Справа № 635/1404/19
Провадження № 2/635/1672/2019
У Х В А Л А
17 квітня 2019 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Шинкарчука Я.А.,
за участю секретаря судового засідання - Желізової О.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні суду в смт Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Харківського району Харківської області, третя особа - ОСОБА_2, державний нотаріус Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області ОСОБА_3, про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
20 лютого 2019 року до Харківського районного суду Харківської області звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Тернівської сільської ради Харківського району Харківської області, в якій просив суд визнати за ним право власності на 1/2 частину земельної ділянки №470 за кадастровим номером 6325184500:03:009:0174, загальною площею 4,7983 га, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Тернівської сільської ради Харківського району Харківської області.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 26 лютого 2019 року позовна заява прийнята до розгляду, провадженні у справі відкрито в порядку загального позовного провадження та призначене підготовче судове засідання.
13 березня 2019 року представник позивача ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_4 надав до суду заяву в порядку статті 49 ЦПК України , в якій просить визнати за ОСОБА_5 1 / 2 частину права на земельну частку (пай) на землі в КСП Рассвет , с. Тернова Харківського району Харківської області у розмірі 5, 91 умовних кадастрових га, шо належало померлому 20.05.2015 року ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 09.11.2010 р. Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, зареєстрованого в реєстрі за № 1-1681.
Учасники справи в підготовче засідання не з'явились, про дату, час і місце цього засідання повідомлялись належним чином.
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_4 надав до суду заяву , в якій просить підготовче засідання провести без участі позивача та його представника, підготовче провадження закрити та призначити справу до розгляду по суті, а також в порядку статті 84 ЦПК України витребувати з Першої Державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області (61052, м. Харків, вул. Євгена Котляра, 4) відомості про те, хто звертався до нотаріальної контори із заявим про прийняття спадщини чи про відмову у прийнятті спадщини після смерті ОСОБА_6, померлого 20 травня 2015 року , а також чи є відомості про складання заповіту від його імені та чи видавалися будь - кому свідоцтва про право на спадщину.
Представник відповідача - Тернівської сільської Харківського району Харківської області, третя особа - ОСОБА_2, державний нотаріус Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області ОСОБА_3 причини неявки суду не повідомили.
Враховуючи, що в судове засідання не з'явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно пункту 10 частини 2 статті 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Частиною 1 статті 2 ЦПК України встановлено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 3 статті 12 та частиною 1 статті 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до змісту статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Дослідивши надане клопотання про витребування доказів, судом встановлено, що існують об'єктивні обставини щодо неможливості самостійного отримання позивачем та його представником доказів по справі, які зазначені в клопотанні.
Отже, суд вважає посилання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_4 щодо необхідності витребування заявлених ним доказів обґрунтованими, оскільки останні безпосередньо стосуються предмета розгляду в цій справі, також з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, підтвердження та з'ясування всіх обставин по справі, суд вважає, що є необхідність у витребуванні заявлених доказах, тому заява про їх витребування підлягає задоволенню.
За відсутності сторін питання щодо роз'яснення обставин, які входять до предмета доказування, які докази мають бути подані ними, з'ясування чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі, не вирішувалось.
Під час проведення підготовчого судового засіданні встановлено, що заяв про бажання укласти мирову угоду або врегулювання спору за участю судді не надходило, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає, заяви та клопотання, які подані у підготовче засідання вирішені, інших клопотань до суду не надійшло. Відзивів, пояснення третіх осіб щодо позову до суду не надано. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання або оголошення перерви немає.
З урахуванням вищевикладеного суд вважає завдання підготовчого провадження виконаними.
Пунктом третім частини другої статті 200 ЦПК України встановлено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Зважаючи на положення статті 189 ЦПК України, частину другу статті 200 ЦПК України, суд вважає, що підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 49, 84, 189, 198, 200, 247 ЦПК України, суд, -
постановив:
Підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Харківського району Харківської області, третя особа - ОСОБА_2, державний нотаріус Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області ОСОБА_3, про визнання права власності в порядку спадкування - закрити.
Призначити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Харківського району Харківської області, третя особа - ОСОБА_2, державний нотаріус Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області ОСОБА_3, про визнання права власності в порядку спадкування до судового розгляду по суті на 12 годину 30 хвилин на 28 травня 2019 року в залі судових засідань Харківського районного суду Харківської області за адресою смт Покотилівка, вул. Сковороди, 18, Харківського району Харківської області.
Заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_4 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з Першої Державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області (61052, м. Харків, вул. Євгена Котляра, 4) відомості про те, хто звертався до нотаріальної контори із заявим про прийняття спадщини чи про відмову у прийнятті спадщини після смерті ОСОБА_6, померлого 20 травня 2015 року , а також чи є відомості про складання заповіту від його імені та чи видавалися будь - кому свідоцтва про право на спадщину.
Ухвала в частині витребування доказів підлягає виконанню в строк до 28 травня 2019 року.
Витребувані докази надіслати (надати) Харківському районному суду Харківської області за адресою: 62458, смт Покотилівка, вул. Сковороди, 18, Харківського району, Харківської області.
Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 84 ЦПК України).
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду. (ч. 8-9 ст. 84 ЦПК України).
Про дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті повідомити учасників справи та попередити про наслідки неявки до суду, передбачені ст. 223 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб - адресою: https://court.gov.ua на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала підписана суддею 17 квітня 2019 року.
Суддя Я.А. Шинкарчук
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2019 |
Оприлюднено | 18.04.2019 |
Номер документу | 81234316 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Шинкарчук Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні