СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Кримінальне провадження № 1-кп/428/64/2019

Справа № 428/4650/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Комплєктової Т.О.,

за участю секретаря Подрябінкіної М.О.,

прокурора Фесенка О.В.,

захисників Свистуна Г.В., Керімова Р.К.,

Горбатенко О.М., Макаренко Г.С.,

обвинувачених ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Сєвєродонецького міського суду клопотання прокурора про застосування до обвинуваченого ОСОБА_5 заходів забезпечення кримінального провадження - відсторонення від посади поданого в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017130000000117 від 08.04.2017 року, у відношенні:

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Лисичанськ, Луганської області, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Лисичанськ, Луганської області, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2

ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця м. Луганська, українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4

обвинувачених у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10, уродженця м. Советобад, Андижанської області, Республіки Узбекистан, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 проживає за адресою: АДРЕСА_6, -

обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Сєвєродонецького міського суду Луганської області перебуває кримінальне провадження у відношенні ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 обвинувачених у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_8 обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України.

У судовому засіданні прокурор звернувся до суду з письмовим клопотанням про застосування до обвинуваченого ОСОБА_5 заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області. В обґрунтування клопотання зазначив, що перебуваючи на посаді старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_5 продовжить вчиняти інкримінований йому корупційний злочин з використанням свого службового становища, про що свідчить тривалість та систематичність вимагання та отримання від перевізників Луганської області неправомірної вигоди з квітня по листопад 2017 року. Крім того, з метою запобігання противоправній поведінці обвинуваченого ОСОБА_5, який перебуваючи на посаді старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області може незаконними засобами, як особисто так і через працівників Управління Укртрансбезпеки впливати на свідків, з числа перевізників Луганської області, у тому числі на ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 та інших учасників кримінального провадження незалежно від проведених слідчих дій, які вже виконані і незалежно від того, який запобіжний захід до обвинуваченого застосовано, а також протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки ОСОБА_5, обіймаючи посаду старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, є службовою особою, наділений службовими повноваженнями по застосуванню заходів примусу та адміністративного впливу.

На підставі викладеного, просить відсторонити обвинуваченого ОСОБА_5 від посади старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, строком на 2 місяці.

Захисник Свистун Г.В. заперечував проти задоволення клопотання з тих підстав, що прокурором не наведено доказів на підтвердження необхідності відсторонення обвинуваченого ОСОБА_5 від посади.

Обвинувачений ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання та підтримав думку захисника.

Інші учасники кримінального провадження підтримали думку захисника Свистуна Г.В.

Суд, вислухавши прокурора, думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Як вбачається з обвинувального акту, ОСОБА_5 відповідно до наказу Голови Державної служби України з безпеки на транспорті № 1645-к від 09.06.2016 року призначений на посаду старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області.

08.12.2017 року ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області підозрюваного ОСОБА_5, відсторонено від посади старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, строком на 2 місяці.

Ухвалами Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 05.02.2018 року, 20.03.2018 року, 14.05.2018 року, 04.07.2018 року, 03.09.2018 року, 26.10.2018 року, 18.12.2018 року було продовжено строк відсторонення від посади ОСОБА_5 по 17.02.2019 року.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 131 КПК України, відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.

Як передбачено вимогами ч. 2 ст. 157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: правову підставу для відсторонення від посади; достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; наслідки відсторонення від посади для інших осіб. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.

Відповідно до ст.158 КПК України прокурор, а щодо члена Національного агентства з питань запобігання корупції Генеральний прокурор або його заступник, має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу.

Судом встановлено, що органом досудового розслідування ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, відносяться до категорії тяжких злочинів.

На думку суду, перебування на посаді обвинуваченого сприяло вчиненню кримінального правопорушення.

При вирішенні питання доцільності застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади ОСОБА_5 суд виходить з того, що такий захід як відсторонення останнього від посади необхідний для запобігання можливості обвинуваченого незаконно впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки ОСОБА_5, обіймаючи посаду старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, є службовою особою, наділений службовими повноваженнями по застосуванню заходів примусу та адміністративного впливу.

Суд також враховує доводи сторони захисту, викладені на користь обвинуваченого ОСОБА_5, але вважає, що у даному випадку ці доводи не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому розгляді кримінального провадження у встановлені законом строки, а також забезпечення виконання обвинуваченим процесуальних обов'язків та запобіганню процесуальних ризиків.

Таким чином, судом встановлено, що прокурором доведено потреби, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого ОСОБА_5, як застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від займаної посади, оскільки саме перебування його на посаді старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області сприяло вчиненню інкримінованого йому органом досудового розслідування кримінального правопорушення. Тому суд приходить до висновку, що у зв'язку з наявністю достатніх підстав вважати, що ОСОБА_5, використовуючи свої службові повноваження та зв'язки з колегами

може незаконно впливати на свідків, які мають бути допитані судом, а також протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, тоді як застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади ОСОБА_5 буде сприяти досягненню завдань у даному кримінальному провадженні, враховуючи відсутність негативних наслідків відсторонення обвинуваченого від посади для інших осіб, клопотання прокурора слід задовольнити та відсторонити ОСОБА_5, обвинуваченого у вчинені злочину, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, від посади старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області строком на 2 місяці, тобто по 10 травня 2019 року включно.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131 , 132 , 154-158, 331 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про відсторонення від посади ОСОБА_5 - задовольнити.

Відсторонити обвинуваченого ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади старшого державного інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, строком на два місяці по 10 травня 2019 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т. О. Комплєктова

Зареєстровано 21.04.2019
Оприлюднено 21.04.2019
Дата набрання законної сили 11.03.2019

Судовий реєстр по справі 428/4650/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.04.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону