ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 532/327/18 Номер провадження 22-ц/814/607/19Головуючий у 1-й інстанції Тесленко Т.В. Доповідач ап. інст. Дорош А. І.
У Х В А Л А
15 квітня 2019 року м. Полтава
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Полтавського апеляційного суду Дорош А.І., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційними скаргами Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації
на рішення Кобеляцького районного суду Полтавської області від 29 листопада 2018 року та на додаткове рішення Кобеляцького районного суду Полтавської області від 27 лютого 2019 року про стягнення судових витрат
у справі за позовом Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про відшкодування надлишково перерахованої суми при призначенні і виплаті державної допомоги по догляду за дитиною, яка постраждала від аварії внаслідок Чорнобильської катастрофи,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Кобеляцького районного суду Полтавської області від 29 листопада 2018 року в задоволенні позовних вимог Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про відшкодування надлишково перерахованої суми при призначенні і виплаті державної допомоги по догляду за дитиною, яка постраждала від аварії внаслідок Чорнобильської катастрофи - відмовлено.
Додатковим рішенням Кобеляцького районного суду Полтавської області від 27 лютого 2019 року стягнуто з Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації судовий збір в розмірі 1762 грн. в дохід держави.
Вказане рішення та додаткове рішення в апеляційному порядку оскаржило Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження судом встановлено, що апеляційні скарги подано без дотримання вимог ст.356 ЦПК України, а тому апеляційні скарги підлягають залишенню без руху з наступних підстав.
Судом встановлено, що апелянтом у відповідності до вимог п.3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З матеріалів справи вбачається, що до суду першої інстанції Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації звернулося 02.03.2018 року. Звільнення від сплати судового збору управління обгрунтовувало посилаючись на п.19 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Проте, пункт 19 частини першої статті 5 виключено на підставі Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів . Зазначений закон набрав чинності 15.12.2017 року.
Відповідно до п.27 Постанови №10 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, роз'яснено, що якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху. При цьому у відповідній ухвалі суду має бути зазначено правильний порядок сплати та/або розмір судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України, єдиною підставою для звільнення від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сімї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Крім цього, стаття 5 Закону України Про судовий збір містить вичерпний перелік осіб, які мають пільги, щодо звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відповідно до частини 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Пунктом 6 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір № 3674-VI (в редакції Закону № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року, який набрав чинності з 15.12.2017р.) закріплено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду становить 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви іншої заяви і скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, що при подачі заяви до суду підлягав оплаті судовий збір у розмірі 1762 грн., а тому враховуючи вказані норми закону, при подачі апеляційної скарги на вказане рішення суду апелянту необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 2643 грн.
Таким чином, оплаті скаржником підлягає судовий збір у розмірі 2643 грн., оригінал квитанції повинен бути наданий суду. Оплата повинна здійснюватися за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м. Полтаві; Код отримувача ЄДРПОУ: 38019510;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача МФО: 899998;
Розрахунковий рахунок отримувача: 34317206080006; Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Судовий збір (Державна судова адімністрація України, 050).
У графі платіжного доручення Призначення платежу зазначається: Судовий збір, Пункт ставок 1.6 За подання до суду апеляційної скарги на рішення суду (Згідно переліку розміру ставок судового збору) .
За таких обставин, апеляційна інстанція позбавлена можливості відкрити провадження у справі, а тому необхідно апеляційні скарги залишити без руху та надати апелянту строк десять днів з моменту отримання копії ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ч.2, ст.357 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційні скарги Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації на рішення Кобеляцького районного суду Полтавської області від 29 листопада 2018 року та на додаткове рішення Кобеляцького районного суду Полтавської області від 27 лютого 2019 року про стягнення судових витрат залишити без руху, надати строк для усунення недоліків, але не більше десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити, що вразі невиконання вимог ухвали апеляційні скарги будуть визнані неподаними та повернуті апелянту.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Полтавського
апеляційного суду А.І. Дорош
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 16.04.2019 |
Номер документу | 81165261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Дорош А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні