ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
15 квітня 2019 року Справа № 923/245/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. розглянувши справу порушену
за позовом: Комунального підприємства Херсонської обласної ради "Херсонські авіалінії", м. Херсон
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "DFT-Південь", м. Херсон
про виселення з орендованого приміщення.
Без виклику сторін.
в с т а н о в и в:
Комунальне підприємство Херсонської обласної ради "Херсонські авіалінії" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою про виселення з орендованого приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю "DFT-Південь".
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.04.2019р., визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.
Ухвалою від 09 квітня 2019 року суд прийняв позовну заяву Комунального підприємства Херсонської обласної ради "Херсонські авіалінії" до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/245/19 визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до інструкції з діловодства в господарських судах текст процесуального документа зберігається в автоматизованій системі документообігу суду у формі відповідного електронного документа, засвідченого електронним цифровим підписом судді (судді-доповідача).
В господарських судах функціонує Автоматизована система документообігу суду.
Судом встановлено, що при друкуванні ухвали від 09.04.2019 року у справі № 923/245/19 за допомогою комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" відбувся технічний збій у роботі програми, в результаті чого паперовий текст процесуального документу підписаний суддею зазначеної вище ухвали не є ідентичним тексту збереженому на матеріальному носії та направленому учасникам справи.
Так, паперовий текс ухвали від 09.04.2/019 у справі №923/245/19, що підписаний суддею та підшитий до матеріалів справи містить дату підписання ухвали. Вказану ухвалу було підписано - 09.04.2019р.
Крім того, у резолютивній частині ухвали, без зазначення пункту, окремою частиною ухвали роз'яснено порядок набрання ухвалою законної сили: "Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду".
Частинами 1 та 2 статті 243 ГПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
З аналізу вищевказаних положень процесуального закону вбачається, що призначення судового засідання для вирішення питання про виправлення описки є ініціативою суду.
За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити питання про виправлення описки по за межами судового засідання та без повідомлення учасників справи, оскільки допущені описки не впливають на суть постановленої ухвали від 09.04.2019р. та для її виправлення не встановлено необхідності заслуховування доводів учасників справи.
Вирішуючи питання про виправлення описок, допущених під час оформлення резолютивної частини ухвали від 09.04.2019 у справі № 923/245/19, суд зазначає наступне.
Зі змісту статті 243 ГПК України вбачається, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Арифметичною вважається помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв'язку з використанням несправної техніки.
Не є арифметичною помилкою, а отже і не може бути виправлене в порядку, передбаченому процесуальним законодавством, застосування неправильних методик підрахунку, помилкових вихідних даних для проведення арифметичних обчислень.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), які мають технічний характер (тобто виникли при виготовленні тексту рішення).
В даному випадку, виправлення описки не зачіпає суті ухвали Господарського суду Херсонської області від 09.04.2019 у справі № 923/245/19, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне виправити їх.
На підставі викладено та керуючись ст. ст.234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Виправити описки, допущені у оригіналі судового рішення, що міститься в автоматизованій системі документообігу суду у формі відповідного електронного документа, зазначити окремо в резолютивній частині ухвали Господарського суду Херсонської області від 09 квітня 2019 року у справі №923/245/19 - без визначення пункту: "Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду" та дату підписання ухвали - "Ухвалу підписано 09.04.2019".
2. Копію ухвали направити позивачу та відповідачу .
3. Ухвала набирає законної сили у відповідності до частини 2 статті 235 ГПК України з моменту її підписання. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга у відповідності до пункту 18 частини 1 статті 255 та частини 1 статті 256 ГПК України протягом десяти днів з дня її підписання.
Ухвалу підписано 15.04.2019р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 15.04.2019 |
Номер документу | 81142945 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні