ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" квітня 2019 р. Справа № 911/2719/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Лилака Т.Д. за участю секретаря судового засідання Москалика О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом приватного акціонерного товариства "Київобленерго" (08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б, код 23243188)
про стягнення 372286,30 гривень
за участю представників:
позивача - Коненко О.С., Годятська А.В.;
відповідача - Зінкевич Д.В.
Обставини справи:
Приватне акціонерне товариство "Київобленерго" звернулось до господарського суду Київської області з позовною заявою від 31.01.2018 №180 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський" про стягнення 372286,30 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 18.07.2018 уповноваженими представниками позивача начальником ОСОБА_4, інженером ОСОБА_5, інженером ОСОБА_6 під час технічної перевірки електроустановок споживача було виявлено, за місцем знаходження електричного обладнання споживача, що знаходиться за адресою: вул. Петровська, 51А, с. Королівка, Макарівський район, Київської області, факт порушення правил користування електричною енергією, а саме: п. 5.5.5. пп. 3 ПРРЕЕ споживач самостійно включився після відключення за заборгованість та п. 5.5.5. пп. 8 ПРРЕЕ відсутня пломба енергопостачальної компанії яка була встановлена на дверях РУ-0.4 КВ КТП №13, що зафіксовано в акті про порушення №039697 від 18.07.2018.
Ухвалою господарського суду Київської області від 11.12.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 10.01.2019.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Кримський заперечує проти позовних вимог в повному обсязі та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Представник відповідача зазначає, що між позивачем та відповідачем укладено договір про постачання електричної енергії №220060702 від 30.09.2013. 27.12.2017 представниками позивача складено акт №607811 про передачу на відповідальне збереження приладу та пломб та прийняв на відповідальне зберігання лічильник №0950398 та пломби №С35914189. Представник відповідача в акті №607811 зазначив, що під час виконання робіт по відключенню на об'єкті споживання (ферма) за адресою: с. Королівка, вул. Гагаріна, 40 за борги. Під час робіт визначено, що об'єкт підключено до секції ТП №13 та до приладів обліку є вільний доступ, але з акту №607811 вбачається, що відключення фактично не відбулось оскільки представник відповідача не знімав пломби. Представник відповідача вказує, що в той же день після складання акту №607811 сплатив заборгованість у повному розмірі. В подальшому відповідач надав позивачу облік спожитої електричної енергії за відповідні місяці, а у свою чергу позивач виставляв рахунки на сплату та акти приймання електричної енергії, що на думку відповідача підтверджує, що позивач не відключав електричну енергію.
Розгляд справи неодноразово відкладався.
Ухвалою господарського суду Київської області від 07.03.2019 постановлено закрити підготовче провадження у справі. Призначено справу до розгляду по суті на 04.04.2019.
У судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні надав усні пояснення щодо своїх заперечень проти позову, просив суд відмовити в задоволенні позову повністю з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство Київобленерго є суб'єктом господарювання, що отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на території Київської області.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами регулюються Законом України Про ринок електричної енергії від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII, Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, які 11.06.2018 набули чинності, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою НКРЕ 04.05.2006 № 562 та Договором про постачання електричною енергією.
Відповідно до ст. 58 Закону України Про ринок електричної енергії , п. 1.1.1 ПРРЕЕ вимоги Закону та ПРЕЕЕ є обов'язковими для виконання всіма споживачами.
Статтею 4 Закону України Про ринок електричної енергії передбачено, що учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відпуск електричної енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
30.09.2013 між ПАТ Київобленерго (постачальник) та СТОВ Кримський (споживач) було укладено договір про постачання електричної енергії № 220060702, відповідно до умов якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з дозволеною потужністю 130 кВт, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) ним електричної енергії та здійснює інші платежі за умовами цього договору.
Відповідно до п. 1.2. договору точка продажу електричної енергії встановлюється сторонами згідно Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін , та зазначається в додатку №1 Загальна однолінійна схема електропостачання , що є невід'ємною частиною даного договору.
Під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зоб'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема правилами користування електричною енергією (далі-ПКЕЕ), правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів та правилами охорони електричних мереж (п. 2.1. договору).
Постачальник має право вимагати відшкодування збитків, завданих постачальником внаслідок порушення споживачем умов цього договору в порядку, визначеному чинним законодавством України (п. 3.1.4. договору).
Згідно п. 4.2.3. договору споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану - виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року №562 (далі-методика), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій споживача: самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб; споживання електроенергії поза засобами обліку; інших умов, визначених методикою.
Цей договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2013. У випадках встановлених абзацом третім п. 9.4. даний договір укладається на строк дії договору оренди. У випадках встановлених абзацом четвертим п. 9.4. даний договір укладається на строк дії договору про приєднання.
Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за 30 днів до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде письмово заявлено про припинення його дії, або про перегляд його умов.
Пунктом 5.5 Правил та умовами Договору передбачено, що споживачі електричної енергії зобов'язані: дотримуватись вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача, оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та ПРРЕЕ, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку та інше.
Згідно ПРРЕЕ, які регулюють відносини між споживачами електричної енергії та енергопостачальниками передбачено, що відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені. Відповідальним за експлуатацію та технічний стан засобів (вузлів) вимірювальної техніки є їх власник (п.2.3.4 ПРРЕЕ). Тобто, Відповідач відповідно до договору № 220060702 від 30.09.2013 та акту № 237578 від 03.08.2015, мав на відповідальному зберіганні прилад обліку типу НІК 2301 АК1 № 0950398. А отже, саме Відповідач є особою, яка експлуатує вказаний прилад обліку на підставі Договору, а тому повинен нести відповідальність за його збереження, цілісність, та експлуатацію.
З урахуванням абз. 7 п 5.2.1 п 5.2 ПРРЕЕ енергопостачальник має право, в тому числі на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів комерційного обліку.
Згідно п. 2.3.5. Договору Споживач зобов'язувався забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред'явленням службового посвідчення до розрахункових засобів (систем) обліку електроенергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, до пристроїв релейного захисту, автоматики та зв'язку, до електричних установок для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку, для виконання відключення та обмеження споживання у будь-який час доби.
18.07.2018 представниками позивача, за результатами перевірки, складено акт про порушення №039697, за який, споживачем порушено: п. 5.5.5. пп. 3 ПРРЕЕ, споживач самостійно включився після відключення за заборгованість; п. 5.5.5. пп. 8 ПРРЕЕ, відсутня пломба енергопостачальної компанії, яка була встановлена на дверях РУ-0,4 кВ КТП №13.
Відповідно до п. 8.2.4. ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
Згідно до п. 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та вихідні дані, необхідні для визначення обсягу необлікованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.
У разі відмови споживача або представника споживача підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо він підписаний уповноваженим представником оператора системи та двома незаінтересованими особами (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення їх осіб.
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта про порушення та викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які зазначаються в акті про порушення або надаються (надсилаються) оператору системи окремим письмовим повідомленням.
Судом встановлено, що акт про порушення №К039697 від 18.07.2018 підписано трьома представниками постачальника, з боку споживача вказаний акт не підписано та будь-яких зауважень у ньому не значиться.
В акті про порушення № К039697 від 18.07.2018 зазначено у п. 9, що комісія постачальника електроенергії з розгляду акта про порушення буде проведено 25.07.2018, але відповідачем подано заяву про проведення комісії раніше зазначеного терміну.
Відповідно до п. 8.2.6. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
На засіданні комісії 20.07.2018 було розглянуто акт №К039697 від 18.07.2018 про порушення та за результатами засідання прийнято рішення, яке оформлене протоколом №010 від 20.07.2018.
Відповідно до п. 2.1. Методики, остання застосовується у разі виявлення порушень передбачених даним пунктом. Розрахунок вартості необлікованої електричної енергії за п.2.3 Методики, здійснюється:
- за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії;
- за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір вартості необлікованої електричної енергії;
- за кількістю днів.
Враховуючи формулу 2.1.2. Методики, комісією, було прийнято рішення нарахувати по договірній потужності за 203 дні з 27.12.2017 р по 18.08.2018 р., згідно п. 2.1.2 Методики, про що зазначено у Протоколі № 016.
П.п. 2.5. Методики передбачено, що у разі виявлення у Споживача порушень, зазначених у п.п. 1-3 п. 2.1. Методики, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу визначається за формулою:
W доб. = Р*t доб. *Кв = 130*12*0,5=780 кВт**год
Виходячи із двохзмінної роботи споживача -1=12 годин.
Потужність договірна становить = Р= 130 кВт.
Дата відключення за заборгованість - 27.12.2017
Розрахунок спричинених збитків відображено у Рахунку за вересень 2018 р. по Акту порушення № К0039697, на загальну суму 375 286,30 гривень.
Відповідно до пункту 1.1.2 ПРРЕЕ необлікована електрична енергія - обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом в електромережі, що належать іншим власникам електричних мереж, але не врахований розрахунковими засобами комерційного обліку або врахований неправильно.
У зв'язку з відмовою від підпису відповідача під час засідання комісії, позивач направив копію розрахунку та копію протоколу № 016 від 20.07.2018 відповідачу.
Проте відповідач оплату недорахованої електричної енергії не здійснив, що і є причиною спору.
Згідно зі статтею 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору одностороння відмова від виконання зобовязань не допускається.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст.530 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п. 8.2.7. ПРРЕЕ кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.
Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
У разі незгоди споживача з фактом крадіжки електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта про порушення, при визначенні розміру суми збитків, належної до оплати, а також при здійсненні платежів, вирішуються у судовому порядку.
Повідомлення про оплату за вересень 2018 року від 28.09.2018 по акту порушення ПКЕЕ №К039697 від 18.07.2018 на суму 375286,30 гривень отриманий представником відповідача 09.10.2018.
Таким чином, згідно з п. 8.2.7 ПРРЕЕ, строк оплати відповідачем зазначено повідомлення настав. Проте відповідач оплату недорахованої електричної енергії не здійснив.
Судом встановлено, що відповідач рішення комісії з розгляду акту №К039697 від 18.07.2018 про порушення від 06.12.2017 до суду не оскаржував, вказаний рахунок не оплатив.
Приймаючи до уваги викладене, позовні вимоги підтвердженні матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю у сумі 375 286,30 гривень.
З приводу заперечень відповідача, викладених у відзиві, суд зазначає наступне:
Відповідно до положень п. 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки порушень цих Правил, уповноваженим представником оператора системи на місці виявлення порушення оформлюється та підписується акт про порушення.
За змістом п. 4.1 Методики Факт виявлених представниками енергопостачальника електричної енергії за регульованим тарифом (далі - енергопостачальник) порушень споживачем вимог ПКЕЕ або ПКЕЕН оформлюється актом про порушення. Акт про порушення складається у присутності споживача представниками енергопостачальника, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень на місці виявлення порушень. У разі відмови споживача від підписання акта про порушення про це зазначається в акті про порушення. Акт про порушення без підпису споживача вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Крім того, в Постанові Вищого господарського суду України від 16.02.2015 по справі № 918/851/13: йдеться ...якщо споживач не погоджується зі змістом акта, він робить про це зауваження в самому акті. Втім, і постачальник енергії має засоби для захисту своїх прав, у випадку, якщо споживач відмовляється від підпису акта (рівно як відмовляється назвати своє прізвище та/або посаду, або від участі у проведенні перевірки) - ПКЕЕ передбачають дійсність акта про порушення, якщо він підписаний трьома представниками постачальника…..Разом з тим, позивачем не спростовано факту повідомлення його представником відповідача про складання акта про порушення та запрошення позивача бути присутнім при здійсненні перевірки та складанні акта. Правила користування електричною енергією не надають електропостачачьнику інших засобів довести факт порушення споживачем вказаних Правил... .
Судом встановлено, що акт про порушення від 18.07.2018 за №К 039697 був складений трьома працівниками енергопостачальної організації, з дотриманням Правил та Методики та у відповідності до ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України є належним та допустим доказом по справі, а тому твердження відповідач щодо недійсності акту про порушення судом не беруться до уваги.
У відзиві на позовну заяву відповідач заперечує проти доводів позовної заяви щодо відключення СТОВ Кримський від мережі електропостачання, посилаючись на те, що не відбулося знаття пломби.
Згідно із п.п. 2.3.3-2.3.4 Договору № 220060702 відповідач взяв на себе зобов'язання сплачувати вартість електричної енергії згідно з умовами Додатку №4 Порядок розрахунків за активну електроенергію .
У зв'язку із порушенням умов Договору, у відповідача виникла заборгованість за використану електричну енергію у сумі 1197, 69 грн.
19.12.2017 відповідачу було вручено попередження № 814785076 на суму заборгованості, та вказано, що у разі несплати до 09 год 00 хв 27.12.2017 року, згідно умов Договору № 220060702 електропосатчання буде припинено (копія попередження додається).
Так, 27.12.2017 року, після належного повідомлення Споживача, згідно наряду на роботу від 27.12.17 року, останній був відключений від електропостачання. При відключенні було опломбовано РУ - 0,4 кВ та опломбовано пломбою № С35914189.
Згідно до п 1.2. ПКЕЕ відключення споживача (від електромережі) - припинення подачі електричної енергії споживачу за допомогою відповідної комутаційної апаратури та/або внаслідок виконання організаційних і технічних заходів, спрямованих на припинення передачі електричної енергії в електроустановку споживача.
Тобто, позивачем було здійснено комплекс дій, а саме пломбування та закриття доступу до приладу обліку.
Не заперечується Позивачем, про те що 27.12.2017 заборгованість у сумі 6000 грн відповідачем була оплачена, але заборгованість була оплачена після відключення, а саме 16 год 47 хв. (копія платіжного доручення № 106 від 27.12.2017 р. наявна в матеріалах справи).
Згідно п. 1.2 ПКЕЕ підключення - виконання операцій комутації в місцях контактних з'єднань електропроводки з метою подачі напруги на електроустановку (електроустановки);
Відповідно до п 7.11 ПКЕЕ підключення електроустановок споживача, які були відключені на виконання вимоги або припису, здійснюється після усунення споживачем порушень, яке підтверджується відповідним документом організації, що висунула вимогу або видала припис.
Підключення електроустановок споживача, у тому числі які були відключені за заявою споживача, здійснюється відповідно до договору про відключення та повторне підключення або відповідно до домовленості між замовником та електропередавальною організацією, факт якої підтверджується заявою замовника та розрахунковими документами, що підтверджують оплату послуги.
Електропередавальна організація (основний споживач) підключає електроустановку протягом 5 робочих днів з дня оплати власником електроустановки вартості послуг з відключення та підключення електроустановок споживача.
В матеріалах справи відсутні будь-яка інформація про подачу заяв про повторне підключення СТОВ Кримський та оплату відповідної послуги.
Щодо твердження відповідача щодо проведення планової перевірки, то згідно п 1.1.2 ПРРЕЕ технічна перевірка - виконання комплексу робіт з метою визначення відповідності Кодексу комерційного обліку та відповідним нормативно-технічним документам стану вузла обліку електричної енергії (крім тих його характеристик та властивостей, забезпечення яких покладається на постачальника послуг комерційного обліку) та схеми його підключення, електропроводки та електроустановок від межі балансової належності до точки вимірювання, а також з метою виявлення позаоблікових підключень.
Щодо посилання відповідача на невідповідність акту технічної перевірки №311113 від 18.07.2018 та акту про порушення правил, судом відхиляються, в акті № 311113 від 18.07.2018 зазначено, що Струмообмежуючий пристрій (автомат ВА) опломбований пломбою С23423115, а згідно акту про передачу на відповідальне збереження № 237578 від 03.08.2015 (копія наявна у матеріалах справи) та акту про передачу на відповідальне збереження № 607811 від 27.12.2017 СТОВ Кримський передано на відповідальне збереження 9 пломб (про що зазначено в акту про порушення), з яких пломба № С35914189 встановлену на дверцях РУ - 0,4 кВт КТП № 13 - відсутня під час проведення технічної перевірки.
Щодо розрахунків електричної енергії.
Згідно п 1.5 додатку 4 до договору 220060702 звірка балансів розрахунків з оформлення актів заборгованості, актів про використану електричну енергію, актів приймання-передавання товарної продукції виконується на вимогу однієї із сторін. При цьому інша сторона не має права відмовити в оформленні цих документів.
Тому, Відповідач подаючи звіти за обсяги спожитої електричної енергії розраховував, що Постачальник належно виконуючи умови договору буде проводити розрахунки, при цьому допустивши порушення ПРРЕЕ, самовільно зірвавши пломбу передану на відповідальне зберігання, актом про пломбування від 27.12.2017 року № 607811, міг безобліково користуватися електричною енергією, при цьому занижуючи реально спожиту електричну енергію.
Крім того, згідно п 2.4 Методики у разі виявлення у споживача порушень ПКЕЕ зазначених у підпунктах 1 - 4, 6 пункту 2.1 Методики, та за умови наявності договору про постачання електричної енергії для потреб струмоприймачів (електроустановок), щодо яких виявлено порушення (далі - Договір), зазначених у підпункті 5 пункту 2.1 Методики, сума до сплати має бути зменшена на величину вартості електричної енергії відповідно до виставлених споживачу за період порушення рахунків за точкою (точками) обліку, на якій (яких) було виявлено порушення.
Тобто, розрахунок спричинених збитків, який відображено у Рахунку за вересень 2018 р. по Акту порушення № К0039697, на загальну суму 375 286,30 гривень розрахований згідно п 2.4 Методики, з вирахуванням оплаченої електричної енергії.
На підставі викладеного, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до статті 129 ГПК України, покладаються судом на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 237-239, 240 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський" (08472, Київська обл., с. Світанок, вул. Ювілейна, буд.36, код 32617756) на користь приватного акціонерного товариства "Київобленерго" (08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б, код 23243188) 375286,30 гривень основного боргу та 5629,29 гривень судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
У судовому засіданні 04.04.2019 оголошено вступну та резолютивну частину рішення. Повне рішення складено 15.04.2019.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Т.Д. Лилак
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2019 |
Оприлюднено | 15.04.2019 |
Номер документу | 81142598 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лилак Т.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні