Ухвала
від 04.04.2019 по справі 761/13025/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/13025/19

Провадження № 1-кс/761/9306/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2019 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого з ОВС шостого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32017000000000138 від 19.07.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України,-

в с т а н о в и в:

До Шевченківського районного суду м.Києва 29.03.2019 року надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС шостого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32017000000000138 від 19.07.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, а саме: на кошти наступних підприємств та фізичних осіб, а саме: Селянське (Фермерське) Господарство «Діамант» (код 25033035), які знаходяться на розрахункових рахунках № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня); ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_3 ), які знаходяться на розрахункових рахунках № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), вказані рахунки підприємств та фізичних осіб відкриті та обслуговування яких здійснюється АТ «Укрсиббанк» (МФО 351005), м. Київ, вул. Андріївська, 2/12, та заборонити видаткові операції з цих рахунків за винятком виплати заробітної плати, сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.

Клопотання мотивованетим,що у провадженні Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України знаходяться матеріали досудового розслідування №32017000000000138 від 19 липня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Органом досудового розслідування встановлено, що з січня 2017 року по теперішній час за попередньою змовою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та інші особи організували схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах шляхом незаконного формування валових витрат з податку на прибуток та незаконного переведення безготівкових коштів в готівку, підприємствам реального сектору економіки в тому числі для ТОВ «Кернел- Трейд» (код 31454383).

Кошти, які надходили та надходять на рахунки вищевказаних підприємств з рахунків підприємств реального сектору економіки в тому числі і з ТОВ «Кернел- Трейд» в подальшому незаконно обготівковуються шляхом зняття з рахунків зазначених підприємств. При цьому зняття коштів відбувається як в касі банку так і в терміналах та банкоматах з карткових рахунків, які зареєстровані на вказані підприємства так і з рахунків фізичних осіб. Вказані операції відбуваються з допомогою «афілейованих» зв`язків, які мають ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 у банківських установах таких, як ПАТ «Приват Банк», ПАТ «МТБ Банк», АТ «Ощадбанк» та інших.

Відповідно витягу з бази даних ДФС України встановлено наступне, а саме: Селянське (Фермерське) Господарство «Діамант» (код 25033035) має відкриті поточні рахунки № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), які відкрито в АТ «Укрсиббанк» (МФО 351005), м. Київ, вул. Андріївська, 2/12; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн. НОМЕР_3 ) має відкриті поточні рахунки № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), які відкрито в АТ «Укрсиббанк» (МФО 351005), м. Київ, вул. Андріївська, 2/12.

Враховуючи, що предметом розслідуваних злочинів, передбачених статтею 212 КК України, та доходом від злочину є виключно кошти, майном, що має бути арештоване є кошти на рахунках вказаних підприємств.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

Вивчивши клопотання, його доводи та підстави для накладання арешту, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, надані із клопотанням, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання слідчого.

Так, 19.07.2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №32017000000000138 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України за обставинами вчинення за попередньою змовою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та інших осіб організації схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах шляхом незаконного формування валових витрат з податку на прибуток та незаконного переведення безготівкових коштів в готівку, підприємствам реального сектору економіки в тому числі для ТОВ «Кернел- Трейд».

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Разом з цим, матеріали клопотання не містять доказів щодо наявності ознак фіктивності у підприємств, відомості щодо яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, огляди за фактичними місцезнаходженнями підприємств не здійснювався.

Враховуючи сукупність наведених обставин, відсутні достатні підстави вважати, що грошові кошти,які знаходятьсяна розрахунковихрахунках ТОВ«Фортуна ПлюсК»,ТОВ «ЕвелінаАгро»,ТОВ «ГалаТрейд»,селянське (фермерське)Господарство «Діамант»,фермерське господарство«Аделіна» (код41963372),фермерське господарство«Орион Агро»,мають ознакидоказу у кримінальному провадженні №32017000000000138, що вказує на відсутність підстав вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження , як арешт майна.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 132, 170, 171, 172, 173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС шостого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , відмовити.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду прокурором, підозрюваним, його захисником, іншою особою, права якої вирішено цим судовим рішенням, протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга.

Ухвала набирає законної сили на наступний день після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку не подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.04.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу81132188
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/13025/19

Ухвала від 04.04.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні