КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/3681/19

1-кс/296/1985/19

УХВАЛА

Іменем України

16 квітня 2019 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сингаївський О.П., за участі секретаря Четвертухи О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1, погодженого прокурором прокуратури Житомирської області ОСОБА_2 про визнання правомірним проведений слідчий експеримент,-

В С Т А Н О В И В :

До суду звернувся слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 з клопотанням, в якому просить визнати правомірним проведений слідчим СУ ГУ НП в Житомирській області Денисовою К.В., в період часу з 15.38 год. по 17.17 год. 13.04.2019 року слідчий експеримент за участю підозрюваного ОСОБА_3

В обгрунтування клопотання зазначено, що 12.04.2019 близько 19 години на відстані близько 600 м с. Квітневе на ділянці лісосмуги між смт. Попільня та с. Квітневе Попільнянського району Житомирської області, виявлено труп ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з ознаками насильницької смерті.

12.04.2019 за вказаним фактом були внесенні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019060000000132 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

В ході проведення досудового розслідування слідчим СУ ГУ НП в Житомирській області капітаном поліції ОСОБА_1, в період часу з 15.38 год. по 17.17 год. 13.04.2019 року проведено слідчий експеримент за участю підозрюваного ОСОБА_3

Слідчий в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст. 240 КПК України, з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань.

Згідно до ч.5 ст.240 КПК України слідчий експеримент, що проводиться в житлі чи іншому володінні особи, здійснюється лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором, або прокурора, яке розглядається в порядку, передбаченому цим Кодексом, для розгляду клопотань про проведення обшуку в житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 КПК України, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

Враховуючи, що в даній ситуації був наявний невідкладний випадок, пов'язаний з проведенням слідчого експерименту за участі підозрюваного, з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а в матеріалах справи міститься достатньо даних про те, що дійсно вчинене кримінальне правопорушення, а тому слідчий прийняв правильне та необхідне рішення про проникнення до помешкання до постановлення ухвали слідчого судді, а тому необхідно визнати проведений слідчий експеримент правомірним.

Керуючись ст.ст. 233-235, 240 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 задовольнити.

2. Визнати правомірним проведений слідчим СУ ГУ НП в Житомирській області капітаном поліції ОСОБА_1, в період часу з 15.38 год. по 17.17 год. 13.04.2019 року слідчий експеримент за участю підозрюваного ОСОБА_3

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О. П. Сингаївський

Зареєстровано 19.04.2019
Оприлюднено 19.04.2019
Дата набрання законної сили 16.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону