Ухвала
від 18.04.2019 по справі 921/244/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 квітня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/244/19

Суддя Шумський І.П. , розглянувши позовну заяву б/н від 11.04.2019

за позовом Громадської організації «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» (вул Шухевича, 17, м Тернопіль)

до відповідача ОСОБА_1 міської ради (вул Листопадова, 5, м Тернопіль)

про виділення майна в натурі, визнання права власності на виділене в натурі майно, припинення права спільної часткової власності на майно, зобов'язання відповідача зареєструвати право приватної одноосібної власності на майно.

ОСОБА_2 з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.04.2019 справу №921/244/19 передано на розгляд судді Шумському І.П.

Розглянувши позовну заяву б/н від 11.04.2019 (вх №244 від 16.04.2019) та додані до неї документи суддя встановив, що вона містить недоліки.

Позовна заява не містить:

- зазначення місцезнаходження позивача відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , що є недотриманням п 2 ч 3 ст 162 ГПК України.

У тексті позовної заяви позивачем зазначена адреса Громадської організації «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» - вул Шухевича, 17, м Тернопіль.

Однак, за даними ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, сформованого судом за запитом №1005258274 станом на 18.04.2019, значиться інша адреса відповідача - вул Шухевича, 14, кв 4, м Тернопіль;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи , що не відповідає п 9 ч 3 ст 162 ГПК України

- викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини , що не відповідає п 5 ч 3 ст 162 ГПК України.

У позовній заяві позивачем зазначена Громадська організація «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» .

Позивач, серед іншого посилаючись на ОСОБА_2 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень №15523871 від 26.12.2013, зазначає про реєстрацію за ним права спільної часткової власності на спірне майно. Однак, згідного даного витягу власником майна зареєстрована ОСОБА_1 міська молодіжна громадська організація КВЕСТ .

Як із позовної заяви, так із доданих до неї документів не вбачається переходу від ОСОБА_1 міської молодіжної громадської організації КВЕСТ до Громадської організації «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» права на майно.

Наслідком недотримання позивачем правил викладених ст 162 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч 1 ст 174 цього Кодексу).

До позовної заяви не додано:

- документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів , що є недотриманням п 1 ч 1 ст 164 ГПК України.

ОСОБА_2 п 1 ч 1 ст 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В силу ст 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст 172 Господарського процесуального кодексу України, є бланк опису вкладення, який згідно п 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями) заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Разом з тим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо).

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.

При цьому, позовна заява від 11.04.2019 містить зроблений напис Отримано 16.04.2019 представник ОСОБА_1 міської ради ОСОБА_3 та підпис без проставленого штампу вхідної кореспонденції про отримання позовних матеріалів.

Вказана відмітка не може слугувати належним доказом надіслання відповідачу (отримання відповідачем) копії позовної заяви та доданих до неї документів.

- документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону , що є недотриманням п 2 ч 1 ст 164 ГПК України.

Пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч 1 ст 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

ОСОБА_2 п 2, п 3 ч 1 ст 163 ГПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Позивачем у позовній заяві не зазначено ціну позову.

Вищим господарським судом України у п 2.2.1. постанови пленуму «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» роз'яснено, що судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях (у тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки такий обов'язок покладається на позивача.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

ОСОБА_2 частини 2 статті 4 вказаного Закону за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У ч 3 ст 6 Закону України "Про судовий збір" зазначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У позовній заяві об'єднано чотири позовні вимоги, одна з яких майнового характеру.

Додані до позову матеріали не містять жодного документу на підтвердження вартості частки майна позивача у спільній частковій власності та сплати судового збору за чотири перелічені у позові вимоги.

Також, відповідно до ч 2 ст 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовні заяві ГО «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» зроблено посилання на договір купівлі-продажу від 23.03.2010 №372 та акт прийому-передачі від 14.04.2010, на підставі яких нею набуто у власність спірне майно.

Проте, до позовної заяви не додано вказаних документів.

Наслідком недотримання позивачем правил викладених ст 164 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч 1 ст 174 цього Кодексу).

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч ч 2-4 ст 174 ГПК України).

Враховуючи викладене, керуючись ст ст 162, 163, 164, 174, 234 ГПК України, суддя господарського суду, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 11.04.2019 Громадської організації «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» - залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч 4 ст 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала, в порядку ч 2 ст 235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання - 18 квітня 2019 року.

5. Ухвала, в порядку ст 255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Копію ухвали направити Громадській організації «ОСОБА_1 міська громадська організація «КВЕСТ» (вул Шухевича, 17, м Тернопіль та на вул Шухевича, 14, кв 4, м Тернопіль).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.П. Шумський

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення18.04.2019
Оприлюднено19.04.2019
Номер документу81266018
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/244/19

Рішення від 08.08.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Рішення від 08.08.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 25.07.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 18.07.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 27.06.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 30.05.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 31.05.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 07.05.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 18.04.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні