Ухвала
від 17.04.2019 по справі 905/682/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17.04.2019                     Справа № 905/682/19                                         

за позовом: Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області, Донецька обл., м. Маріуполь,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Проспектгруп», Донецька обл., м. Маріуполь,

про: стягнення 11891,56 грн., -

суддя Величко Н.В.

ВСТАНОВИВ:

Виконавчий комітет Маріупольської міської ради Донецької області звернувся до господарського суду Донецької області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Проспектгруп» пені за несвоєчасну сплату платежів за користування місцями розташування рекламних засобів, яка виникла на підставі договору від 21.05.2014 № 9 у розмірі 11891,56 грн., про що видати наказ.

Подані матеріали відносяться до юрисдикції та підсудні господарського суду, але є не достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, у зв'язку з не додержанням позивачем вимог ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України).

Так, згідно ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

На порушення вимог п. 2, п. 4, п. 8 ч.3 ст. 162 цього Кодексу позовна заява №31.5 - 17937 - 31.5.1. від 27.03.2019 Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області у вступній частині позову не містить ідентифікаційного коду юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; викладені позивачем у позовні заяві обставини мають суперечливий характер з вимогами, викладеним у прохальній частині такого позову і потребують уточненню (конкретизації) щодо складу, періоду виникнення та розміру вимог; у поданій заяві не зазначено про знаходження оригіналів письмових доказів, наданих у копіях, та можливість надання суду таких письмових доказів в ориганалі для огляду.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення у справі «Салов проти України» від 06.09.2005 року).

У Рішенні у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Відповідно до частини першої статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області №31.5 - 17937 - 31.5.1. від 27.03.2019, має бути залишена без руху з встановленням строку для усунення виявлених судом недоліків такої позовної заяви.

Керуючись п.п. 2, 4, 8 ч. 3 ст. 162, ст.ст.232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проспектгруп» про стягнення 11891,56 грн.

2. Виконавчому комітету Маріупольської міської ради Донецької області, усунути недоліки позовної заяви №31.5 - 17937 - 31.5.1. від 27.03.2019 шляхом подачі до канцелярії суду пояснень та відповідних доказів з приводу ідентифікаційного коду юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; уточнень (конкретизації) щодо складу, періоду виникнення та розміру позовних вимог; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, наданих у копіях, та можливість їх надання суду для огляду.

3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви – п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

4. Роз'яснити позивачу, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала оскарженню не підлягає.

          Суддя Н.В. Величко

          

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено18.04.2019
Номер документу81206468
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/682/19

Ухвала від 06.08.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Рішення від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 11.05.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Н.В. Величко

Ухвала від 17.04.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Н.В. Величко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні