Справа № 481/1295/18
Провадж.№ 1-кс/481/156/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2019 року Слідчий суддя Новобузького районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , розглянувши у кримінальному провадженні № 12018150270000535 від 06.09.2018 року матеріали скарги потерпілого ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого та зобов`язання провести слідчі дії
ВСТАНОВИЛА:
18 квітня 2019 року ОСОБА_2 , посилаючись на п.1 ч.1 ст.303 КПК України, звернувся до слідчого судді Новобузького районного суду Миколаївської області із вказаною скаргою, у якій просив зобов`язати слідчого розглянути справу і ухвалити рішення про відшкодування матеріальних і моральних збитків, як потерпілій особі; виходячи з позицій та поведінки посадовців Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області є підстави стверджувати, що посадовими особами здійснюється відверте ігнорування розгляду кримінального провадження.
Статтею 303 КПК Українивизначено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування у кримінальному провадженні серед яких:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобовязаний вчинити у визначений КПКстрок;
2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування;
3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження;
4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи;
5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим;
6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки;
7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій;
8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК України.
9-1) рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового слідства.
10) повідомлення слідчого, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом.
Таким чином, законодавцем встановлено вичерпний перелік процесуальних рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, який розширеному тлумаченню не підлягає.
Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, не зазначені уст..303 КПК України, не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді (ч.2 ст.303 КПК України).
Таким чином, в порядку п. 1 ч. 1 ст.303 КПК Україниможе бути оскаржена бездіяльність слідчого чи прокурора щодо нездійснення певної процесуальної дії, за наявності трьох обов`язкових ознак: 1) слідчий або прокурор наділені обов`язком вчинити певну процесуальну дію; 2) така процесуальна дія має бути вчинена у визначений КПКстрок; 3) відповідна процесуальна дія слідчим чи прокурором у встановлений строк не вчинена.
Тому наведена норма дозволяє звернутися до слідчого судді зі скаргою не на будь-яку бездіяльність, а лише щодо обов`язків, строк виконання яких чітко регламентований кримінальним процесуальним законодавством, а не іншими актами.
Крім того, відповідно до п.7 ч.1 ст.303 КПК України, особа наділена правом оскаржити рішення слідчого чи прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
Проте заявник оскаржує загальну бездіяльність слідчого з приводу неефективного розслідування кримінального провадження, а його вимога про зобов`язання слідчого розглянути справу і ухвалити рішення про відшкодування матеріальних і моральних збитків, виходить за межі переліку рішень, дій, бездіяльності слідчого або прокурора, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування, визначеного ст.303 КПК України.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження за скаргою.
Керуючись ст.ст.303,304 КПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою потерпілого ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого та зобов`язання провести слідчі дії .
Ухвала про відмову у відкритті провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляції безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти діб з дня отримання копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81317292 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Вжещ С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні