дії, які добровільно надала остання.

Невідкладність проведення огляду мотивована наявністю ризиків знищення майна, а саме предметів, якими вчинено кримінальне правопорушення, слідів кримінального правопорушення, одягу, на якому присутні сліди кримінального правопорушення, майна, яке здобуто в ході його вчинення, оскільки існувала реальна загроза перешкоджанню досудовому розслідуванню, що полягала у приховуванні від працівників правоохоронних органів, необхідних речей та предметів, а також встановлення місцезнаходження особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.

Слідчий Кукса Є.В. у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання прийшов до висновку про задоволення клопотання виходячи із наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя, надаючи оцінку діям слідчого з приводу проникнення до житла особи, враховує, що останні були спрямовані на збереження майна, а саме: предметів та інших речових доказів, які містять на собі сліди злочину і можуть вказувати про обставини кримінального правопорушення, а також предметів набутих злочинним шляхом. А отже, достатньо підстав вважати, що відшукані в подібний спосіб матеріальні об'єкти могли бути знищеними або прихованими до проведення такого огляду. А тому, проникнення до житла було спрямоване на збереження майна і обумовлено обставинами крайньої необхідності.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

З огляду на те, що у ході огляду 10.04.2019 р. квартири № за адресою: АДРЕСА_1, що належить гр. ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_7., було виявлено предмети набуті злочинним шляхом, зокрема мобільний телефон чорного кольору марки Леново імеі1:НОМЕР_1, що належить потерпілому ОСОБА_5, куртку зеленого кольору з маркуванням Адідас з білими смугами на рукавах, у якій був одягнений ОСОБА_4, що містить сліди кримінального правопорушення і може підтвердити обставини вчинення злочину, слідчим було досягнуто мети заради якої може бути дозволено проведення обшуку, а враховуючи невідкладність ситуації останнім було дотримано вимоги кримінального процесуального законодавства, які дозволяють проникнення до житла без попереднього дозволу слідчого судді на проведення обшуку з метою врятування викраденого майна та майна, яке містить на собі сліди злочину, які могли бути знищені задля приховання вчиненого злочину. Тому, отримані у такий спосіб речі можуть вважатись допустимими доказами, що отримані в установленому порядку.

Враховуючи вищевикладене, та керуючись ст.ст. 233, 234, 369-372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві Швеця В.В. - задовольнити.

Визнання законним проведення огляду житла (згідно з правилами, встановленими для проведення обшуку), квартири АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, який було проведено 10.04.2019 слідчим Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Єрмолко С.М., з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: 1) куртку зеленого кольору з маркуванням Адідас з білими смугами на рукавах; 2) мобільний телефон чорного кольору марки Леново імеі1:НОМЕР_1 із флеш-накопичувачем марки Арасеr 16 GB, без сім-карти оператора мобільного зв'язку, які знаходилися в коридорі квартири та були добровільно надані гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_6

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О.А. Коваль

Зареєстровано 14.04.2019
Оприлюднено 15.04.2019
Дата набрання законної сили 11.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону