Справа № 548/781/19
Провадження №1-кс/548/389/19
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
11.04.2019 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Хорол Полтавської області клопотання старшого слідчого СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про проведення експертизи,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 (далі потексту слідчий) звернулася до слідчого судді Хорольського районного суду Полтавської області з клопотанням про проведення експертизи. Клопотання уповноважений слідчий обгрунтовує тим, що на початку березня 2016 року ОСОБА_4 , працюючи сторожем на нележній СВК "Трубайцівський" тракторній бригаді № 1, переконавшись, що за ним ніхто не спостерігає і його дії залишаються непоміченими для сторонніх осіб, таємно, умисно, з корисливих спонукань, шляхом вільного доступу, викрав з подвір`я тракторної бригади СВК «Трубайцівський» брухт чорного металу вагою 110 кг. на суму 550 грн.
За даним фактом 25.03.2019 року розпочате кримінальне провадження № 12019170330000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України.
Посилаючись на вищевикладені обставини, положення ст.ст.242-244 КПК України та необхідність встановлення психічного стану здоров`я підозрюваного, оскільки у провадженні наявні матеріали, що викликають сумнів в його осудності, уповноважений слідчий звернувся до слідчого судді Хорольського районного суду Полтавської області (тобто в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування) з клопотанням про проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи по даному кримінальному провадженню, на вирішення якої просив постановити такі питання:
1.Чи страждає в даний час ОСОБА_4 якими небудь психічними захворюваннями, тимчасовими розладами психічної діяльності, недоумством або іншим хворобливим станом психіки?
2.Чи страждав на момент скоєння злочину ОСОБА_4 якиминебудь психічними захворюваннями, тимчасовими розладами психічної діяльності, недоумством або іншим хворобливим станом психіки?
3.Чи міг ОСОБА_4 під час скоєння інкримінованого йому діяння усвідомлювати свої дії та керувати ними?
4.Чи не захворів ОСОБА_4 будь-яким психічним захворюванням після скоєння інкримінованого йому злочину?
5.Чи підпадає ОСОБА_4 під дію ст. 19 ч. 2 КК України?
6.Чи підпадає ОСОБА_4 під дію ст.20 КК України?
7.Чи потребує ОСОБА_4 примусового лікування?
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
У відповідності до ч.1 ст.69 КПК України, експертом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України «Про судову експертизу» на проведення експертизи і якій доручено провести дослідження обєктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини кримінального правопорушення, та дати висновок з питань, які виникають під час кримінального провадження і стосуються сфери її знань.
За нормою ч. 1 ст. 101 КПК України висновок експерта - цс докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обгрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Згідно ч.4 цієї статті, запитання, які ставляться експертові та його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для зясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для зясування питань права.
Слідчим суддею встановлено, що на початку березня 2016 року ОСОБА_4 , працюючи сторожем на нележній СВК "Трубайцівський" тракторній бригаді № 1, переконавшись, що за ним ніхто не спостерігає і його дії залишаються непоміченими для сторонніх осіб, таємно, умисно, з корисливих спонукань, шляхом вільного доступу, викрав з подвір`я тракторної бригади СВК «Трубайцівський» брухт чорного металу вагою 110 кг. на суму 550 грн.
За даним фактом 25.03.2019 року розпочате кримінальне провадження № 12019170330000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України.
В клопотанні зазначається, що в ході проведення досудового розслідування слідчим отримана інформація, щодо розумової відсталості підозрюваного.
Відповідно до ч. 1 ст.244 КПК України, у разі, якщо для зясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні пізнання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді. Положеннями частини другої цієї статті визначено перелік обставин та відомостей, які повинні бути зазначені у клопотанні про проведення експертизи.
Як визначено ч. 3 ст.244 КПК України, клопотання про проведення експертизи розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.
Згідно ч. 6 цієї статті, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Отже, дослідивши у своєму взаємозвязку всю сукупність доказів та даних, що надані слідчим на обгрунтування внесеного клопотання про проведення експертизи, з урахуванням вимог ст.ст. 69, 101, 242-244 КПК України, а також того, що матеріалами клопотання доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для даного кримінального правопорушення, необхідне залучення експерта (проведення відповідної експертизи), слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про проведення експертизи по даному кримінальному провадженню підлягає задоволенню.
Згідно ч.9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.69,101,107,242-244 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи по кримінальному провадженню № 12019170330000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України - задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженню № 12019170330000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої постановити такі питання:
1. Чи не страждає в даний час ОСОБА_4 якими небудь психічними захворюваннями, тимчасовими розладами психічної діяльності, недоумством або іншим хворобливим станом психіки?
2. Чи не страждав на момент скоєння злочину ОСОБА_4 якиминебудь психічними захворюваннями, тимчасовими розладами психічної діяльності, недоумством або іншим хворобливим станом психіки?
3. Чи міг ОСОБА_4 під час скоєння інкримінованого йому діяння усвідомлювати свої дії та керувати ними?
4. Чи не захворів ОСОБА_4 будь-яким психічним захворюванням після скоєння інкримінованого йому злочину?
5. Чи підпадає ОСОБА_4 під дію ст. 19 ч. 2 КК України?
6. Чи підпадає ОСОБА_4 під дію ст.20 КК України?
7. Чи потребує ОСОБА_4 примусового лікування?
Проведення даної експертизи доручити експертам Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. А.Ф. Мальцева (адреса: 36013 м. Полтава вул. Медична, 1)
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обовязків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81256096 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Старокожко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні