Справа № 352/247/19
Провадження № 2/352/470/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2019 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Гургули В. Б.,
секретаря Кожуховської О. І.
розглянувши у підготовчому засіданні в загальному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Радчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Радчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, в якій просив визначити йому додатковий строк в два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_2, померлого 19 квітня 2015 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 26 січня 2012 року померла мати позивача ОСОБА_3.
На випадок своєї смерті ОСОБА_3 склала заповіт, посвідчений 29 липня 2005 року секретарем Радчанської сільської ради, номер за реєстром 80, яким все своє майно заповіла позивачу та його брату ОСОБА_2.
Спадщину після смерті матері прийняв ОСОБА_4, оскільки був зареєстрований з нею за однією адресою.
Позивач із заявою про прийняття спадщини не звертався.
16 квітня 2014 року помер чоловік ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_5.
19 квітня 2015 року помер ОСОБА_2.
Після його смерті відкрилась спадщина на:
- житловий будинок за адресою: вул. Борина, 1, с. Радча, Тисменицький район, Івано-Франківська область, право власності, на яке було зареєстровано шляхом здійснення запису в погосподарську книгу с. Радча;
- земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 0,5822 га.;
- земельну ділянку під житловим будинком за адресою: вул. Борина, 1, с. Радча, Тисменицький район, Івано-Франківська область, площею 0,09 га.
Єдиний спадкоємець ОСОБА_2 є позивач.
Однак позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті брата, оскільки звернувся до нотаріуса після спливу шестимісячного строку, визначеного законодавством для подачі заяви про прийняття спадщини та не був зареєстрований з братом за однією адресою на час смерті останнього.
Також позивач зазначає, що в останні роки свого життя ОСОБА_2 проживав разом з ним, вважав, що прийняв спадщину, в зв'язку з цим просить поновити йому строк на подачу заяви про прийняття спадщини.
Від позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, в якій він підтримує свій позов та просить його задоволити.
Представник відповідача, в підготовче засідання не з'явився, подав до суду заяву, згідно якої не заперечував проти задоволення позову, просив розгляд справи проводити без їх участі.
Суд вважає, що підготовче засідання можливо провести без участі сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання технічними засобами, що буде відповідати вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України .
У відповідності з вимогами ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
26 січня 2012 року померла мати позивача ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть серія І-НМ № 141699, видане 27 січня 2012 року Радчанською сільскою радою Тисменицького району Івано-Франківської області, актовий запис № 3).
На випадок смерті ОСОБА_3 склала заповіт, посвідчений 29 липня 2005 року секретарем Радчанської сільської ради, номер за реєстром 80, яким все своє майно заповіла позивачу та його брату ОСОБА_2.
Спадщину після смерті матері прийняв ОСОБА_2, оскільки був зареєстрований з нею за однією адресою.
Позивач із заявою про прийняття спадщини не звертався.
Чоловік покійної ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_5 помер 16 квітня 2014 року (свідоцтво про смерть серія І-НМ № 187757, видане 18 квітня 2014 року Радчанською сільскою радою Тисменицького району Івано-Франківської області, актовий запис № 18).
19 квітня 2015 року ОСОБА_2 помер (свідоцтво про смерть серія І-НМ № 207970, видане 20 квітня 2015 року Радчанською сільскою радою Тисменицького району Івано-Франківської області, актовий запис № 12).
Після його смерті відкрилась спадщина на:
- житловий будинок за адресою: вул. Борина, 1, с. Радча, Тисменицький район, Івано-Франківська область, право власності на яке було зареєстровано шляхом здійснення запису в погосподарську книгу с. Радча;
-земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 0,5822 га.;
-земельну ділянку під житловим будинком за адресою вул. Борина, 1, с. Радча, Тисменицький район, Івано-Франківська область, площею 0,09 га.
Єдиний спадкоємець ОСОБА_2 позивач ОСОБА_1, який є його братом.
Згідно з довідками Радчанської сільської ради позивач проживав разом з покійним братом.
Відповідно до ст. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
Згідно з ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини .
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Згідно з п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008р. № 7 , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
З матеріалів справи вбачається, що позивач проживав разом із своїм братом, в зв'язку з чим вважав, що прийняв спадщину.
Це свідчить про поважність причин пропуску ним шестимісячного терміну на подачу заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 1269, 1272 ЦК України, ст. 258-260 ЦПК України,-
в и р і ш и в:
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, додатковий строк в два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_2, померлого 19 квітня 2015 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач:
ОСОБА_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.
Відповідач:
Радчанська сільська рада Тисменицького району Івано-Франківської області, місцезнаходження: вул. Степана Бандери, 26, с. Радча, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77457, код ЄДРПОУ 04356337.
Суддя Гургула В.Б
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2019 |
Оприлюднено | 21.04.2019 |
Номер документу | 81284350 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
Гургула В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні