Справа № 142/341/19
У х в а л а
про залишення позову без руху
"20" квітня 2019 р. смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н.Л., отримавши позовну заяву ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться в с. Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області, вул. Шевченка 38, про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадкового майна та визнання права власності, та додані до неї матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
17 квітня 2019 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадкового майна та визнання права власності
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 17 квітня 2019 року, зазначену справу було передано на розгляд судді Щербі Н. Л.
Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зокрема, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 7 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір", у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Як вбачається з позовної заяви кожен з позивачів просить визнати за ним право власності на 1/2 земельної ділянки, загальна вартість якої складає 94874,82 гривень. Таким чином, загальна сума позову становить 94874,82 гривень гривень та доля позовних вимог кожного позивача складає 47437,41 гривень.
Відповідно до п.п.1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою має бути сплачено судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно положень ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень ЗУ Про Державний бюджет України на 2019 рік з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921 гривня.
Таким чином, враховуючи розмір долі поданих кожним позивачем позовних вимог, а також беручи до уваги, що сума судового збору, яка має бути сплачена фізичної особою при зверненні до суду з позовоною заявою майнового характеру не може становити менше ніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 768,40 гривень, позивачі мали надати суду окремі платіжні документи про сплату кожним з них судового збору в розмірі 768,40 гривень
Разом з тим, всупереч вказаним вимогам до позовної заяви позивачами надано квитанції про сплату ОСОБА_2 судового збору в загальній сумі 474,38 гривень та квитанції про сплату ОСОБА_1 судового збору в загальній сумі 474,38 гривень. Таким чином, кожному позивачу слід доплати судовий збір в розмірі 294.02 гривень про що надати суду окремі платіжні документи.
Враховуючи вказані обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу привести її у відповідність до вимог ст. 177 ЦПК України та роз'яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, ЗУ "Про судовий збір", -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться в с. Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області, вул. Шевченка 38, про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадкового майна та визнання права власності, - залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків, викладених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз'яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачам.
Копію ухвали надіслати позивачам в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2019 |
Оприлюднено | 21.04.2019 |
Номер документу | 81271401 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Щерба Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні