Справа № 353/296/19
Провадження № 2/353/232/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2019 рокум.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Мануляка Ю.В.
з участю
секретаря судового засідання Круховської С.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі Тлумацького районного суду Івано-Франківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка померла 29.10.2007 року. Свої вимоги обґрунтовувала тим, що її матері ОСОБА_3 на праві приватної власності належали земельні ділянки загальною площею 0,72 га для товарного виробництва, які розташовані на території ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області. 29.10.2007 року ОСОБА_3 померла. Після її смерті відкрилась спадщина і вона є єдиним спадкоємцем за законом першої черги.12.11.2018 року її представник ОСОБА_4 звернувся до приватного нотаріуса Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області ОСОБА_5 з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельні ділянки для ведення товарного виробництва, які розташовані на території ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, площею 0,72 га, які належали ОСОБА_3 Однак нотаріус своєю постановою № 822/02-31 від 12.11.2018 року відмовила в оформленні спадщини за законом, у зв'язку з тим, що пропущено встановлений строк для прийняття спадщини. Позивач своєчасно не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки з 2006 року постійно проживає та зареєстрована в Німеччині, місті Берлін. З того часу вона в Україні не була, на похорон матері приїхати також не змогла. А тому, просила суд визначити їй додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3
В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилась, в прохальній частині позовної заяви просила розгляд справи проводити у її відсутності.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області в підготовче судове засідання не з'явився, однак до суду подав письмову заяву, в якій вказав, що позов визнає та просив справу розглянути у його відсутності.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206 , 207 цього Кодексу .
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю IV-ІФ № 040721 від 26.03.2003 року, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 624, на підставі рішення ОСОБА_2 сільської ради народних депутатів від 14.11.2001 року, ОСОБА_3 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,72 га, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради, для товарного виробництва (а.с. 9).
29.10.2007 року ОСОБА_3 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 4). З копії свідоцтва про народження, виданого повторно, встановлено, що матір'ю ОСОБА_1 є ОСОБА_3 (а.с. 10). Згідно довідки ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 255 від 18.03.2019 року ОСОБА_3 була постійним жителем ІНФОРМАЦІЯ_1, після її смерті в управління спадковим майном вступила її дочка ОСОБА_1 На день смерті ОСОБА_3 за адресою с. Кутище, вул. Шевченка, 29, Тлумацького району, Івано-Франківської області ніхто не зареєстрований і не проживав, заповіт від імені ОСОБА_3 в сільській раді не посвідчувався (а.с. 3).
З копії спадкової справи № 238/2018 встановлено, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3, яка померла 29.10.2007 року.
Позивач пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, оскільки з 2006 року проживає та зареєстрована у Німеччині, що підтверджується довідкою з місця проживання (а.с. 7-8).
Звернувшись до приватного нотаріуса Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області ОСОБА_5 позивач отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 на земельні ділянки площею 0,72 га, які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташовані на території ОСОБА_2 сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, у зв'язку з тим, що вона пропустила шестимісячний термін для прийняття спадщини, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії приватного нотаріуса Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області ОСОБА_5 від 12.11.2018 (а.с. 5).
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України , спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, може звернутись до суду з проханням про встановлення йому додаткового строку для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що позивач пропустила строк для звернення в нотаріальну контору з метою прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 з поважних причин, оскільки вона з 2006 року проживає та зареєстрована у Німеччині.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до ч. 1 ст. 82 ЦПК України , обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників. Оскільки таке становище має місце по даній справі, суд вважає встановленими обставини, викладені позивачем в позовній заяві на обгрунтування своїх вимог.
У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Враховуючи вищенаведене, позивачу слід визначити додатковий строк, достатній для подання нею в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
При такому вирішенні позову, враховуючи те, що відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, позивачу слід повернути 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а саме 384,20 грн.
На підставі ст.ст. 1233-1235 , 1268 , 1269 , 1270 , 1272 ЦК України , керуючись ст.ст. 13 , 82 , 142 , 200 , 206 , 247 , 263-265 , 268 , 272, 273 , 354-355 ЦПК України , суд,-
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, додатковий двохмісячний строк для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, який обраховувати з моменту набрання рішенням законної сили.
Повернути позивачу ОСОБА_1 сплачений нею по квитанції № 0.0.1308726807.1 від 26.03.2019 року судовий збір в розмірі 50 відсотків, а саме в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт КТ005383, РНОКПП НОМЕР_1, адреса АДРЕСА_1.
Відповідач: ОСОБА_2 сільська рада Тлумацького району Івано-Франківської області, адреса місцезнаходження с. Кутище, Тлумацький район, Івано-Франківська область, ЄДРПОУ 04356998.
СуддяОСОБА_6
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2019 |
Оприлюднено | 18.04.2019 |
Номер документу | 81216415 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Мануляк Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні