Рішення
від 17.04.2019 по справі 927/69/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

17 квітня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/69/19

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В.

за участю секретаря судового засідання Тарасевич А.М.

розглянувши за правилами загального позовного провадження справу

за позовом: Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради,

проспект Миру, 49а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 33469496

до відповідача: Чернігівської міської громадської організації інвалідів "Інвальтруд",

код ЄДРПОУ 35506157, юридична адреса: АДРЕСА_1, 14000

предмет спору: про дострокове розірвання договору оренди

за участю:

позивача: ОСОБА_1, довіреність № 12 від 05 квітня 2018 року, адвокат; відповідача: не з'явився.

В судовому засіданні на підставі ч.1 ст.240 Господарського процесуального кодексу України проголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради подано позов до Чернігівської міської громадської організації інвалідів "Інвальтруд" про дострокове розірвання договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13 від 23 грудня 2013 року, укладений між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд".

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем договірних зобов'язань.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 29 січня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; у задоволенні заяви №053-19 від 22 січня 2019 року Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження відмовлено; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 26 лютого 2019 року; повідомлено сторін, що явка їх представників у судове засідання є обов'язковою; встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на позов та всіх доказів, що підтверджують викладені у відзиві обставини протягом 15 календарних днів з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі; позивачу встановлено строк протягом 7 календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для подачі до суду відповіді на відзив з одночасним надсиланням копії відповіді на відзив та доданих до неї доказів відповідачу; відповідачу встановлено строк протягом 3 календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для подачі заперечення на відповідь позивача на відзив з одночасним надсиланням його копії разом з доданими до нього документами позивачу.

26 лютого 2019 року ухвалою Господарського суду Чернігівської області відкладено підготовче засідання на 05 березня 2019 року; визнано обов'язковою явку учасників справи в судове засідання 05 березня 2019 року.

05 березня 2019 року суд закрив підготовче судове засідання та призначив до розгляду справу по суті на 28 березня 2019 року.

В судовому засіданні 28 березня 2019 року суд перейшов до розгляду справи по суті. 28 березня 2019 року в судовому засіданні суд постановив протокольну ухвалу про оголошення перерви в судовому засіданні на 17 квітня 2019 року.

16 квітня 2019 року на адресу суду від позивача надійшли додаткові письмові пояснення з доданими документами, в яких позивач просить задовольнити позов про стягнення заборгованості з орендної плати в повному обсязі.

В судовому засіданні 17 квітня 2019 року представник позивача надав пояснення щодо поданих додаткових письмових пояснень, зазначивши про те, що вони подані помилково та відмовився від зазначених вище додаткових пояснень.

Представник позивача в судовому засіданні 17 квітня 2019 року підтримав позовні вимог та просив достроково розірвати договір оренди.

Відповідач в судові засідання 26 лютого 2019 року, 05 березня 2019 року, 28 березня 2019 року та 17 квітня 2019 року уповноваженого представника не направив, відзив на позов не надав.

Конверти з ухвалами Господарського суду Чернігівської області, направлені на адресу відповідача, були повернуті до господарського суду відділенням поштового зв'язку з причин закінчення встановленого терміну зберігання.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі, якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо.

Відповідно до ч.7 ст.120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

У даному випадку судом враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 Закону України "Про доступ до судових рішень" ).

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з ухвалами суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Судом було вжито всіх заходів щодо належного повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, але відповідач своїм процесуальним правом участі в судовому засіданні не скористався, повноважного представника в судові засідання не направив.

Відповідно до ч.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними у ній матеріалами.

Вислухавши в ході розгляду справи по суті пояснення та доводи позивача, встановивши обставини справи та дослідивши подані докази, суд встановив:

23 грудня 2013 року між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд" укладено договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13.

Договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13 від 23 грудня 2013 року погоджено Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради.

Згідно з умовами вищевказаного договору позивач (Комунальне підприємство "Діловий центр" Чернігівської обласної ради), як орендодавець, передає, а орендар (Чернігівська міська громадська організація інвалідів "Інвальтруд") приймає у строкове платне користування нежитлове приміщення - приміщення гаражу, прибудованого до адміністративної триповерхової будівлі, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованій за адресою: вулиця Старобілоуська, 25-А у місті Чернігові та перебуває в господарському віданні комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради. У пункті 1.1.1 договору зазначено: приміщення гаражу загальною площею 49,3 кв.м (літ.2-1), що має окремий вхід. Вартість майна визначена згідно зі звітом про оцінку на 13 листопада 2013 року і становить за незалежною оцінкою 55873,10 грн (без ПДВ) (п. 1.1.2. договору).

Відповідно до п. 2.1 договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна, який є невід'ємною частиною договору (додаток №1).

За умовами вказаного договору орендодавець (позивач) передав, а орендар (відповідач) прийняв у строкове платне користування нежитлове приміщення - приміщення гаражу, прибудованого до адміністративної триповерхової будівлі, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташоване за адресою: вулиця Старобілоуська, 25-А у місті Чернігові та перебуває в господарському віданні комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради. В оренду передано приміщення гаражу загальною площею 49,3 кв.м (літ.2-1), яке має окремий вхід, що підтверджується актом №1 прийому-передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області від 10 лютого 2014 року /а.с. 22/.

У разі припинення договору майно повертається орендарем орендодавцю у порядку, встановленому при передачі майна орендарю. Майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі (п. 2.3 договору).

Відповідно до п. 10.1. договору цей договір діє з 10 лютого 2014 року по 08 лютого 2017 року включно.

В судовому засіданні 17 квітня 2019 року представник позивача зазначив про те, що згідно норм цивільного законодавства договір вважається продовженим на строк вказаний у договорі.

За умовами п. 5.1.7. зазначеного Договору орендар зобов'язався, зокрема, протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з орендодавцем договір про відшкодування витрат орендодавця на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю.

На виконання п. 5.1.7. вищевказаного договору, 23 грудня 2013 року між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд" було укладено договір №54-13 про відшкодування витрат за надані комунальні послуги та витрат на утримання орендованого майна орендарем.

Відповідно до п. 3.6. договору оренди, орендну плату орендар зобов'язаний перераховувати щомісячно у 10-денний термін після офіційного повідомлення про індекс інфляції за минулий місяць, згідно виставлених рахунків орендодавцем шляхом перерахування на поточні рахунки орендодавця та обласного бюджету у співвідношенні, встановленому діючою Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області або за окремим рішенням обласної ради.

Згідно п. 5.1.4. вищезазначеного договору оренди орендар зобов'язався своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату.

Як зазначає позивач у своїй позовній заяві, в порушення умов укладеного між сторонами договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13 від 23 грудня 2013 року відповідач взятих на себе зобов'язань зі сплати орендної плати починаючи з серпня 2017 року не виконує.

Позивачем до позовної заяви додано належним чином засвідчені копії рахунків, які були виставлені відповідачу у період з серпня 2017 року по листопад 2018 року:

рахунок №УА-0001239 від 31 серпня 2017 року на суму 326,39 грн;

рахунок №УА-0001394 від 30 вересня 2017 року на суму 332,92 грн;

рахунок №УА-0001548 від 31 жовтня 2017 року на суму 336,91 грн;

рахунок №УА-0001713 від 30 листопада 2017 року на суму 339,95 грн;

рахунок №УА-0001879 від 31 грудня 2017 року на суму 343,34 грн;

рахунок №УА-0000153 від 31 січня 2018 року на суму 348,50 грн;

рахунок №УА-0000315 від 28 лютого 2018 року на суму 351,64 грн;

рахунок №УА-0000476 від 31 березня 2018 року на суму 355,50 грн;

рахунок №УА-0000638 від 30 квітня 2018 року на суму 358,34 грн;

рахунок №УА-0000705 від 31 травня 2018 року на суму 358,34 грн;

рахунок №УА-0000866 від 30 червня 2018 року на суму 358,34 грн;

рахунок №УА-0001126 від 31 липня 2018 року на суму 355,84 грн;

рахунок №УА-0001207 від 31 серпня 2018 року на суму 355,84 грн;

рахунок №УА-0001473 від 30 вересня 2018 року на суму 469,23 грн;

рахунок №УА-0001654 від 31 жовтня 2018 року на суму 491,89 грн;

рахунок №УА-0001831 від 30 листопада 2018 року на суму 494,91 грн.

Рахунки №УА-0001239 від 31 серпня 2017 року; №УА-0001394 від 30 вересня 2017 року; №УА-0001548 від 31 жовтня 2017 року; №УА-0001713 від 30 листопада 2017 року; №УА-0001879 від 31 грудня 2017 року; №УА-0000153 від 31 січня 2018 року; №УА-0000315 від 28 лютого 2018 року; №УА-0000476 від 31 березня 2018 року; №УА-0000638 від 30 квітня 2018 року; №УА-0000705 від 31 травня 2018 року; №УА-0001207 від 31 серпня 2018 року; №УА-0001473 від 30 вересня 2018 року; №УА-0001654 від 31 жовтня 2018 року; №УА-0001831 від 30 листопада 2018 року направлялись позивачем відповідачу разом з супровідними листами, в доказ чого позивачем до позовної заяви додано копії супровідних листів, фіскальні чеки та повідомлення про вручення поштових відправлень.

З метою досудового врегулювання спору та дострокового розірвання договору оренди позивачем 29 грудня 2018 року на адресу відповідача було надіслано лист від 29 грудня 2018 року про розірвання договору оренди, в якому позивач зазначив суму заборгованості у 8827,69 грн станом на 28 грудня 2018 року та повідомив відповідача про розірвання договору оренди нерухомого майна №40/13 від 23 грудня 2013 року, а також просив звільнити приміщення до 05 січня 2019 року. В доказ направлення зазначеного листа відповідачу позивачем до позовної заяви додано фіскальний чек з описом вкладення від 29 грудня 2018 року.

Крім того, позивачем до позовної заяви додано копію акту звірки взаємних розрахунків між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд" станом на 17 січня 2019 року, підписаного позивачем, згідно з яким заборгованість відповідача перед позивачем становить 9508,16 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем вищевказаних умов договору оренди нерухомого майна №40/13 від 23 грудня 2013 року, що є істотним порушенням договірних відносин між сторонами договору та порушенням норм законодавства України.

Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Аналогічну норму містить ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України, згідно з якою за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом (ч.6 ст.283 Господарського кодексу України).

Згідно ч.2 ст.759 Цивільного кодексу України законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).

Частиною 3 статті 291 Господарського кодексу України передбачено, що договір оренди може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку, встановленому ст.188 цього Кодексу.

Так, у відповідності до ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Згідно ч.1 ст.762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (п.5 ст.762 ЦК України).

Відповідно до ст. 782 Цивільного кодексу України наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд. У разі відмови наймодавця від договору найму договір є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.

На відносини, пов'язані із орендою державного майна та комунального майна поширюється дія Закону України "Про оренду державного та комунального майна".

У відповідності з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Частиною 1 статті 764 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Статтею 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що термін договору оренди визначається за погодженням сторін. Термін договору оренди не може бути меншим, ніж п'ять років, якщо орендар не пропонує менший термін. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі .

Частиною 3 статті 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Згідно з ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Згідно зі ст. 79 Господарського процесуального кодексу України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач 29 грудня 2018 року направив відповідачу лист про розірвання договору оренди, в якому повідомив відповідача про розірвання договору оренди нерухомого майна №40/13 від 23 грудня 2013 року, а також просив звільнити приміщення до 05 січня 2019 року. Про направлення відповідачу зазначеного листа свідчать фіскальний чек з описом вкладення від 29 грудня 2018 року.

Відповідачем у даній справі не було надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження належного виконання взятих на себе зобов'язань за договором оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 40/13 від 23 грудня 2013 року, який був укладений між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд" в частині сплати орендних платежів з серпня 2017 року або вжиття всіх необхідних заходів щодо такого виконання.

Також, відповідачем не надано суду доказів які б спростовували наявність заборгованості по орендних платежах.

Враховуючи викладене вище суд дійшов висновку про невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за договором оренди нерухомого майна №40/13 від 23 грудня 2013 року зі сплати орендних платежів починаючи з серпня 2017 року.

З огляду на вище встановлені судом обставини щодо порушення з боку відповідача умов договору оренди та наявної заборгованості з орендної плати, вимога позивача про розірвання договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13 від 23 грудня 2013 року є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

За наведених обставин, у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судовий збір відповідно до ч.1 ст.129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст. 42, 73-81, 86, 129, 165, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Розірвати договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області №40/13 від 23 грудня 2013 року, укладений між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 33469496) та Чернігівською міською громадською організацією інвалідів "Інвальтруд" (код ЄДРПОУ 35506157), щодо нежитлового приміщення - приміщення гаражу загальною площею 49,3 кв.м (літ.2-1), прибудованого до адміністративної триповерхової будівлі, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованій за адресою: вулиця Старобілоуська, 25-А у місті Чернігові та перебуває в господарському віданні Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради.

3.Стягнути з Чернігівської міської громадської організації інвалідів "Інвальтруд" (код ЄДРПОУ 35506157, АДРЕСА_1, 14000) на користь Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради (проспект Миру, 49а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 33469496) судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено та підписано 17 квітня 2019 року.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду, з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у строки, визначені ст. 256 цього Кодексу.

Суддя С.В. Белов

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено17.04.2019
Номер документу81207304
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/69/19

Рішення від 17.04.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 28.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 05.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 26.02.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 29.01.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні