КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/6587/19

Провадження № 1-кс/234/2961/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження строку відсторонення від посади

18 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря Каліберди А.О., прокурора Халявіна С.В., підозрюваного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Луганську область прокуратури Луганської області юриста 1 класу ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12018130550000871 від 19.11.2018 року про продовження строку відсторонення від посади у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області, спеціальне звання лейтенант поліції , одруженого, має неповнолітню дитину, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованого та мешкає за адресою Луганська область, м.Сватове, провулок Парковий (Пролетарський), 14, раніше не судимого, депутатом не обирався,

підозрюваного у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

16.04.2019 року до суду надійшло клопотання старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Луганську область прокуратури Луганської області ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади відносно ОСОБА_5

Клопотання відповідає вимогам ст. 155 КПК України.

Відповідно до клопотання, слідчий відділ ТУ ДБР розташованого у м.Краматорську, здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12018130550000871 від 19.11.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, п.6 ч.2 ст.115, ч.3 ст.187 КК України, за фактом того, що 18.11.2018, приблизно о 18-30 годині, ОСОБА_6, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_1, проникнувши на територію домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: Луганська область, Сватівський район, с. Ковалівка, вул. 8-Березня, буд.17, маючи умисел на незаконне збагачення, з метою заволодіння чужим майном, вчинив напад, поєднаний з насильством, небезпечним для життя та здоров'я ОСОБА_7, здійснивши постріл в бік останнього з обрізу мисливської рушниці, внаслідок якого потерпілому було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді проникаючого вогнепального поранення. Після чого ОСОБА_6 разом з ОСОБА_1, який чекав на нього в автомобілі ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_1 синього кольору, з місця вчинення злочину на вказаному автомобілі під керуванням ОСОБА_1 зникли.

Органом досудового розслідування ОСОБА_1 підозрюється у вчинені розбою, нападу з метою заволодіння чужим майном поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, за попередньою змовою групою осіб, з проникненням у інше сховище, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 187 КК України.

27.11.2018 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

28.11.2018 стосовно ОСОБА_1 слідчим суддею Сватівського районного суду Луганської області обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком, який продовжено до 27.04.2019 включно.

21.02.2019 слідчим суддею Сєвєродонецького міського суду Луганської області продовжено строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 27.05.2019.

Наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_1 вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від посади оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області закінчується 27.04.2019, однак закінчити досудове розслідування до зазначеного строку неможливо внаслідок виконання великого обсягу роботи та особливої складності кримінального провадження, оскільки по кримінальному провадженню необхідно виконати слідчі та процесуальні дії, спрямовані на завершення досудового розслідування, у тому числі: необхідності розсекречування матеріалів проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_6; здійснення аналізу телефонних з'єднань підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_6 між собою та з іншими особами та допиту в якості свідків вказаних осіб, які спілкувалися з підозрюваними 18.11.2018 в орієнтований час вчинення даних кримінальних правопорушень; об'єднати дане кримінальне провадження з кримінальними провадженнями № 62019050000000434 від 10.04.2019 за фактом незаконного носіння, зберігання вогнепальної зброї ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та № 62019050000000435 від 10.04.2019 за фактом незаконного виготовлення вогнепальної зброї ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263-1 КК України; провести судову експертизу зброї, яку вилучено за місцем мешкання ОСОБА_6; здійснити повідомлення в порядку ст. 290 КПК України потерпілому ОСОБА_7, підозрюваним ОСОБА_1, ОСОБА_6 та їх захисникам про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів сторонам для ознайомлення; надати матеріали кримінального провадження потерпілому ОСОБА_7, підозрюваним ОСОБА_1, ОСОБА_6 та їх захисникам для ознайомлення; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Вказаний перелік слідчих (розшукових) дій не є вичерпним та при необхідності можуть бути проведені інші слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні, збору доказів вини підозрюваного.

Вище вказані та процесуальні дії не могли бути здійсненні раніше, у зв'язку з великою кількістю проведених слідчих та процесуальних дій, а також у зв'язку зі значним терміном виконання призначених судових експертиз, без яких неможливо завершити досудове розслідування.

Також, в ході досудового розслідування установлено, що перебування ОСОБА_1 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції та оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області сприяло вчиненню ним стосовно потерпілого ОСОБА_7 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

Згідно витягу з наказу начальника ГУНП в Луганській області № 502 о/с від 19.10.2018, ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області.

Відсторонення ОСОБА_1 від посади оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області є необхідним для:

- запобігання протиправній поведінці підозрюваного ОСОБА_1 який, перебуваючи на посаді оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування;

- запобігання незаконним спробам впливати на потерпілого та свідків у даному кримінальному провадженні, схиляти їх як особисто, так і через інших осіб до дачі неправдивих показів, тим самим перешкоджати встановленню об'єктивної істини у кримінальному провадженні, негативно впливати на хід досудового розслідування.

Саме застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від займаної посади, унеможливить вплив ОСОБА_1, як посадової особи органу поліції, на свідків та вчинення інших протиправних дій, що можуть перешкодити досудовому розслідуванню.

Посилаючись на вищенаведені обставини, прокурор просив продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади посади оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області в межах строку досудового розслідування, тобто до 27.05.2019.

Відповідно до ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ст.157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. При вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Згідно ст.158 КПК України прокурор має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: 1) обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; 2) сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.

Встановлено, що слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м.Краматорську здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12018130550000871 від 19.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187, ч.2 ст.15, п.6 ч.2 ст.115 КК України.

27.11.2018 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

Наказомначальника ГУНП в Луганській області №502 о/с від 19.10.2018 поліцейський ОСОБА_1 призначений на посаду оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області.

Ухвалою слідчого судді від 27.02.2019 року строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_8 від посади оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції ГУ НП у Луганській області до 27.04.2019 року.

Наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України підтверджується доказами зібраними під час досудового розслідування, зокрема протоколом огляду місця події від 18.11.2018, проведеного за адресою: Луганська область, Сватівський район, с. Ковалівка, вул. 8-го Березня, 17; протоколом допиту потерпілого ОСОБА_7; протоколом слідчого експерименту за участі потерпілого ОСОБА_7, в ході якого останній вказав та на місці продемонстрував обставини вчиненого кримінального правопорушення стосовно нього; протоколом допиту свідка ОСОБА_9; протоколом допиту свідка ОСОБА_10; довідкою з хірургічного відділення Сватівського РТМО, згідно якої ОСОБА_7 виставлений діагноз: проникаюче вогнепальне поранення правого ліктьового суглоба. Відкритий перелом внутрішнього виростка правого плеча венечного відростка ліктьової кістки зі зміщенням; протоколом обшуку від 27.11.2018 за місцем мешкання ОСОБА_6 за адресою: Луганська область, місто Сватове, пл. Шевченка, буд. 41; протоколом обшуку від 27.11.2018 за місцем мешкання ОСОБА_1 за адресою: за адресою: Луганська область, м. Сватове, провулок Парковий (Пролетарський), буд. 14; протоколом слідчого експерименту за участі підозрюваного ОСОБА_6; висновком судово-медичної експертизи речових доказів №196 м.к./18 від 10.12.2018; висновком судової балістичної експертизи №19/113/6-3/577е від 30.11.2018.

Відповідно до Рішення Європейського суду з прав людини у справі Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства , наявність обґрунтованої підозри передбачає наявність фактів і відомостей, на підставі яких об'єктивний спостерігач зробив би висновок про те, що дана особа могла вчинити злочин.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі Феррарі Браво проти Італії , факти, що викликали підозру, не обов'язково повинні бути встановлені до ступеню, необхідного для засудження, або навіть пред'явлення обвинувачення, що являється завданням наступних етапів кримінального процесу.

У судовому засіданні прокурор довів наявність на даний час обґрунтованої підозри стосовно ОСОБА_1 щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі від восьми до дванадцяти років, та яке відноситься до категорії тяжких злочинів.

Судом встановлено, що наявна обґрунтована підозра є такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Крім того, прокурором у поданому клопотанні було достатньо обґрунтовано, а в судовому засіданні доведено наявність конкретних підстав вважати, що підозрюваний, перебуваючи на посаді, матиме доступ до документів по кримінальному провадженню, може знищити чи підробити їх, та може впливати на потерпілого та свідків; закінчити досудове розслідування у кримінальному провадженні до закінчення строку відсторонення ОСОБА_1 від посади орган досудового розслідування не має можливості внаслідок великого обсягу роботи та особливої складності кримінального провадження.

За таких обставин слідчий суддя доходить висновку, що, оскільки у судовому засіданні прокурор довів, що обставини, які стали підставою для відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_1 продовжують існувати, сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали, на даний час є необхідність у продовженні строку відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від посади оперуповноваженого відділу КП Сватівського ВП ГУНП в Луганській області у межах строку досудового розслідування, тобто до 27.05.2019 року, у зв'язку з чим вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Слідчим суддею встановлено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 154-158, 309, 376 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області в межах строку досудового розслідування, тобто до 27.05.2019 року.

Продовження цього строку можливе у порядку, передбаченому ст. 158 КПК України.

Надати копію ухвали суду слідчому, прокурору, захиснику та підозрюваному.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області ОСОБА_11

Зареєстровано 23.04.2019
Оприлюднено 23.04.2019
Дата набрання законної сили 18.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/6587/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону