Ухвала
від 10.04.2019 по справі 635/5164/18
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №635/5164/18

Провадження №1-кс/635/943/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2019року Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участі секретаря - ОСОБА_2 ,

слідчого - ОСОБА_3 ,

представника потерпілого - ОСОБА_4 ,

представника потерпілого - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у с.Покотилівка клопотаннязаступника начальника СВ Липецького ВП Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 про скасування арешту майна, накладеного в рамках кримінального провадження№ 12017220770000941від 06.12.2017 року, -

ВСТАНОВИВ:

до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання заступника начальника СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12017220770000941, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України про скасування арешту майна.

Ухвалою слідчого судді від 31.07.2018року накладено арешт шляхом заборони будь-яким особам, в тому числі державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України вчиняти реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб`єктам, посадовим особам, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо установчих документів ТОВ «СП Щасливий фермер», в тому числі в Єдиному державному реєстрі юридичних, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі проводити державну реєстрацію зміни керівника юридичної особи.

На теперішній час відсутня необхідність подальшого застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, оскільки підстав для проведення подальшого досудового розслідування не має, також відсутні підстави для продовження арешту вищевказаного майна, слідчий просить скасувати арешт майна.

Дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що У провадженні слідчого відділу Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017220770000941 від 06.12.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України.

06.12.2017 до Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області звернувся ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повідомив, що невстановлені особи підробили протокол зібрання керівників підприємства ТОВ « СП Щасливий фермер».

В ході допиту потерпілий ОСОБА_6 пояснив, що впродовж липня 2018 року до нього надходять систематичні звернення нотаріусів (зокрема нотаріуса ОСОБА_7 ) і державних реєстраторів м.Харкова та Харківської області про те, що невідомий громадянин ОСОБА_8 намагається через зазначених реєстраторів або нотаріусів здійснити рейдерське захоплення ТОВ « СП Щасливий фермер» шляхом незаконної реєстрації підробленого протоколу зборів підприємства, а також в подальшому провести перереєстрацію земельних ділянок (паїв сільськогосподарського призначення), які знаходяться в оренді у очолюваного потерпілим підприємства.

Потерпілий ОСОБА_6 додав, що зокрема, ОСОБА_9 з метою зміни директора та засновників ТОВ «Щасливий фермер» підробив протоколи зборів засновників підприємства і розносить їхні копії нотаріусам і державним реєстраторам, пропонуючи за внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об`єднань незаконну грошову винагороду в сумі від 3 до 10 тисяч доларів США. Про проведення зборів засновників, складанні протоколів зібрань ТОВ «Щасливий фермер», в яких невідоме потерпілому підприємство EKATERIAN PROM LP (зареєстровано в Шотландії) нібито вносить додаткові внески, потерпілому нічого не відомо. Дані протоколи є підробленими.

Потерпілий вважає, що дії ОСОБА_9 та інших осіб, які поставили підписи в підроблених протоколах, здійснюються з метою неправомірного заволодіння корпоративними правами та майном ТОВ « СП Щасливий фермер» та виведення активів підприємства. Крім того, невстановлені особи здійснюють пошук нотаріусів, які зареєструють підроблені документи постійно. Однак, нотаріусу ОСОБА_7 вдалося зв`язатися з потерпілим, який являється власником ТОВ «СП Щасливий господар» та повідомити, що здійснюються вищевказані дії. Учасники, які вказані в підроблених протоколах зібрання, про вказане нічого не знали, та ніяких документів не підписували. Крім того, деякі з них потерпілому навіть не знайомі. Зателефонувавши іншим учасникам (співвласникам) Товариства з даного приводу, останні зазначили, що також нічого не підписували та не знали про такі дії.

26.07.2018 року від засновника та директора ТОВ «СП Щасливий фермер» ОСОБА_6 надійшло письмове клопотання, в якому він просить в рамках розслідування даного кримінального провадження накласти арешт на корпоративні права ТОВ «СП Щасливий фермер» і заборонити державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб`єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі проводити державну реєстрацію зміни керівника юридичної особи, особи, що має право підпису від імені Товариства, складу учасників, розмірів часток в статутному капіталі, розміру статутного капіталу, кінцевих бенефіціарів.

31.07.2018 Харківським районним судом Харківської області було накладено арешт, шляхом заборони будь-яким особам, в тому числі державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України вчиняти реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб`єктам, посадовим особам, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо установчих документів ТОВ «СП Щасливий фермер», в тому числі в Єдиному державному реєстрі юридичних, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі проводити державну реєстрацію зміни керівника юридичної особи.

В ході додаткового допиту потерпілого ОСОБА_6 було встановлено, що останній являвся директором і засновником ТОВ «Фермер-Агро» станом на 05.12.2017. В середині 2018 року він здійснив продаж даного підприємства ОСОБА_10 , яке на даний час належить останньому.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, станом на теперішній час ТОВ «Фермер-Агро» належить ОСОБА_11 .

Таким чином, враховуючи, що ТОВ «Фермер-Агро» належить ОСОБА_10 , який не звертався до органів поліції з приводу підроблення документів, підстав для проведення подальшого досудового розслідування не має, також відсутні підстави для продовження арешту вищевказаного майна.

Відповідно до ч. 3ст. 174 КПК України, прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.

Як встановлено у судовому засіданні прокурором було закрите кримінальне провадження та винесено постанову про скасування арешту майна від 01.03.2019р. в рамках кримінального провадження № 12017220770000941, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України.

Однак згідно листа Начальника відділу державної реєстрації Харківської райдержадміністрації ОСОБА_12 від 25.03.2019 р. прокурору відмовлено в скасуванні арешту майна, оскільки як вбачається з переліку документів на підставі яких проводиться державна реєстрація обтяжень є вичерпним та не передбачає проведення такої реєстрації на підставі постанови прокурора про скасування арешту майна.

Враховуючи вищевикладене та те, що в подальшому застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна відпала потреба, то суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Доводи представників потерпілої сторони про те, що згідно ч. 1 ст. 174 КПК України прокурор та слідчий не мають права звертатися до суду із зазначеним клопотанням суд вважає безпідставними виходячи із наступного.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 КПК України визначено, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Зазначена норма закону не забороняє прокурору, або слідчому звертатися до суду із клопотанням про скасування арешту майна, а встановлює для інших учасників кримінального провадження право на звернення до суду із зазначеним клопотанням.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 174 КПК України визначено, що арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Зазначена норма закону також не забороняє прокурору, або слідчому звертатися до суду із клопотанням про скасування арешту майна, а встановлює для інших учасників кримінального провадження право на звернення до суду із зазначеним клопотанням.

Більше того,прокурородночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації відповідно до ч. 3 ст. 174 КПК України.

Із аналізу зазначених норм закону суд вбачає, що ст. 174 КПК України не містить обмежувальних норм, а надаючи можливість окремим учасникам кримінального провадження звертатися до суду із клопотанням про скасування арешту майна, не забороняє стороні обвинувачення подавати такі клопотання.

Крім того, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не містить прямої вказівки на прокурора, як суб?єкта звернення із заявою про скасування арешту майна, а документ, яким прокурор самостійно скасовую арешт майна ні зазначеним законом, ні ст. 174 КПК України чітко не визначений.

Отже, скасування арешту майна слідчим суддею за клопотанням прокурора, або слідчого не суперечить закону.

Керуючись ст. ст. 170, 174, 372, 376КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника СВ Липецького відділення поліції Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 про скасування арешту майна, накладеного в рамках кримінального провадження№ 12017220770000941від 06.12.2017 року - задовольнити.

Скасувати арешт накладений ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 31 липня 2018 року у справі №635/5164/18 (провадження1-кс/635/1602/2018), відповідно до якої було визначено накласти арешт шляхом заборони будь-яким особам, в тому числі державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України вчиняти реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб`єктам, посадовим особам, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо установчих документів ТОВ «СП Щасливий фермер», в тому числі в Єдиному державному реєстрі юридичних, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, в тому числі проводити державну реєстрацію зміни керівника юридичної особи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.04.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу81190315
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —635/5164/18

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 10.04.2019

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 31.07.2018

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 31.07.2018

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні