Справа № 288/1482/18
Провадження № 2/288/156/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2019 року. смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Рудника М. І.,
з участю секретаря судових засідань - Франчук Ю.О.,
Позивача - ОСОБА_2,
представника Позивача - ОСОБА_3,
представника Відповідача - Матківської О.Г.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт.Попільня Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного сільськогосподарського підприємства Кам'янка , третя особа архівний сектор Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису про проведену державну реєстрацію права оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до Приватного сільськогосподарського підприємства Кам'янка , третя особа архівний сектор Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису про проведену державну реєстрацію права оренди земельної ділянки.
Позивач надав до суду клопотання про призначення судово - почеркознавчої експертизи на предмет чи виконано підпис саме нею - ОСОБА_2 у договорі оренди землі від 10 липня 2014 року, копія якого міститься в матеріалах цивільної справи. Обставини щодо підписання договору оренди земельної ділянки, мають значення для справи.
В підготовчому судовому засіданні Позивач та його представник, клопотання про призначення експертизи підтримали, просили його задоволити.
Представник Відповідача Матківська О.Г. в підготовчому судовому засіданні щодо розгляду клопотання поклалася на розсуд суду.
Представник третьої особи в підготовче судове засідання не з'явився, надав до суду заяву в якій просив справу розглядати без участі їх представника.
Відповідно до частини першої статті 103 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу.
Як вбачається з частини першої, п'ятої статті 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Суд, розглянувши дане клопотання, приходить до висновку про задоволення клопотання позивача, оскільки доведення зазначених обставин в даному випадку можливо лише шляхом вирішення питань, які потребують спеціальних знань, тому необхідно призначити судово - почеркознавчу експертизу.
Оскільки, для проведення зазначеної експертизи необхідний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
Згідно пункту 5 частини першої статті 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу - на час проведення експертизи.
Керуючись статтями 103, 104, 197-200, 252, 253, 258, 354, 355 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання позивача ОСОБА_2 про призначення судово - почеркознавчої експертизи.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного сільськогосподарського підприємства Кам'янка , третя особа архівний сектор Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису про проведену державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, судово - почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- Чи виконано підпис від імені ОСОБА_2 у договорі оренди землі від 10 липня 2014 року у графі За Орендодавця на 2 сторінці договору оренди землі тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
Проведення експертизи доручити експерту Житомирського науково - дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (10008, місто Житомир, вулиця Старий бульвар, 18).
Роз'яснити експерту його права і обов'язки, передбачені частиною шостою статті 72 ЦПК України, зокрема:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи;
2) заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом;
3) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання;
4) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об'єктів дослідження;
5) для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків;
6) користуватися іншими правами, що надані Законом України Про судову експертизу .
В розпорядження експерта надати:
- матеріали цивільної справи № 288/1482/18 - 2/288/156/19;
- справу № 6650205, архівного сектору Попільнянської РДА з оригіналом договору оренди землі від 10 липня 2014 року на 7 арк.;
- експериментальні зразки підпису та почерку ОСОБА_2, відібрані в судовому засіданні 15 квітня 2019 року на 10 арк.;
- вільні зразки підпису ОСОБА_2, що містяться: - в формі-1 заяви про видачу паспорта на 1 арк.; - Пенсійній справі № 131218 ОСОБА_2; - в матеріалах цивільної справи № 288/1482/18 - 2/288/156/19 (а.с.63-68)
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України та надати строк для проведення експертизи до 1 місяця починаючи з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, мобільний телефон НОМЕР_1).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз'яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені статтею 109 ЦПК України, а саме, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Суддя Попільнянського
районного суду М. І. Рудник
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81182765 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Рудник М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні