Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/424/19
Провадження № 2/433/453/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.04.2019 року Троїцький районний суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Суського О.І.,
при секретарі судового засідання - Яковлєвій В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
До Троїцького районного суду Луганської області надійшов вищезазначений позов, в обґрунтування якого зазначено, що 18 серпня 2016 року померла мати позивача ОСОБА_4, яка доводиться ОСОБА_3 дружиною та матір`ю сестрі позивача ОСОБА_2. Після смерті ОСОБА_4 залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 5, 6632 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області, право власності на яку посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169007 (кадастровий номер земельної ділянки 4425482000:07:001:0106), права на земельну частку (пай) розміром 6,12 умовних кадастрових гектарів у землі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0087242, та майнового паю колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 004758. Відповідачі від прийняття спадщини у вигляді вищезазначеного спадкового майна відмовилися на користь позивача, про що вчинили відповідні заяви, які не посвідчили у встановленому законом порядку нотаріально. За вказаних обставин, позивач не має можливості оформити спадщину на вищезазначене спадкове майно у нотаріуса. Позивач просить суд визнати за ним право власності на дане спадкове майно.
Позивач у судове засідання не з'явився, просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідачі у судове засідання не з`явилися, надали до суду аналогічні заяви про розгляд справи без їх участі, позов визнають, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту - спадкоємці за законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
В силу ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За змістом ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Згідно ч. 2 ст. 1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Таким чином, судом було встановлено, що дійсно 18 серпня 2016 року згідно свідоцтва про смерть серії І-ЕД № 486189 померла мати позивача ОСОБА_4 (а.с. 13), яка доводиться ОСОБА_3 дружиною та матір`ю сестрі позивача ОСОБА_2. Факт родинних відносин підтверджується свідоцтвом про одруження серії І-АБ № 347248, свідоцтвом про народження серії І-ЕД № 251843 (а.с. 14) та свідоцтвом про народження серії І-ЕД № 417549 (а.с. 15).
Після смерті ОСОБА_4 залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 5, 6632 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області, право власності на яку посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169007 (кадастровий номер земельної ділянки 4425482000:07:001:0106) (а.с. 16), права на земельну частку (пай) розміром 6,12 умовних кадастрових гектарів у землі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0087242 (а.с. 17), та майнового паю колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 004758 (а.с. 18).
Відповідачі від прийняття спадщини у вигляді вищезазначеного спадкового майна відмовилися на користь позивача, про що вчинили відповідні заяви, які не посвідчили у встановленому законом порядку нотаріально (а.с. 19-20).
За вказаних обставин, позивач не має можливості оформити спадщину на вищезазначене спадкове майно у нотаріуса.
З огляду на вищезазначене, вивчивши надані докази, враховуючи те, що позивач доводиться спадкоємцем майна померлої за законом першої черги, так як відповідачі визнали позовні вимоги у повному обсязі, оскільки позивач за вказаних вище обставин на даний момент не має належних підстав для оформлення спадщини у нотаріальному порядку, враховуючи, що померла на підставі наданих доказів набула право власності на вищезазначене спадкове майно, судом вбачаються усі законні підстави згідно норм діючого законодавства, за яких позивач має право на спадкове майно, але із-за незалежних від нього обставин не може скористатися таким правом у нотаріальному порядку, тому суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 328, 1216, 1218, 1223, 1261, 1268, 1273, 1274 ЦК України, керуючись ст.ст. 5-13, 76-81, 89, 142, 206,211, 258-259, 265, 272 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, - задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) в порядку спадкування після смерті його матері ОСОБА_4 право на земельну частку (пай) розміром 6,12 умовних кадастрових гектарів у землі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0087242; право на майновий пай колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Знамя Октября с. Сиротине Троїцького району Луганської області згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛУ № 004758, а також право власності на земельну ділянку площею 5, 6632 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Демино-Олександрівської сільської ради Троїцького району Луганської області, право власності на яку посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 169007 (кадастровий номер земельної ділянки 4425482000:07:001:0106).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.І.Суський
16.04.19
Суд | Троїцький районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2019 |
Оприлюднено | 19.04.2019 |
Номер документу | 81255220 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Троїцький районний суд Луганської області
Суський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні