Справа № 523/5392/19
Провадження №2/523/2937/19
У х в а л а
"08" квітня 2019 р.
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Середа І.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Центролит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по обслуговуванню та утриманню будинку,
ВСТАНОВИВ:
ОСББ Центролит подало до Суворовського районного суду м. Одеси позовну заяву до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по обслуговуванню та утриманню будинку та прибудинкової території в розмірі 35449,47 грн, витрат по сплаті судового збору в розмірі 531,73 грн. за період з жовтня 2007р. по лютий 2019р., а також витрат на правову допомогу в сумі 2273,29 грн..
Після надходження та реєстрації зазначеної позовної заяви, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до вимог ст.ст. 14, 33 ЦПК України.
Ознайомившись із матеріалами позову, суддя дійшов до наступного.
Як передбачено ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Статтею 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується - п.1 ч.1 ст. 176 ЦПК України.
Відповідно ст.ст.1, 2 Закону України Про судовий збір (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік , з 1 січня 2019 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921 гривень.
Відповідно до п.1.1) ч.2 ст.4 Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте подана позовна заява викладеним вимогам не відповідає.
Позивач сплатив судовий збір у розмірі 531,73 грн., тоді як мінімальний розмір судового збору для юридичних осіб складає 1921,00 грн..
На підставі викладеного та відповідно до вимог ч.2 ст.185 ЦПК України, позивачу ОСББ Центролит необхідно надати документ, що підтверджує доплату судового збору в сумі 1389,27 грн. за наступними платіжними реквізитами:
Отримувач коштів - УК у м.Одесі/Суворовський р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача - НОМЕР_1
Код класифікації доходів бюджету - 22030101
Призначення платежу - *;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Суворовський районний суд м. Одеси (назва суду, де розглядається справа). Або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 8, 13,175, 177, 185, 260,261,353 ЦПК України, ст.ст. 1, 4, 5, 6 Закону України Про судовий збір , суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Центролит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по обслуговуванню та утриманню будинку - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення їй копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення заяви без руху щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Ухвала складена та підписана 08.04.2019р.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 16.04.2019 |
Номер документу | 81156114 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Середа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні